Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szülők, ti mennyire vagytok...

Szülők, ti mennyire vagytok aktívak a szülői közösségben?

Figyelt kérdés

Csak szerintem egy tapló az anyám, mert még soha egy sütit meg nem sütött az osztálybulira, ilyesmikre? Majd a többi szülő úgyis süt, mondja ő. Szülőire se megy, ha nem muszáj.

(Nem az engem érint, hanem a kisebb testvéreimet, anno nem tűnt fel ez ennyire.)


2018. jún. 14. 12:06
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
83%
Bàr még csak ovis a kisebb gyerekem, de a későbbiekben sem áll szándékomban többet tenni, mint most. Elmegyek a szülőikre és ennyi
2018. jún. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
79%

Semennyire.

Rosszul vagyok a sok zsizsegéstől, fontoskodástól, a hülye szervezkedésektől. Kb. olyan szintű, mint egy lakógyűlés. Oda sem megyek :D

Természetesen szülőire elmegyek. Ha mindenkinek kell sütni, akkor én is viszek valamit.

De nem folyok bele semmibe.

2018. jún. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 anonim ***** válasza:
74%

Szülőin mindig megjelenek, de ennyi. Nem vállalok plusz feladatokat.

Utálom is a túlbuzgó szülőket, akik egymást tapossák, hogy minél több mindent tudjanak megszervezni.

Jelenleg ovis a lányom, szeptembertől iskolás lesz. Az iskolában sem lesz ez másképp.

2018. jún. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 anonim ***** válasza:
80%

Azért lenne az anyád "tapló", mert nem süt sütit az osztálybulira? Azaz magánidejét nem a másik előtti zsizsegésre fordítja?


Erős túlzásnak érzem a kijelentésedet :)

2018. jún. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 anonim ***** válasza:
80%
Szülőire ha muszáj megyek, de ha lehet kihagyom. Adok pénzt bármire. Rendezvényre max üditőt viszek.
2018. jún. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 anonim ***** válasza:
69%

Semennyire. Utálom az egész iskolai kényszeres jópofizást.

Amit kell tudni, arról kapok tájékoztatást a neten.

Volt, hogy vittem sütit: nem olcsó mulatság. Odaadtam a goffri sütőt: úgy kaptam vissza, hogy tönkretették, és nincs gazdája.

Az SZMK 90% unatkozó milliomos htb, aki nem fogja fel, hogy nem minden szülönek van ugyanakkora kerete minden hül.yeségre. Csak a vita megy napokon keresztül.

A pofátlanság meg határtalan. Itt vasárnap !kötelező! jótékonysági gálaműsor volt, 2000 ft-os belépővel, az iskola támogatására. Bocs, de nem mentem... Ettől még a gyereknek kötelező, ugyanis szerepelt. A verset is én kerestem és tanította meg, mert a tanár nem ér rá.

Hatalmas bulival fogok ünnepelni, ha a legkisebb is végre leérettségizik.

2018. jún. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 anonim ***** válasza:
66%

A kisfiam még csak ovis, szeptemberben kezdjük a sulit, de azt kell, h mondjam egyáltalán nem vagyok aktív. Nem állok seggel a dolgokhoz, de nekem nincs ingerenciám ezekre a zsemzsegésekre.A szülőikre természetesen elmegyek,ha érint a dolog hozzászólok, ha kérdeznek elmondom a véleményemet, de kb.ennyi. Nem vagyok facebook-os, és a nagy témák ott zajlanak. Órákig elrugóznak egy témán. Pár anyuka viszi a primet, aki más véleményen van, azt megeszik. (ezt egy másik face-s anyuka mesélte, meg mutatta).

Na, nekem ez nem megy.

Az iskolában megvolt az első szülői. Ott is kérdezték ki legyen a pénztáros, stb. Hát, basszus....tolongtak, fintorogtak, ha valaki esetleg mást mondott. A szülőiről mire hazaértem, már kaptam az email-t, h létrejött a szülői csoport, stb.

Számomra ez hihetetlen. De ó, h valaki éppen aktívabb nálam.

2018. jún. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 anonim ***** válasza:
71%

6. Vagyok

Csak hogy miért nem mentem ovis szülőire: hazaküldtek a két kisgyerekkel!! Mert bocs, de vigyázzon rá addig apuka, vagy a nagyi. Egyik nagyi elhunyt, másik külföldön. Hétfőn írják ki, hogy szerdán szülői 3-kor. Egy szülőnek így is szabit kell kivennie. De így mind a kettőnek. Márpedig nem úgy működik, hogy kedden reggel szólok, hogy holnap nem jövök vagy előbb megyek.

Kisgyerekkel nem mehetsz, otthon nem hagyhatod 2-3 órára egyedül, bébiszitter nincs, ez nem Pest.

Hogy oldod meg? Sehogy. És akkor ovi alatt rájössz, hogy az egész szülői értekezletes kínlódás felesleges, így is időben megtudsz mindent. Illetve azt anélkül is tudod, hogy lesz anyák napja meg farsang, a fix időpontot meg csak pár nappal előbb közlik.

2018. jún. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 anonim ***** válasza:
51%

Én is tapló anya vagyok akkor de annyi féle fajta allergiás, finnyás gyerek van a fiam osztályában, hogy én nem sütök semmit sem!

Mikor osztálybuli van akkor 3-4 ezer forintot oda adok az osztályfőnöknek aki vesz rajta üdítőt vagy megmondja mit vegyek. Így segítek is nekik de mégsem az vagyok aki megsüt 4 tepsi sütit a gyerekek meg hozzá sem nyúlnak. Volt már ilyen sajnos :(

2018. jún. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk a süti-dolog nem szülői döntés kérdése. az szmk-sok kiosztják, hogy kinek mikor mit kell vinni milyen bulira (farsang, húsvét, karácsony, akármi) és kész. van, aki süt, van aki szendvics-alapanyagot visz, van aki műanyag poharat... következő buliba mindenki valami mást, mint előzőleg.


Szülőire, fogadó órára sokan nem járnak nálunk sem, mert napi kontakt van a tanárokkal, ha valami gond van, vagy kell valami, megbeszéljük.


Én amúgy aktívnak gondolom magam, ha valakinek valami gondja van, segítség kell, és tudok, természetesen segítek. De mások is. Pl esőben színházba menni simán fél óra alatt összejött annyi szülői autó, hogy elfuvarozzák az egész osztályt.

2018. jún. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!