Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Akinek 1. osztalyos a gyereke...

Akinek 1. osztalyos a gyereke es nem napkozis az mindennap szokott gyakorolni a gyerekkel otthon hazifeladat utan?

Figyelt kérdés
Mi megcsinalja a hazifeladatot es csak olvasni szokott minden nap. Hetvegere nem kapnak hazit igy szombaton szokott egy matakozni es vasarnap irni. Olvasni m8nden nap kell neki.
2018. márc. 22. 14:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Az elso gyerekem egy ideig hazajaros volt. Minden nap atneztuk a tanultakat. Irt par sort.
2018. márc. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen naponta gyakorlunk lecke után mindent

kb a5 oldalnyi matekot, es 6-7 sor írást.

Olvasni este szoktunk lefekvéskor

2018. márc. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%
Nem erőltetem a gyakorlást iskolai napokon. Ha szeretne, mert van, hogy ő hozza a füzetet, hogy akkor írjunk feladatokat, akkor szoktunk, de nem kötelezem rá. A házit megcsinálja, ami írás, matematika, néha idegen nyelv és olvasás szokott lenni, de ennyi, gyakorolni hétvégén szoktunk. Nem látom szükségét, hogy még lecke után is "nyüsztessem", jól megy neki az iskola, jó jegyei vannak.
2018. márc. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
0%
3-as, ez most komoly? Hogy lesz így belőle felelőségteljes felnőtt? Az ilyeneknek nem kell gyerek, komolyan mondom!
2018. márc. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"3-as, ez most komoly? Hogy lesz így belőle felelőségteljes felnőtt? "

De mit kéne erőltetnem? Egész nap iskolában van, hazajön, megcsinálja a házi feladatot, ha van kedve, akkor gyakorlunk, de nem látom szükségét, hogy még ezután is csak tanuljon. Hétvégén, amikor pedig nyilván nem egész nap az iskolában van, akkor pedig gyakorlunk.

Nem tudom miért kéne egy 1. osztályos gyereknek állandóan a tanulással tölteni az idejét hétfőtől péntekig. Nem gondolnám, hogy el kéne már most vennem a kedvét az egésztől. Természetesen ha látnám rajta, hogy feltétlenül szükséges, akkor gyakorolnék vele nap, mint nap. De minek után teli van a fiam 5-ösökkel, sőt, olvasásból legutóbb már dicséretes 5-ösöket kapott, akkor miért kéne még ezen felül nyüsztetni?

Ja, és csak hogy megnyugtassalak, megvan anyagilag mindene, szeretem, imádom, törődöm a lelkivilágával is, nagyon sokat beszélgetünk, játszunk, és nagyon segítőkész. Úgyhogy nem gondolnám, hogy s..r anya lennék, de nyilván te jobban tudod!

2018. márc. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szoktunk mindennap olvasni. Matekot is szinte mindennap gyakorlunk. ( nem mindig úgy, hogy megcsinál egy feladatlapot, van olyan is amikor szóban, vagy játékosan matekozunk) Írást nem mindennap, de heti 4-szer minimum. ( 3-szor hétköznap és egyszer szombaton) A környezetet leginkább hétvégén szoktuk átismételni.
2018. márc. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, otthonra nem adnak házit,(az iskolában megcsinálnak mindent) csak havonta egyszer gyűjtőmunkát kell készíteni.😀
2018. márc. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
6. Válaszoló vagyok, nálunk egyébként nics a suliban napközi.
2018. ápr. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!