Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Magam fejlesztgetem itthon a...

Magam fejlesztgetem itthon a gyermekemet az iskolára. Szerintetek jól csinálom? Van még valami, amit hozzá tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Eléggé elszeparáltan élünk, remélhetőleg már csak 2-3 évig, így nekem legtöbbször a legnagyobb segítségem az internet.

Gyermekem ősszel kezdi az iskolát és magam fejlesztgetem, mivel a közelemben nincs alapozó torna, iskolaelőkészítő tanfolyamok.


Ezeket csináltatom velük (van tesó is, így ő is részt vesz akkor) heti rendszerességgel, játékkal ötvözve, hogy ne érezzék kényszernek.


Logico Primo/lük tábla

Iskolára felkészítő feladatlapozás

Játékos formában különböző tornagyakorlatok alkalmazása (mászás, kúszás, ugrálás, keresztező mozgások stb.)

akadálypálya otthon, én készítem

rajzolás, gyurmázás, vágás, festés meg érdekeltség szerint


biciklizés, hintázás a kertben.


A különböző tornagyakorlatokat az interneten szedtem különböző videókon keresztül, így már eléggé képben vagyok, hogy mik a szükséges nagymozgásos feladatok.


mivel nem lakunk egy nagy városban, sok minden kimarad, ezért nem szeretném, ha lemaradna a gyermekem bármiben a többitől.


Köszönöm, ha írtok.



2018. ápr. 24. 10:00
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
53%
Akkor megkérdezem mégegyszer: Hol van az az elmaradt régió, ahol éltek?
2018. ápr. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
0%
21-es, ez nem tudom, miért fontos. Gondolom a keleti régió lesz, a kelet-nyugat probléma Nyugat-Európában is megvan, vagy az észak-dél. Erre jó példa Olaszország. Ég és föld különbség van mondjuk egy Nápoly és egy Milánó között és akkor még nem is beszéltünk a vidékről. Ha Magyarországon egy helyi óvoda vagy iskola nem végez a mai kor követelményeinek megfelelő felkészítést, fejlesztést, akkor azok a gyerekek el lesznek maradva. Nem egy óvoda van még nagyvárosban is Magyarországon, ahol az udvaron használhatatlan, 40 éves játékok vannak, vagy kicsi maga az udvar is. A mozgás nagyon fontos lenne egy óvodásnak. A konkurrálás bármilyen furcsán is hangzik, jót tesz az óvodáknak. De ha a környéken egyetlen óvoda van, az önkormányzat pedig pénzhiánnyal küzd, akkor nem könnyű a dolguk az ott dolgozóknak sem. Magas a munkanélküliség, a szülők sem tudják az óvodai ünnepségeket finanszírozni, stb. Így lesznek dolgok, amikből az ilyen gyerekek kimaradnak, mert nincsen rá pénz. Van óvoda, ahol még színházba, uszodába is viszik a gyerekeket, ahol nyelvórát, sport, zene és táncórát is lehet választani a gyerekeknek. Mert van rá igény, a szülők ott ki tudják fizetni. De ez nem mindenhol van így.
2018. ápr. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
64%
Csak azért gondoltam fontosnak, mert a kérdező odáig van, hogy milyen elmaradott a régió, meg a többi szülő, csak ő viseli szíven a gyereke sorsát, és azt gondolja, hogy csak ő foglalkozik otthon a gyerekével, más csak a tévé elé ülteti. Aki meg nem ájult el tőle azt leszólja, hogy biztos irigy rá! Pedig semmi extrát nem csinál, csak azt amit mindenki más!
2018. ápr. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
0%
Hát nem tudom utolsó, lehet, hogy az tudna leginkább segíteni, aki hasonló cipőben jár és alátámasztani, amit ír. Abban viszont biztos vagyok, hogy nagy eltérések lehetnek az országban. Mert én még olyanról sem hallottam, hogy alapozó torna és iskolaelőkészítő tanfolyam. Kérdező, nem lehet, hogy te is külföldön élsz? Szerintem Magyarországon nincsen ilyesmi. Vagy ha van is, nekem inkább olyan lehúzásnak tűnik. Egy átlagos fejlődésű gyereknek ilyesmire nincsen szüksége szerintem. Ha valami nem stimmel, azt úgyis mondják az óvónő vagy a gyerekorvos, vagy a szülő is észreveszi. Minek vigyem tornára a gyerekemet, ha a korának megfelelő a nagymotorikája és azért van az iskola, hogy ott majd végezzék vele a megfelelő gyakorlatokat? Ha a gyerek a játszótéren megbírkózik az ottani játékokkal, akkor szerintem iskolában sem lesz baja. Egy óvodásnak a szabad játék elegendő, mikor, ha nem most? Iskolában már mindent szabályoznak: hogy milyen magasról kell leugrani, mikor mit kell csinálni. Ha erre nem érett, akkor úgyis kiszűrik. Egyébként nekem teljesen őszintének tűnik a kérdés.
2018. ápr. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

"17: ja és bocsi, lehet kicsit túlzásba vittem a jellemzésedet, habár továbbra is úgy gondolom, hogy megkeseredett vagy, azért elnézést kérek a stílusomért. További szép napot neked is."


Ezt azért remélem nem nekem szántad! 17-es voltam.

2018. ápr. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem ez azért fura amit a kérdező leirt, mert ezeket nem az iskolára való készülés miatt "kell" csinálni, hanem egy átlag gyerek ilyeneket csinál szabaidejében. Biztos van olyan is aki a tévé előtt ül, de az biztos h mindegyik az udvaron mozog, rajzol stb.

Ez a játékos formában történő tornagyakorlatok alkalmazása meg akadálypálya otthon, ezeket baromságnak tartom, bőven elég ha elviszed egy játszótérre, vagy csak az udvaron hintázik, fára mászik stb.

Normális fejlődésü gyereknek nincs szüksége külön speciális tornagyakorlatokra sem, amit a youtube-ról szedsz össze... Az iskolában is lesz majd tornaórájuk ahol mozoghatnak.

2018. ápr. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
0%
Vannak, akik direkt lepontoznak valakit, majd leírják ugyanazt, őket meg felpontozzák. Meg vannak, akik csak a lepontozás miatt kattintanak kérdésekre, hogy ott pásztázzák a válaszadókat és megkeressék, akit le akarnak pontozni, mert mondjuk más kérdésnél is lepontozták. Magukat pedig x regisztrációval többször felpontozzák. Teljesen egyértelmű a helyzet.
2018. ápr. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
0%
Ha foglalkozni akarsz vele, ami tényleg használ is majd, akkor olvasni tanítsd meg!
2018. ápr. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
48%

Ezek tényleg elég átlag dolgok. Ez nem iskolára felkészítés, hanem egy ovis normális hétköznapi elfoglaltsága amit az oviban tuti csinálnak velük.

Off, de a kommentjeid alapján egy hihetetlenül kihaénnem és irritáló ember lehetsz. A kitűnni vágyás, meg leirigyezése másoknak ilyen piti hülyeségért.. hát nem akarok ilyen szülőtársat az elsős szülői munkaközösségbe. Szerencsére nincs is. A tudálekos, állandóan pattogó és nagyképű anyuka akinek mindenki mosolyog de legszívesebben mindenki lecsapná.

2018. jún. 4. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!