Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ha egy osztályba több egymást...

Ha egy osztályba több egymást ismerő, azonos oviból érkező gyerek kerül be, akkor egy új gyereket kiközösítik, vagy barátkoznak vele is?

Figyelt kérdés

Lányom egy olyan osztályba került, ahol kevesebb a lány mint a fiú. A lányok zöme ismeri egymást, mint kiderült, azonos oviból jöttek.

Bevallom őszintén, aggódom, hogy nem fog tudni beilleszkedni.



2018. szept. 6. 09:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%
Nehezebb lesz, az biztos, de be lehet illeszkedni. A tanítónőn is múlik, hogy hogy kezeli a dolgot.
2018. szept. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
A tanítónőnek érdemes ezt a problémát megemlíteni, vagy neki nem feladata egy ilyesfajta érzelmi nevelés?
2018. szept. 6. 10:19
 3/16 anonim ***** válasza:
40%
Én anno, 30 éve ugyanígy jártam , sosem fogadott el az osztály teljesen , gyűlöltem a nyolc évet végig.
2018. szept. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%

Én első nap szóltam neki, hogy a fiam egyedül van, nem szeretne ezekkel a gyerekekkel járni, hiányoznak a barátai (másik osztályba voltak, ő került egyedül külön, mai napig nem értem, hogy miért, és hogy miért nem lehetett erre megoldást találni), gondot okoz, hogy ebben az osztályban kell lennie... szóval nem indult fényesen az első éve.

A tanítónéni kihívást látott benne :) Sok hónap munkája volt, de a gyerekem megszerette az osztályt. Mondjuk őt szerették a többiek első perctől fogva, csak visszafelé nem működött a dolog.

2018. szept. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
16 fős osztályomból 14 egy oviba járt, a maradék ketten pedig 2 különbözőbe. Nem volt problémám a barátkozással, beilleszkedéssel. Ráadásul pont a másik “kívülállót” utáltam a legjobban mindig. Igaz, 10 lány 6 fiú volt a felállás, de én a fiúkkal többet barátkoztam, mint a lányokkal.
2018. szept. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Az érzelmi nevelés nem az, hogy rászól a többiekre, hogy kedveljék vagy kiállítja maga mellé, hogy szegényke ne legyen egyedül... :/ Hanem inkább az, hogy közös feladatokat vagy új- és új kisebb csoportösszetételeket talál ki az osztályon belül, hogy néha átvariálja az ülésrendet... (Akik nagyon biztonságban érzik magukat a haverjukkal és ezért végig fecsegnek, remélhetőleg úgyis szét fogják hamarosan ültetni. :)) Erre a jó tanítók odafigyelnek, hogy ne legyen klikkesedés, hogy minden gyereknek legyen lehetősége megismerni a másikat, még minél kevesebb előítélet nélkül. És erre az elsős gyerekek még abszolút rávehetők. A helyedben nem lépnék közbe így felülről. A lányok ebben a korban pár naponta örök barátok, aztán összevesznek, aztán újra örök barátok... csak sorra kerül ő is. De az is lehet, hogy fiúkkal fog barátkozni, vagy különórán, délután hazafelé a játszótéren szerez az osztályból baráto(ka)t, amikor azoknak épp nincs ott az ovis barátnője. Még csak pár napja kezdődött az iskola, egy új közösségben újként persze, hogy nehezebb, reméld azért a legjobbakat és bízz benne, hogy talpraesett lesz. Ha meg mégse, szervezzetek néha bulit, az mindig bejön.
2018. szept. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Lányom egy olyan osztályban kezdte az elsőt, ahol mindenki ismerte egymást (falusi ovi és suli), csak őt nem. Kb egyből beilleszkedett és most másodikban meg is választotta az osztály dök elnöknek. Szerinem elsőben könnyen veszik még ezt az akadályt.
2018. szept. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
21%

Miért pattog ezen minden szulo?

Megoldjak a gyerekek maguk.

2018. szept. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"Miért pattog ezen minden szulo?


Megoldjak a gyerekek maguk."


Sajnos nem minden gyerek tudja megugrani ezt az akadályt egyedül. És nagyon oda kell figyelni, nehogy egy szorongós, stresszes kisiskolás legyen a végeredmény.


Nálunk a szorongás mellett migrén lett a következménye. Rajta vagyunk már a megoldáson, de jobb lett volna, ha előre tudunk készülni erre.

2018. szept. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Utolsótól kérdezném, hogy oldják meg a helyzetet? Nálunk is hasonló történt, bár ketten mentek egy ovis csoportból az első héten nem is volt gond, de a második héten a kisbarát már az uj barátokkal foglalkozott csak, ami még baj se lenne. Viszont az új gyerekektől az enyémet elhajtja, elzavarja és hangoztatja, hogy neki már nem barátja. Félek ez a gyerek kiközösíti az enyémet, ha így fog menni. Két hét alatt már kis barátságok alakultak, nehéz lesz az enyémnek is mással kialakítani pláne, hogy szét se ültették őket. Még ebben bízom, hogy segítség lehetne. De hogy milyen gonoszok a gyerekek az hihetetlen. :-(
2018. szept. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!