Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Epilepsziás kismama vagyok és...

Epilepsziás kismama vagyok és nem a kezdetektől lett csökkentve a gyógyszerdózis, mekkora az esély hogy a magzatom károsodott?

Figyelt kérdés
Most a 8. hétbe léptem. Tegretolt és Frisiumot (10mg)-ot szedek. A Tegretolt lehet szednem,de a Frisiumnak van magzatkárosító hatása. Mikor megtudtam hogy terhes vagyok az olyan 3 hetesen történt és azonnal felhívtam az orvosomat. Mondta ,hogy felezzem el a Frisiumot naponta, így kétszer 5 mg-ot szedek. Közben egyik barátnőm mondta, hogy a gyószerésze szerint ezt már kezdetektől, tehát megtermékenyítés előtt le kellett volna csökkenteni,vagy abbahagyni. Namost én olyan 3 hétig a magasabb dózist szedtem. :( Megijedtem. Az egy dolog hogy a neurológusok biztatnak, de ez a dolguk,nem? A genetikai uh kimutatja ha van valamilyen rendellenessége, ugye? Van esetleg más vizsgálat ami még segíthet feltárni azt, hogy van-e baj?

2018. ápr. 24. 18:36
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
Na és az orvos honnan tudta volna, hogy te gyereket tervezel, ha nem közlöd vele ?
2018. ápr. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Járj utána vagy leginkább kérdezd meg az orvost hogy pontosan milyen problémákat okozhat, ezt lehet tudni. Akkor tudjátok hogy milyen vizsgálatot érdemes csinàlni, és hogy ki lehet-e szűrni.
2018. ápr. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1, sehol nem írta, hogy az orvost hibáztatja és egyértelmű annak, aki tud olvasni, hogy nem tervezett gyerek, azért nem sikerült előre átállítani a gyógyszerelést.


Genetikai tanácsadóba kérj beutalót és időpontot! Nem kell kivárni vele a 12. heti uh-t, már most mehetsz és ott mindent elmondanak

2018. ápr. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem hibáztatom én az orvost,ilyet nem mondtam. Nem volt tervezett gyerek, így van.


A genetikai tanácsadás vizsgálatot is takar, vagy csak tanácsot adnak, mert tanácsot neurológusok is adnak, nőgyógyászok is, mindegyik. Elmondja a tanácsadó,hogy kb. hány százalékos az esély, hogy beteg lesz ilyen meg olyan statisztika alapján. Nekem nem ez kell, mert tudom a százalékot, hanem valami vérvizsgálat, vagy valami ami valóban kimutatja hogy van-e fejlődési rendellenessége.

2018. ápr. 24. 21:25
 5/7 A kérdező kommentje:
Az első mondatom kérdés volt, bocsi.
2018. ápr. 24. 21:26
 6/7 anonim ***** válasza:

Is-is.

Ha csak a neurológusod és a nőgyógyászod nem genetikus is, nem értenek hozzá annyira, mint a genetikai tanácsadáson dolgozó szakemberek.

2018. ápr. 25. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom mit vársz, nem létezik olyan hogy vért vesznek és abból bármilyen rendellenességet kimutatnak.. Ismered a százalékokat, de mire? Mondd hogy szeretnéd ha jobban odafigyelnének a lehetséges kockázatokat figyelembe véve. Vagy tényleg a tanácsadás amit írtak.
2018. ápr. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!