Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Akinek még nagycsoportban is...

Akinek még nagycsoportban is aludt a gyereke ebéd után, utána hogy bírta az iskolát déli alvás nélkül? Nem volt nagyon fáradt?

Figyelt kérdés
2018. febr. 1. 08:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Oviban még végig aludt, itthon már csak ritkán, nyáron arról is leszokott. Iskolában is volt elsőben egy fél óra pihenő a padra dőlve.

(Szerintem minden elsős fáradt az első hónapokban. Bár úgy tűnik, ellentmondás, de segít a sport vagy legalább sok játszótér vagy más mozgás, hogy ne csak agyilag dőljenek ki estére.)

2018. febr. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam az iskolakezdést megelőző nyáron sem állt le teljesen a délutáni alvásról, a suli elég kimerítő volt számára. Az átállást azzal próbáltuk könnyíteni, hogy suliból hazaérve pihent max. egy órát, ha ez valami miatt nem jött össze, akkor este nagyon korán lefeküdt.
2018. febr. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kolléganőm ezért tartotta vissza 1 évet még a kislányát. Okos, ügyes volt, de fáradékony. Minden délben aludt, ha kimaradt, nagyon fáradt volt. Szerintem jól tette.

Te látod, mennyire van még szüksége az alvásra. Beszélj erről az óvónénikkel, vagy kérj iskolaérettségi vizsgálatot, és ott mondd el, hogy ez a gondotok. (Kolléganőm is kérte a vizsgálatot, és egyetértett a szakember, hogy maradjon az oviban.)

2018. febr. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk is így volt, hagytam mégegy évet oviban és nem bántuk meg. Az 1 év alatt elhagyta a délutáni alvást, és jól megy neki a suli is.
2018. febr. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A lányom itthon is eléggé hozzá van szokva a déli alváshoz, persze azért is mert van egy 3,5 éves kistesója is, aki mindig alszik, így mindketten le szoktak feküdni ebéd után. 10-ből 7-szer kb alszik.

De csak emiatt tartsam vissza az oviban? Ha maradna akkor is altatnák az oviban jövőre is tehát ugyanúgy nem szokna le és nem lennénk előbbre lehet. Most januárban múlt 6 éves egyébként.

2018. febr. 1. 21:55
 6/7 anonim ***** válasza:
Enyém is januári, de majd csak jövőre megy suliba. Ő már rég nem alszik, de mivel a legfiatalabb lenne, nem engedem, mert hátrányban lenne. Ezenkívül aktívan sportol, ez pedig suli mellett nem menne.
2018. febr. 2. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az enyém augusztusiként ment, mert érett volt, minden érdekelte, heti 3x2 órát sportol, meg még zenét is tanul. (Tartottam tőle, de ő akarta.) Nagycsoportban még végig aludt, nyáron fokozatosan leszokott róla, most hétvégén alszik tovább reggel. Van még nála is fiatalabb az osztályban, meg olyan is, aki 8évesen kezdte. Most másodikos, egyelőre kitűnő.
2018. febr. 2. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!