Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit tegyek? Kirúgtak az...

SEHUNTBB kérdése:

Mit tegyek? Kirúgtak az iskolámból, mert terhes vagyok, de még nem vagyok 18 éves.

Figyelt kérdés
18 hetes terhes,de mire a baba megszuletik mar nagykoru leszek. Magantanulokent szerettem volna elvegezni a gimnazium utolso evet es leerettsegizni, de az iskolam szerint ez "nem fer bele az imidzsukbe" es eltanacsoltak. Feljelenthetem oket? Perelhetek? A szuleimet eri-e majd retorzio, vagy a paromat a fiatalkori teherbe eses miatt? ( a parom 32 eves)

2018. aug. 31. 19:32
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Ha valahova levan irva , h ilyen esetben eltanácsolnak ,semmit sem tehetsz
2018. aug. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
32%
Keress más iskolát, amúgy igen nagy szégyen a szüleidnek ez
2018. aug. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

16 éves korig vagy tanköteles. Utána nem köteles egy iskola se befogadni, ha nem férsz bele az "imidzsükbe".

A húgom a katolikus iskolából kirúgták, mert olyan képeket posztolt, ami nem fér bele az "imidzsükbe", kénytelen volt máshol befejezni a gimit.

A párodat jogi retorzió nem éri, 14 elmúltál. Az más kérdés, hogy kinek mekkora szégyen lesz ez később.

2018. aug. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem ne jelentsd fel az iskolát, nincs értelme, már csak azért sem, mert baromi sok pénz és idő egy per ma Mo-on. Keress másik sulit, ahová felvesznek magántanulónak (vannak kifejezetten erre specializálódott iskolák is, ahová csak vizsgázni mész be, bár azok tudtommal fizetősek).


Ne haragudjatok, de ilyen ultraprosztó hozzáállást, mint a 2. és 3. hozzászóló, rég láttam. Nektek kéne szégyellnetek magatokat, hogy azzal paráztattok egy lányt, akinek gyereke lesz, hogy majd szégyellnie kell magát. Terhes lett, meg szeretné tartani a gyerekét, be is szeretné fejezni az iskolát, nyilván nem lesz neki egyszerű, így mindenképpen tiszteletreméltó hozzáállás. Az egyik barátnőm szintén 18 éves korában szülte a lányát, utána egyetemet végzett és remek munkája is lett, a lánya egy értelmes, gyönyörű felnőtt nő ma már. Szerencsére jó családja volt, így sokat segítettek a szülei is (nem ők nevelték a gyerekét, mielőtt azzal jönnének a károgók.)


Kérdező, neked minden jót kívánok! És ne hallgass a rosszindulatú emberekre, sajnos mindenhol mindenbe belekötnek.

2018. aug. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
33%
Hát nehéz lesz neked, főleg MO-n, és ha a szüleid nem támogatnak, remélhetőleg a kis párod majd fog, ha már védekezni nem tudtatok.
2018. aug. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%

nem voltam 18 mikor szultem(majdnem 1 honapos volt a fiam a szulinapomon).

sem engem,sem parom es legfokepp a szuleinket nem ert semmi retorzio.

En estin befejeztem a sulit,aztan mentem tovabb.parom is gyerek utan tanult tovabb.

igaz O csak 3 evvel idosebb nalam.

igy bo 11 ev utan,3 gyerekkel elorebb tartunk mint sok 20-30 as eveiben gyereket vallalo szulok.

nem csak d..ni volt eszunk,hanem tanulni es dolgozni is.

persze volt aki csunyan nezett rank,de kit erdekel?sok kozuluk a mai napig alberletben tengodik honaprol honapra.

a 3.gyerkocot 27 evesen szultem,es eg es fold volt a ketto.mind a terhesseg/szules/felepules.mind az elso honapok sokkal sokkal konnyebben mentek 18 es 20 evesen az elso kettovel.

imadok fiatal anyuka lenni.soha,egy percre nem bantam,hogy anno bevallaltuk es nem vetettuk el a nagyfiunkat.

az iskolat be tudod fejezni akar estin is.azutan is,hogy a gyerkoc megszuletett.

kitartast es sok boldogsagot Nektek!

2018. aug. 31. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
95%
Több fiatal, 18 alatti anyukát láttam már, de nem mindenki élete alakult szerencsésen.
2018. aug. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem sem éri meg foglalkozni az iskola döntésével. Keress másik sulit, akik lazábbak. Én is azt gondolom, hogy felelősségteljes döntést hoztál, ami önmagában tiszteletre méltó. Biztos tudod, hogy nem lessz könnyű, de ha a szüleid támogatnak, melletted vannak, akkor az óriási előny. Anyukám is 19 évesen ment férjhez, és szülte az első gyerekét, a férjem anyukája is. Akkor meg az számított vénlánynak, aki 25 évesen még hajadon volt, és nem volt gyereke. Van aki már fiatalon érett a gyerekvállalásra, van aki 40 évesen sem lessz soha az. Ítélkezni meg persze a leg könnyebb. És igen, sok előnye is van annak, ha valaki fiatalon lessz szülő. Kitartást, sok erőt és minden jót kívánok nektek!
2018. aug. 31. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
53%

Hú, de szeretném látni, ahogy jól megveri valaki azt a 32 éves férfit, aki teherbe ejtett egy éppen 17 éves tinit. 16 évesen már dugta, a 16!évvel fiatalabb középsulist. Az ilyennek börtönben lenne a helye, de minimum egy szégyenséta kijárna neki.


Nem tudsz mit csinálni kérdező, 16 éves korodig vagy tanköteles, utána akármiért eltanácsolhatnak. Esetleg fordulhatsz érdekvédelmi szervhez, de szerintem semmi sem lenne az egészből. Mivel 18 leszel, mire megszületik a kicsi, semmi rosszra nem kell számítanod.

2018. aug. 31. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
76%

Próbáld meg az esti képzést valahol! Még most be is fogsz tudni járni ha nem vagy rosszul, utána csak vizsgák lesznek, mintha magántanuló lennél.

A falunkban volt egy csaj aki 17 évesen terhes lett, ő is átment esti tagozatra, ugyan neki jobban jött ki, mert szülés előtt érettségizett, igaz már az utolsó heteit járta, neked meg kisbaba mellett kell majd.

2018. szept. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!