Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Minden suliban van egy kiszeme...

Minden suliban van egy kiszemelt akit bántanak, megaláznak az osztálytársai?

Figyelt kérdés
2014. márc. 12. 20:59
 1/9 A kérdező kommentje:
Nálatok van? És ez miben nyilvánul meg?
2014. márc. 12. 21:09
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ilyen nem volt.

Öcsémék sulijában sem.

2014. márc. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Heily válasza:
100%
Általánosban volt az egyik osztályban egy lány, akit bántottak. Kicsúfolták, fura történeteket találtak ki róla, amiket elhíreszteltek az iskolában, annyiszor alázták meg, ahányszor csak tudták, kiközösítették, nem beszéltek vele, csak ha piszkálhatták... Szerintem mocsok dolog az ilyesmi. Mindig is vannak és lesznek emberek, akik nem szimpatikusak másoknak, mégis meg kellene tanulni tolerálni őket, és nem ellenük fordulni. Ha sokáig tart, lelkileg totál összetörhetik szegényeket.
2014. márc. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 zpp válasza:
100%

sajnos már mindenhol kb

nálunk én vagyok

folyton körbe állnak és ba%ogatnak

2014. márc. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
A jo osztalykozossegekben nincs, sot, megvedik egymast a tobbi iskolatars bantasaitol is
2014. márc. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2014. márc. 18. 19:54
 7/9 anonim ***** válasza:
69%

Sajnos gyakori az ilyen.

Megoldások:

- megpróbálod nem felvenni a dolgot (a lehető legnormálisabban reagálni rá). Azt mondják, hogy ilyen-olyan vagy, Te meg teszel rá. Előbb-utóbb megunják. Az az izgi, aki felveszi.

- szövetkezel az értelmesebb osztálytársakkal

- keresel az iskolán kívül más közösséget, ahol elismernek (cserkészet, sport, stb.). Ha ott sikerélményed van, a suliban is erőt ad.

- végső esetben iskolát váltasz - ha a helyzet nagyon durvul és kezelhetetlen.

2014. márc. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2014. márc. 29. 07:28
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk én voltam. Nyolc év gyötrelem, aztán másik városba mentem középiskolába, még kollégista is lettem, és rájöttem, vannak rendes emberek is.
2022. jan. 27. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!