Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Megjutalmazzátok évvégén az...

Megjutalmazzátok évvégén az elsös gyereketeket, ha nagyon nagyon jó bizonyítványt hoz haza?

Figyelt kérdés

Nagyobbik lányom elsös, habár csak szöveges értékelést hoz haza, de az osztályban az elsö legjobb gyerekek között van. Söt a tanárnö szerint kimagaslóan jó.

Arra gondoltam, hogy elismerésnek kellene valamit kitalálni.

Ti csináltatok valamit vagy vettetetek nekivalamit?

Vagy ez felesleges?


2018. ápr. 23. 13:36
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
96%

Elmegyünk cukrászdába és ennyi. :)


Megdicsérem, de ne szokjon hozzá a felesleges tárgyi ajándékokhoz.

2018. ápr. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
79%
Az én nagylányom most másodikos - nem szín ötös, a főbb tárgyakból ötös, de van, ami nehezen megy neki. SNI-s gyerek, lényegesen nehezebb dolga van, mint a kortársainak, így aztán külön örülünk neki, hogy látjuk, mennyi munkát fektet a tanulásba (meg mi is mert a leckeírásnál folyamatos segítséget igényel). Így aztán félévkor és év végén is kap ajándékot. Általában olyasmit, amire nagyon vágyik, ha nincs ötlete, akkor jön a közös program, és a program során választhat majd vmit, amiről tudni fogja, hogy na, ez azért van... szerintem semmi rossz nincs a jutalmazásban, igen is megdolgoznak érte.
2018. ápr. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Élményt választhatott. Ő mozit kért hármasban (anya, apa,ő, kistesó ne jöjjön).
2018. ápr. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
95%
Lehet bennem van a hiba,de én akkor is jutalmaznám,ha nem kitűnő a bizonyitványa,de látnám,hogy mindent megtett az évben a saját tudásához mérten. Semmiképp nem tárgyi dologot kapna,hanem valami kirándulást elmennénk,ahova szeretné vagy valami ilyesmit.
2018. ápr. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
73%

Természetes, hogy megjutalmazom. Elmegyünk, és annyi gombóc fagyit ehet, amennyi csak beléfér :D

Elvileg a suliban lesz a kitűnő bizonyítványhoz jutalom-könyv is. Valószínű otthon is könyvet fog kapni érte, vannak kedvencei :)

2018. ápr. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
igen ,
2018. ápr. 25. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
7%
Én annyit kértem az elsős kislányomtól, hogy ha nem is lesz kitűnő, és tudja, hogy nem is várjuk ezt el tőle, de legyen annyira jó tanuló és közreműködő, aktív, hogy kapjon egy jutalomkönyvet év végén. Tudja, hogy én sosem kaptam, pedig jó tanuló voltam, csak nálunk kivételezés volt. Őáltala szeretném ezt az elmaradt sikerélményt megvalósítani. Szerintem nem ártok neki vele, jól tanul és igyekszik, de saját maga miatt. Nálunk a megyei újságba be lehet küldeni a bizi másolatát, ha szín 5-ös, elsősöknél elég a "megfelelt", és akkor bekerül a fotójuk az újságba és kalandpark belépőt kapnak. Ő ezt szeretné, tudja, hogy ezért kell dolgoznia, én meg a könyvet szeretném.
2018. ápr. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
#17 Nem akarlak offolni,de mit csinálnál azzal a gyerekeknek szóló könyvvel? 😃 Tényleg érdekel nem kötekedésnek szánom.
2018. ápr. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Nem magamnak, hanem, hogy átélje azt az élményt, amit én anno nem.
2018. ápr. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Én sosem kaptam ajándékot a kitűnő bizonyítványért, vagy jó jegyekért, és nem is hiányzott. Tudtam, hogy büszkék rám amiért jól, és legfőképp a képességeimhez mértem csinálom a dolgomat, de ez valahol elvárás is volt. (A képességeim pedig megvoltak a kitűnő bizonyítványhoz.) Ezt a büszkeséget mindig közvetítették felém, de igazából nem csak év végén, hanem minden nap, ha új jegyet hoztam. Még ha rosszul is sikerült valami, akkor is megnyugtattak, hogy nincsen semmi baj. Nekem ez jelentett nagyon sokat, ilyenfajta jutalmazás nem hiányzott. Olyan volt, hogy évzáró után elmentünk együtt fagyizni, mintegy általánosan megünnepelni az egész éves munkánkat és az nagyon jó érzés volt.
2018. máj. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!