Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » A tanítónéni személye szerinte...

A tanítónéni személye szerintetek mennyire befolyásolja a gyerekek viselkedését?

Figyelt kérdés

Mennyire meghatározó egy gyerek számára, hogy milyen elveket vall, miket vár el, mennyire laza/szigorú, hogyan büntet/dicsér stb?


A gyerek iskolai viselkedése szempontjából mennyire semleges a tanító személye?


2018. máj. 17. 21:17
 1/6 anonim ***** válasza:
96%
Abszolut. A tanulast is befolyasolja
2018. máj. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%
Befolyàsolja biztos. Èn csak azt nem szeretem amikor egy szülő teljesen a tanìtònènire akarja hàrìtani ha neveletlen a gyereke, hogy ő bizony mintaszülő, bezzeg a tanìtò..!!
2018. máj. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
17%
Ez a legfontosabb.
2018. máj. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem nagyon fontos a pedagógus személyisége. Persze ahogy nőnek a gyerekek, felvérteződnek, de nem tudom, ti hogy vagytok vele, nekem még gimiben is befolyásolta az „órai munkámat” és a motivációmat, a tantárgy iránti lelkesedésemet (vagy utálatomat) az, hogy éppen ki tanította.

Sőt, a munkahelyünkön is befolyásolja a hangulatunkat, munkavégzésünket, hogy a főnök miként viselkedik. Persze felnőttkorra jó esetben már megtanuljuk kezelni a hülyéket, illetve meg tudjuk védeni magunkat, és mivel kialakult az énképünk, nem zuhanunk meg, ha egy olyan ember kritizál, szól be, stb., akiről monduk tudjuk, hogy primitív bunkó.


Alsóban a gyerekemnél nincs összehasonlítási alapom (mindkét tanítónője rémes volt), de óvodában sajnos háromszor is cseréltek óvónőt, s jól látszott a különbség.

A következetlen, flegma, időnként elbődülő és ordibáló óvónő viselkedése kontraproduktív volt, a gyerekek azt „tanulták meg”, hogy lehet rosszban sántikálni, mert az első pár rosszalkodót úgysem veszi észre, csak az x.-el kiabál majd. És nem is kedvelték, mert a társaik előtt alázta meg őket.

A halk szavú, ámde folyton rájuk figyelő óvónőnek sosem kellett felemelnie a hangját, a gyerekek imádták, csüngtek rajta, és nem is rosszalkodtak (egyrészt, mert figyelt, így még idejében tudott szólni, másrészt mert kedvelték, hisz emberként bánt velük).


Szóval szerintem igen, egyértelműen hat a gyerek viselkedésére a pedagógus személye.

2018. máj. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mindenre befolyással van a tanító személye. Eleve meghatározza, hogy a gyerek szeret-e iskolába járni, szeret-e tanulni, hogyan tanul, mennyire igyekszik.

Azt látom, hogy semennyire nem érdekli a gyereket, hogy adott tanítónéni szigorú-e vagy sem, nincs arra hatással, hogy mennyire szerethető személy a gyerek számára.

Mint ahogy a tanító által szabott büntetés sincs arra hatással, hogy szereti-e a gyerek őt vegy sem.

2018. máj. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nyilván hoz magával otthonról is ezt-azt a gyerek. De szerintem is meghatározó az ő viselkedése, hozzáállása, mert abban a helyzetben ő a felnőtt, aki egy személyben képviseli mit hogyan "kell" csinálni.
2018. máj. 18. 07:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!