Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mennyit olvasson gyakorlás...

Mennyit olvasson gyakorlás céljából?

Figyelt kérdés
Lányom most volt elsős. Csak szótagolva tud olvasni. Hány perc hangos olvasás javasolt?
2018. jún. 20. 15:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem amennyit szívesen olvas.

Add a kezébe a kedvenc mesekönyvét, és amennyit szeretne, annyit olvasson.

2018. jún. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarjuk erőltetni az olvasást. De gyakorolni kell. Vettünk nagy betűs olvasó gyakorló könyveket mese újságokat ezekből örömmel olvas :)

De sokszor megkérem olvasson fel egy receptet is. Ezek is jók


Most másodikos volt szinte falja a könyveket Geronimot, Disney sorozatot és Rosszcsont Petit

2018. jún. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi anno a lányommal a Vidám meséket olvastuk. Két mondatot ő, kettőt én. Utána meg lerajzoltuk és leírtuk ami eszünkbe jutott róla. Nem csináltuk naponta, csak max 2 vagy 3 naponta, így nem tunt fel neki hogy gyakorol és nagyon szerette. Az ő rajzait és írásait lelaminaltuk, osszefuztuk, így elkészült élete első olvasonaploja. Második év kezdeten bevitte az iskolába, kapott érte egy csomó dicséretet a tanároktól, meg a gyerekektől és persze pirospontokat is.
2018. jún. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lányom is most volt elsös.

Nekünk az iskolában adtak egy olvasó kártyát amin ha 10 percet olvasott, akkor beírhattuk, és mikor betelt leadták a tanárnéninek. A lányom gyorsan össze akarta gyüjteni, és néha 2-3x is olvasott. Azt kell modnanom, hogy kb 15 perc olvasás után volt jobb az olvasása, és 20 perc teljesen elég volt. 30 perc olvasásnál már sokat tévesztett a végén.

Ha tud 20 percet olvassatok. Lehet, felváltva, hogy egy bekezdést te egyet a gyerek.(lányom német anyanyelvü és nekünk vannak olyan könyveink amik pont így vannak kialakítva)


Èn amit ajánlok, hogy most, hogy elkezdödött a szünet kezdjetek neki intenzíven egy hétig olvasni, vagy is minden nap 1x 20 percet. Majd egy hét után tegyétek el a könyveket messzire, csak akkor olvasson, ha ö maga akar. Ès esetleg minden hónapban 1x egy rövidet olvassatok, de tényleg legyen nagy szünet. Majd amikor az iskola elkezdödik(ne elötte), és átismételték a betüket kezdjetek neki napi szinten a gyakorlásnak.

Lényeg, hogy a szünetben tényleg üllepedjen neki ez a sok tudás.


Lányom azért szeret olvasni velem, mert ha megakad segítek neki. Olyan szavaknál ami igazán nehéz, vagy ha érzem, hogy betüt tévesztett(b-d).


Olyan könyvet keressetek, amiben nagy betüvel van írva, tágas és kevés szöveg van egy oldalon, hogy legyen sikerélménye a lapozás új oldal. Legyen benne sok kép.

2018. jún. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Fiam februárba kapott apjától egy lego nijago újságot, tőlem egy fogalmamnincs milyet :D Mindegy. Ezeket szívesen olvasgatta. VAlamelyikbe képregény is van. Rákattant. Könyvtárból vettem ki neki képregényt, ami neki való. Hangosan kacagott rajta :D Mikor vége lett a sulinak, a postán vettem neki egy Bat Pat valami kis denevérről szóló könyvet. Sok színes kép, nagyon szép és nagy betűkkel van írva. Abból egy fejezetet én, egyet Ő olvas hangosan. Megkérdezte: Anya neked mért 5 perc elolvasni, nekem meg fél óra? :D :D Azért nem ment el tőle a kedve. Olvasunk :)
2018. júl. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!