Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szeretnéd tudni, az alsós...

Szeretnéd tudni, az alsós gyermeked osztálytársai közt van-e epilepsziás?

Figyelt kérdés
2018. jún. 8. 11:04
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

A tanárok tudnak róla. Szerintem ennyi elég. Én hetedik előtti nyáron lettem az, egymás után 2 rohammal. Ofő tudott róla, majd mikor késtem 10 percet, szépen elmondta az osztálynak. Mi lett az eredménye? Egyetlen barátom, aki tudott róla, odajött, és közölte, hogy mindenki tudja. Úgy néztek rám, mintha UFO lennék. Kaptam tájékoztatókat gyerek és felnőtt részre is, azt 1-2 osztálytárs elolvasta, de inkább kerültek. Középsuliba kerülve ez még rosszabb lett. Az osztálytársak, mikor megtudták, közölték, hogy nincs bajuk vele, de ne menjek a közelükbe, mert nem akarják elkapni. Sajnos ahogy elnézem, a mai napig nem javult a helyzet. Utolsó! Egy nagyrohamnál előfordulhat habzó száj, rángatózás, akaratlan vizelet és székletürítés is. Elég megalázó lehet egy roham, nem kell, hogy mellette az osztálytársak is cikizzék miatta.


Nekem még a tanárok is változóan álltak hozzá. Volt, többször voltam ( más okból) rosszul, és haza akartam menni, ekkor volt, aki elengedett, nehogy rohamom legyen ( mert ugye egyedül az utcán nem akkora baj). Volt, aki hazavitt, és olyan is, aki 2 osztálytárssal engedett ki a buszhoz is.

Szóval én csak a tanárnak mondanám el, esetleg olyan osztálytársnak, szülőnek, aki maximálisan megbízható, és nem szólja el magát.

2022. jan. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
Látod, #19, erről beszélek, amit a #21 ír!!!!
2022. jan. 27. 10:50
 23/25 anonim ***** válasza:

Még egy dolog jutott eszembe. Sajnos a szakemberek sincsenek tisztában vele, hogy mi is ez tulajdonképpen. Mielőtt teherbe estem, beszéltünk az orvossal, illetve volt gyógyszerváltás is. Azonban ez bonyolult volt, végül ebből a szempontból nem volt gond a terhességgel. Viszont! Volt ilyen szüléselőkészítő vagy mi volt a neve. Ezen valaki felvetette, hogy lehet- e szoptatni? Na, a meghívott védőnő közölte,hogy kizárólag császárral lehet szülni és nem szabad szoptatni!!! A kezelőorvosom azt mondta, lehet, mert tünetmentes vagyok, másrészről pedig a szülés előttig a gyerek is " kapott" a gyógyszerből egy minimális adagot, így ha nem szoptat az ember, a gyerek a gyógyszermegvonástól akár rohamot is kaphat :O A védőnőm pedig azzal kezdte,hogy ezt kérdezzem meg mindenképp a kezelőorvostól. Szóval még itt sincs teljes egyetértés, úgyhogy a laikusoktól még kevesebbet lehet várni.


Bocsi, hogy offoltam, de ki kellett írnom. Ezért ne várjunk sokat, mert még a szakembereket is megosztja a téma. PL:a legtöbb ember szerint nem lehet így vezetni, azonban mi rákérdeztünk. Az orvosom nem volt benne biztos, így felvetette egy konferencián, majd publikált egy cikket. Az alapján kiderült, és mondta is, hogy nekem pl lehet. De ez nagyon egyéni, hisz minden epilepszia más!

Bocsi, tényleg befogtam :D

2022. jan. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
19-es vagyok, nem vagyok érintett, de továbbra is úgy gondolom ha rendesen megbeszélik az osztályfőnöki órán, nem fognak úgy nézni az epilepsziásra, mint egy leprásra, egyébként nagyon durván kiközösítve voltam én is, nem kell hozzá betegség. A fiad esetében ha nincs tünete és nem is lesz felesleges ezzel előhozakodni az osztálynál. Kérdésre válaszolva: nekem ovis gyerekem van, ha az egyik ovistársa epilepsziás lenne, elmondanám neki, ha rosszul lesz, szóljon az ovonéninek, nem hiszem, hogy ebből bármi gond lenne.
2022. jan. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:

#23 nyugodtan írd ki magadból, én szívesen olvasok ilyen témában, sőt, ha fent vagy facebook-on, akkor keress epis csoportokat, hogy sorstársakra lelj. Én az Epilepsziával élő gyermekek szülői csoportjában vagyok benne, rengeteget segít nekem.


#24. értem amit mondasz, és hidd el, nagyon boldog lennék, ha ez így lezajlana, ahogy írtad. De amilyen "háborús" időket élünk ma a suliban, amikor a covidról, oltásokról, karanténról, online tanításról, mérhetetlen tanárhiányról szól minden, aligha lehetne érzékenyíteni mondjuk az epilepsziáról a gyerekeket. Amikor a tanárok többsége is teljes képzavarban van, sőt, meg sem próbálja megérteni.


Ezért is emeltem ki a kérdést, hátha van új, jobb tapasztalat, nézőpont, a témában folyton naprakésznek kell lennem.

2022. jan. 27. 11:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!