Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szeretnéd tudni, az alsós...

Szeretnéd tudni, az alsós gyermeked osztálytársai közt van-e epilepsziás?

Figyelt kérdés
2018. jún. 8. 11:04
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

(az 5. válaszoló vagyok újra)


Így, hogy azt írod, tulajdonképpen nincs látható jele, és nem jelent veszélyt a gyerekre, ha nem kap segítséget időben, már „más a leányzó fekvése”.

Egyetértek veled abban, hogy sajnos elég sok primitív ember van, ezért biztosan lennének olyan szülők, akik totál nem értenék meg, mi ez, (akár „fertőzőként” kezelnék). Rémületesen tapintatlanok is sokan, szóval ilyen esetben én sem kötném senkinek sem az orrára.

2018. jún. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Ez esetben újra elnézésedet kérem, kérdező. 3-as válaszoló vagyok.

Azt tudom javasolni, hogy ne mondd el. Az viszont ilyen "enyhe" lefolyású rohamok esetén is fontos, hogy az iskolában az igazgató és minden tanító, aki tanítja a gyereket, tudjon róla. Esetleg majd ha jobban megismered az osztálytársak szüleit, vagy a gyerek is összebarátkozik másokkal, akkor, ha elég bizalmas a viszony néhány emberrel, nekik éppen el lehet mondani. De alapból szerintem ehhez nincs köze a többi szülőnek.

2018. jún. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem ,és ne mond el.mert az emberek rém buták,értetlenül,ostobák tudnak lenni a tanároknak iskola orvosnak kell tudni másoknak nem .
2018. jún. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
37%
Sajnos még nincs családom, de engem maximálisan lekötne annyira a nevelése, hogy ne érdekeljen más gyereke
2018. jún. 10. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az előttem szólókhoz. Az én gyerekem adhd-s, és így is volt olyan szülő, aki megtiltotta a gyerekének, hogy barátkozzanak, mert az neveletlenség.

Van a lányomnak autista osztálytársa, és anyuka és a gyerek is azt hitték, ha ezt mindenkinek elmondják, majd több toleranciát kap a gyerek. Sajnos ez nem igaz, annál jobban piszkálják, sőt volt olyan szülő, aki felháborodott, hogy egy "elmebeteget" miért visznek az ő tökéletes gyereke osztályába. Hozzáteszem, hogy nem sok vizet zavar a gyerek, csak egy kicsit furcsa, de nagyon kikezdték a többiek.

2022. jan. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Már 4 év eltelt a kérdés feltevése óta, döbbenet, hogy nem változott semmit a különféle betegségek megítélése.

Már ötödikes a gyerek, és szerencsére sikerült eddig titokban tartani.

2022. jan. 26. 18:07
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nagyon sajnálom, hogy titokban kell tartanotok a betegségét. Sógornőm betegségét nem lehetett titokban tartani, neki nagy és kis rohamai is vannak/voltak. Neki pont az segített, hogy az egyik osztálytársa (oké, ők már középiskolások voltak), tisztában volt vele, mit kell tenni baj esetén (az édesapa mentőápoló).
2022. jan. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Igen és nem. Igen, mert ha tudnak róla, akkor nem lesz olyan ijesztő egy roham és tudják azt is, mit kell tenni. Nem, mert nincs másnak köze hozzá.
2022. jan. 27. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért kell ezt titokban tartani. Ebben a helyzetben, amiben vagytok felesleges direkt szólni róla minden gyereknek, de alapesetben az epilepszia elmagyarázható az osztálytársaknak, nem ciki betegség, aki rohamot kaphat ott jó ha tud róla a többi gyerek, pl. udvaron rosszul lesz, stb. Ha valami, kellemetlen, ciki tünet lenne, ami ennek a korosztálynak vicces, mondjuk bepisilne minden éjjel, azt tartanám titokban, nem azt ha epilepsziás.
2022. jan. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Te érintett vagy, #19?

Egyrészt "láthatatlan" a roham. Absence epilepsziának hívják.


Másrészt az előítéletek miatt kell sajnos, olvashattad itt is, hogy a tudatlanság sajnos előítéletessé tesz. Főleg ha más rendellenességei vannak a gyereknek - mint a legtöbb epilepsziásnak - elég, ha azok miatt kirekesztődik. Nem kell, hogy legyen még egy ok a kiközösítésre, megbélyegzésre.

2022. jan. 27. 10:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!