Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Magam fejlesztgetem itthon a...

Magam fejlesztgetem itthon a gyermekemet az iskolára. Szerintetek jól csinálom? Van még valami, amit hozzá tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Eléggé elszeparáltan élünk, remélhetőleg már csak 2-3 évig, így nekem legtöbbször a legnagyobb segítségem az internet.

Gyermekem ősszel kezdi az iskolát és magam fejlesztgetem, mivel a közelemben nincs alapozó torna, iskolaelőkészítő tanfolyamok.


Ezeket csináltatom velük (van tesó is, így ő is részt vesz akkor) heti rendszerességgel, játékkal ötvözve, hogy ne érezzék kényszernek.


Logico Primo/lük tábla

Iskolára felkészítő feladatlapozás

Játékos formában különböző tornagyakorlatok alkalmazása (mászás, kúszás, ugrálás, keresztező mozgások stb.)

akadálypálya otthon, én készítem

rajzolás, gyurmázás, vágás, festés meg érdekeltség szerint


biciklizés, hintázás a kertben.


A különböző tornagyakorlatokat az interneten szedtem különböző videókon keresztül, így már eléggé képben vagyok, hogy mik a szükséges nagymozgásos feladatok.


mivel nem lakunk egy nagy városban, sok minden kimarad, ezért nem szeretném, ha lemaradna a gyermekem bármiben a többitől.


Köszönöm, ha írtok.



2018. ápr. 24. 10:00
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

9: te olyan megkeseredett vagy...


Természeten szoktunk mást is társasozni. Abban viszont nincs igaza az egyik válaszolónak, hogy minden szülő ezeket csinálja a gyerekével. Sajnos s többség nem, leteszi a gyereket a tv elé, vagy lepasszolja ide oda, de hogy nem ül le vele játszani, sajnos nem egy ilyen anyukát ismerek, akik még mese könyvet sem olvasnak, se puzzle, se társas, se együtt sétálás. Az oviban sajnos ilyen a többség.


Lehet, hogy a fővárosban mindenki ilyen, de hogy a 9-es válaszoló nem, az tuti, azok szoktak így támadni, akinek nincs energiája ilyenekre, azért mert én csak feltettem egy tök ártatlan kérdést.

2018. ápr. 24. 13:25
 12/29 A kérdező kommentje:
és igen, sokszor úgy tűnik, mintha az óvodát helyettesíteném, vagy kiegészíteném, de higyjétek el, szükséges, mert a mi ovink az nem megfelelő ilyen tekintetben itt.
2018. ápr. 24. 13:26
 13/29 A kérdező kommentje:
10: köszönöm neked is. Igen, elmaradt régióban élünk, de már nem sokáig
2018. ápr. 24. 13:28
 14/29 A kérdező kommentje:
10: mégegyszer köszönöm a tippeket
2018. ápr. 24. 13:37
 15/29 anonim ***** válasza:
82%

Én nem vagyok megkeseredett... ellenben nem értem, miért érzed különlegesnek azt, hogy a te gyerekeid bicikliznek, hintáznak, rajzolnak, gyurmáznak, kúsznak-másznak...

a feladatlapozás alatt ha a foglalkoztatókat érted, az sem egyedi, szóval ne gondold, hogy te ezáltal szuperanya vagy :o

2018. ápr. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
55%
Hol van az az elmaradt régió?
2018. ápr. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
35%

Jó dolgokat csinálsz! Esetleg ezekkel egészítsd ki, ha van még rá kapacitásod!


-Finommotorika fejlesztés: gyöngyfűzés, apró dolgok válogatása (cukorka, színes golyók) gyurmázás (kéz izmait fejleszti)


-Mindennapi mesélés/vers mondás. Visszakérdezhetsz a történetre: Kik voltak a szereplők? Vajon miért cselekedett is a királyfi? Te hogy fejezted volna be másképp a mesét? (ezek a szövegértést készítik elő)


-Tanulja a meg a teljes nevét/szülei nevét/ esetleg telefonszámát és pontos címét


-Cipőkötés

-Ollóhasználat. Rajzolj A4-es lapokra hullámvonalat, egyenes vonalat, nagyobb kört és vagdosson!


Hirtelen ennyi jutott eszembe! :) Jó készülődést és azért nem kell túlzásba esni!:))

2018. ápr. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

15: te nemcsak megkeseredett, hanem irigy és féltékeny vagy! Tehát akkor mégis csak jól csinálok valamit :)

szánalmas a hozzáállásod, szerintem menj inkább terápiára, mivel én semmi rosszat nem csináltam.

2018. ápr. 25. 08:38
 19/29 A kérdező kommentje:

17: Köszönöm a tippeket. Dehogy esek túlzásba, csak igyekszem úgy csinálni a dolgokat, hogy ne maradjanak le a gyermekeim semmiben. A családban van sajnos kettő diszes rokon, akikkel nem csináltak az égviágon semmit, és nem jutottak semmire sajnos, elkönyvelték őket rossznak, gyengébb képességűnek. Ebből az egyik a férjem. Két éve diplomázott, saját magát okosította ki, és most remek állása van, szóval nem véletlenül vagyok ennyire elővigyázatos.

És tényleg nem viszem túlzásba, csak többször kell itthon óvodát helyettesítenem. Köszönöm mégegyszer, sok remek tippet kaptam.

2018. ápr. 25. 08:40
 20/29 A kérdező kommentje:
17: ja és bocsi, lehet kicsit túlzásba vittem a jellemzésedet, habár továbbra is úgy gondolom, hogy megkeseredett vagy, azért elnézést kérek a stílusomért. További szép napot neked is.
2018. ápr. 25. 08:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!