Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tanitsam arra, hogy...

Hogyan tanitsam arra, hogy természetes ha valami eleinte nem megy es csak gyakorlás kérdése? 3 éves

Figyelt kérdés

Vagy milyen játékon keresztul tudná azt tapasztalni, hogy büszke lehet magára, megprobálta, megcsinálta, vagy eleve az ő ötlete volt. Milyen környezetet teremtsek neki ehhez?


Ugy látom nem szerencsés, ha én ötletelek uj dolgokat mutatni neki, mert csak kudarcélményt adok :(

Pl. Lassan ideje lenne pl cipőfűzővel bibelődni, legalább annyi, hogy keresztbe teszi azokat egymásra es latni hogy keletkezett igy egy hurok, amin az egyik szálat kell majd átdugni.


Szoval csak ennyit akartam, keresztbe tennia kettőt. Ráadasul zsenilia drottal is mutattam, hogy legalább egy karikát csináljon belőle, azaz két végét érintse össze.

Épphogy megprobalja, fel is adja egybol es elutasit a továbbiakban.



Vagy ugyanez pl sárkányeregetessel. Rövid madzagos, irto könnyen suhano kisebb sárkánya van. Hát logatja a földre, hogy nem repül. Mutattam csak nyujtsd ki a karodat és forogj vele körbe körbe (ennyitől is repül), de nem csinálja.



Engem nagyon aggaszt az, hogy a gyermekem ott tart, abban a hitben van, hogy a felnőtteknek ugy is megy minden, neki úgysem


Pedig van hozzá képesség. Gyöngyöt is tud fűzni, tartani, forgatni, lobálni egy vékony damilszálat, es tudja huzni a madzagos játékokat.


2017. júl. 11. 21:11
 1/8 anonim ***** válasza:
61%

Sejtettem, hogy megint te...

Miert nem hagyod fejlodni magatol neha? Egyetlen harom eves sem tud cipot kotni, megnyugtatlak.

2017. júl. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%
#1: mélységeseb egyetértek.
2017. júl. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Jaj megint én?


Úgy néz ki itt csak az ugye terhes vagyok/nem vagyok kérdések kaphatnak helyet, kisgyerek téma már le van ejtve? Mert ugy tűnik..megvan már, "oszt jo van", kit erdekel.

2017. júl. 11. 22:42
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az egész élet ebből áll. Először nem sikerül, aztán sikerül. Így tanulta meg tartani a fejét, forogni, mászni, járni. Így tanulta meg a formabedobót, így puzzlezott stb. Nem kell ezt külön tanítani.
2017. júl. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A szülő sokat adhat elvileg ahhoz, hogy a gyermeknek önbizalma, szorgalma, kitartása legyen, sikereket tudjon megélni, kudarcokat feldolgozni, tanulni azokbol, stb.


A szülőnek a gyermek nem csupán mozi.

2017. júl. 11. 22:53
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, csak te vagy olyan ostoba, hogy azzal cseszteted a 3(HÁROM) éves gyerekedet, hogy nem tudsz cipőt kötni. És igen, sajnos rengeteg ilyen kérdés van, ahol a kedves anyukák mindig tudnak találni valami hibát a gyerekükben. Ha sokat eszik, az a baj, ha keveset, akkor az. Ha nagy mozgásigényű, az a baj, ha melankolikus alkat, akkor az, stb. Hajnalig lehetne sorolni, hogy már megint miben vétettek a büdös kölkök. És persze a legjobbak: miért nem fogad szót az 1 éves gyerekem, miért nem beszél a 1,5 évesem, miért nem szobatiszta a 2 évesem, miért nem érdekli a cipőkötés a 3 évesemet. Kíváncsi vagyok, a kedves szülők hogy viselnék, ha nekik is tágra nyílt szemmel vizslatnák minden mozdulatukat, hogy valamibe beleköthessenek.
2017. júl. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Te a maniakus, beteges kategoria vagy. Ez van.

Harom gyerekem van, nem moziztam, neveltem oket. De te olyan szintu tulzasokba esel...

2017. júl. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezzel a görcsös tanítani akarással pont az ellenkezőjét éred el. Így lesz sok kudarc élménye. Főleg, hogy nem is a korának megfelelő dolgokba vonod bele, pl cipőfűző kötés. A gyerek nem attól lesz kitartó, magabiztos, hogy ezekre a tulajdonsagokra trenírozod. Nem így működik egy gyerek. Ők utánzással tanulnak a legtöbbet. Ha tőled azt látja, hogy nem kell feladni a dolgokat, ha te egészségesen állsz hozzá, akkor megfelelő önképe lesz. De nem 3 évesen. Ez a kor még a mindent kipróbálok, de sok mindenbe beletörik a bicskam korszak. Nem kell mindenáron tanitani a gyereket. A mi fiunk 3,5 éves. Soha nem magyaráztuk neki az órát, mégis ismeri. Hogyan? Sokat kerdezgette, hogy hány óra van, mindig megmondtuk neki és összerakta magában.

De az sem baj, ha sikertelenség esetén mérges. A sikertelenség frusztrációt okoz, amit így fejez ki. Mi felnőttek is szívünk szerint földhöz vagnank pl a cipőt, ha nem sikerül bekötni, csak mi megtanultuk már, hogy ezt nem illik.

2017. júl. 12. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!