Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Kellenek ezek egy elsősnek?

Kellenek ezek egy elsősnek?

Figyelt kérdés

Kislányom szeptemberben lesz elsős,elkezdenénk vásárolni neki.

Kell egy elsősnek füzettartó box ? És könyv tartó box?mMármint nem kinlódás előszedni belôle meg vissza rakoni minden óra elött-után egy kis elsősnek? Az iskolatáskánkhoz lehet venni ugyanolyan mintázatú füzeteket, de ha minden füzete ugyanolyan lesz kívűlről neki akkor nem lesz nehéz megtalálnia melyiket kell elővennie az adott órára?vagy pl lovacskás legyen matek kutyás írás.... stb...?


2018. ápr. 4. 18:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%
teljesen felesleges, mint ahogy a lista nagy része. alap füzet elég, könyvek adottak. nem kell még ezekkel a boxokkal is nehezíteni a táskáját. afüzetekre amíg nem tud olvasni, rá lehet rajzolni pl tollat vagy ceruzát a magyar füzetre meg ilyenek.
2018. ápr. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
68%

Én már 8 éve voltam elsős, de úgy gondolom, hogy ezek a füzet/könyvtartó boxok teljesen feleslegesek. Otthon, rendszerezésre jó, de táskába, hogy "ne gyűrődjön" csak zavaró. Sok a macera vele, nem is fogja belerakni, és amúgy sem lesznek szamárfülesek a füzetei a táskájában. A borítókat szerintem magának válassza, akkor szívesebben veszi elő, de semmiképp se legyen ugyanolyan. A borító alapján könnyebben pakol be, veszi ki az órához, házi feladathoz. (én pl nem címkézem a füzetem csupán a borító alapján tudom- bajban is vagyok, ha hasonló füzetet veszek a régi betelt helyett)

Amire viszont mindenképp szüksége lesz:

-rengeteg radír (én ezeket mindig elhagytam)

-rendes, nem "bedobálós" hanem "bedugós" tolltartó. Szerintem a több szintes már felesleges (sok helyet foglal), egy lánynak is elég az iskolába 24szín

-a füzetekre, könyvekre öntapadós, átlátszó fólia- ezt sok tanár is megköveteli, de ezek az öntapadósok sokkal tartósabbak, nem csúsznak ki, mint a bedugósokból

-könyvjelző~ bár ez könnyen elhagyható

emlékszem nekem az első pár évben a könyv belső felületére egy pamutszál volt ragasztva, így nem esett ki, mindig kéznél volt, illetve nagyon hamar megtaláltam hol tartunk

2018. ápr. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%
Várd meg az elős szülőit valamikor június elején. Nálunk külön kérték, h ne mintás füzeteket vegyünk, hanem pl az alap kék csíkost. A füzetbox jó találmány, nem gyűrődnek a füzetek. A vékonyabbat felesleges megvenni, a 4-5 cm vastagságú merevebb jobb. Könyvboxot nem vettünk, nem is hiányzik.
2018. ápr. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
41%
Első kettőre reagálva, de használják a füzetboxot, gyakorlatilag mindenkinek volt az osztályban elsőben.
2018. ápr. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
47%
A box csak nehéz, amúgy se fér el benne az összes és úgyse használja senki. Esetleg a kis füzet tartó doboz jó, de a könyveknek felesleges. Illetve a füzetborítóra nálunk a tantárgynak megfelelő matricát kellett ragasztani, például matekra szilvát, az üzenőre epret, ilyenek, a mintája mindegy volt. De szerintem ezeket úgyis elmondják majd a szülőin. Ragasztós fóliát érdemes rá rakni.
2018. ápr. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
86%
Én vettem a fiamnak, de már nem használja, csak addig kellett, amíg megtanult rendet tartani a padban. Itthon használjuk továbbra is. Füzetekből én mindenfélét vettem, de nem is használták őket egy ideig, most meg már el tudja olvasni, mi van rajta. Átlátszóval csomagoltam én is, és tényleg nagyon praktikus az öntapadós. A radírt tőlünk külön kérték, hogy ne vegyünk, de miután már mindenkinek volt, én is vettem. Viszont rengeteg postairón fogy, abból be lehet tankolni. Ezen kívül a színes ceruzából is már a 3. Garnitúrát fogyasztja.
2018. ápr. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
54%
Atlatszo borito minden konyvre, fuzetre. Box felesleges.
2018. ápr. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk a kerulet adja az alsósoknak a füzetet, nem kell egyet sem venni.esetleg itthoni gyakorlásra. Nekünk pl kimondottan mondták h 6 színű ceruzát vegyünk csak. (Technikai dobozba lehet 12). Pluszba kérték a ceruzafogot, a kék,zöld és piros ceruzát. Lány csak az olvasó könyvet hozza haza,meg néha az írás füzetet. Füzetboxa van,de nem használjuk. Ja, egy füzetet kellett venni, az üzenőt. Tempera kellett, de pl vizes edény meg rongy nem. Nekünk elso szülőin mondták el miket kérnek. Ami pl extra s nehéz volt beszerezni a piros rövidgatya ill aki akar piros tornadress. De a piros kék karika kocka,biztos tudod mire gondolok nem kellett.. Dobokocka sem..
2018. ápr. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
86%

Hova sietsz? Az első szülőin nálunk MINDENT elmondtak hogy mi kell, sőt, összeállítottak alapcsomagot amit meg lehetett venni.

Most komolyan.....ráadásul iskolája válogatja a dolgok nagyrészét!! Kicsit gondolkodj és higgadj le, ne eszeveszetten készülgess már 5 hónappal előtte......tényleg nem tudom hova rohansz ennyire fejvesztetten. A tanítók fogják elmondani a TI sulitok igényeit nem a gyakorizók pláne a sok évvel ezelőtti tapasztalataikat.


Ahány barátnőmnek elsős gyereke van (enyém is elsős most), mindegyikőnk sulijában más-mást kértek a tanítók! És mondom, nálunk meg is lehetett venni összerakva.

2018. ápr. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Papír-írószeresként javasolom, hogy várd meg az első szülői értekezletet. Itt a környéken nem hogy iskolánként, de tanítónként más a kérés, elvárás. Valószínűleg adni fognak majd egy listát, addig mondjuk gyűjtheted perselybe a rávalót. Szezonban (júl.-aug.) nagyobb kínálat lesz, és akciók, szóval türelem ;)
2018. ápr. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!