Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » MENNYI IDŐ alatt alakul ki a...

MENNYI IDŐ alatt alakul ki a mitesszer? Nagyon mitesszeres az arcbőröm, ezért szinte naponta nyomkosom őket, tudom, hogy nem kéne, és hetente úgy az egészet, amit a kozmetikusnál nagykezelésnek hívnak.

Figyelt kérdés
És mitől alakul ki? Kíméljenek kérem az olyan válaszoktől, hogy "mert nem mosod, tisztítod rendesen" mert naponta arcszeszt, vizet használok. Eddig clean and cleart használtam de ugyanúgy kijötten, és annak a szagát sem nagyon szerettem, most egy olcsóbbra cseréltem, de csak olyan a bőröm. Viszont nem akarom végképp tönkretenni a nyomkosással, amiről sajnos nem tudok leszokni, ki mit ajánl :( Köszi előre is. 23/L

2015. szept. 17. 20:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Használj bőrradírt. Pl kávé/kávézacc
2015. szept. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
azt is használok, kb hetente 2szer
2015. szept. 17. 20:47
 3/4 Sunshinedoll ***** válasza:

A kozmetikus is csak kinyomkodni tudja, az ugyanúgy visszajön. A mitesszerek keletkezését kéne megakadályozni alapból.

Azért alakulnak ki, mert zsír és elhalt hámsejtek szorulnak a pórusokba. Ha éri levegő, oxidálódik, és fekete színe lesz, ha nem éri, akkor ilyen fehérszínű kis göb.

Éppen ezért, amit tehetsz: ellene a faggyúteremélst tudod szabályozni, illetve hámlasztani, hogy ne maradjon az arcodon az elhalt hámsejt.

Én egy jó BHA hámlasztót ajánlok, ez mindkét problémára jó, illetve használj fényvédőt is.

2015. szept. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

aloe vera

növényként tartod, időnként levágsz a leveléből, és a belső gél részét rákened az arcodra. Mega-vitamin bomba, és bőr-regeneráló ;)


csalán tea

kúra szerűen érdemes. 1 hónapban egy hétig napi 3 csészével iszol, ez belsőleg regenerálja a bőrt, szabályozza a zsír képződést is. (ha íze nem lenne szimpi, keverheted tisztító tea keverékkel pl mecsek,

vagy zöld teával, vagy valamilyen relax gyógynövényes teával).


Kamilla tea

Hetente párszor kamilla teába mártott kozmetikai korong vattával áttörlöd az arcod.


Uborka

kígyóuborka pakolás, hajszálvékonyra felszeleteled és felteszed arcodra kb 20 perc.


Élesztő:

élesztő plusz tej, arcpakolás, heti 1-2 alkalommal.


Jégkocka

reggelente 1 jégkockával átmasszírozni az arcbőrt vagy akár plusz este is.


gyorséttermi kaják

Lehetőleg kerülni a mekis és egyéb gyorséttermi kajákat.


miteszerre:

citrom és méz:

[link]


szódabikarbóna

[link]

2015. szept. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!