Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Akinek a gyerekének az osztály...

Akinek a gyerekének az osztályában van mogyoró, glutén laktóz stb érzékeny gyerek, ti hogy csomagoljátok a tízórait?

Figyelt kérdés

Fiam most lesz elsős. Lesz olyan az osztályban aki szinte mindenre allergiás. Ma volt szülői és ott háborgott, hogy reméli senki nem tesz olyat a gyerekének amire az ő gyereke allergiás.

Próbálok erre figyelni, de pl a mogyorókrém illatától is roham lehet?

Fiam eléggé egyoldalúan reggelizik, nutellás kenyér + gyümi. Ezt mivel lehetne helyetsíteni? Konkrétan a gyümölcs is baj a fruktóz miatt


2018. aug. 28. 20:13
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
91%
Háborogjon csak. Én biztos olyat csomagolnék amit szeret. Ha allergiás tanítsa meg a gyerekének hogy ne egyen a máséból.
2018. aug. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
92%
Nem a te gyereked allergias es anem kajat maganak viszi, innenstol kezdve nem ertem a problemat.
2018. aug. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
89%

Eszedbe se jusson erre odafigyelni. A te gyereked szerencsére azt ehet, amit szeret. A másik gyerek anyukája figyeljen oda a sajátjára, ez nem a te dolgod.


Senki nem rakta helyre ezt a h..ye szülőt ott helyben?


El se hiszem, hogy valaki ennyire a világ közepének gondolja magát és a saját gyerekét

2018. aug. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
86%
Nem értem. Beleeszik másnak a kajájába v mi?! Csomagolj csak azt, amit szeretnél. Semmi közöd az ő gyerekéhez. Az illattól meg még senkin nem jött ki allergiás reakció.
2018. aug. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
94%
Nem normális. Persze, az egész osztály diétázzon, mert az ő gyereke allergiás? Hogyhogy senki nem rakta helyre???
2018. aug. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
88%
A hőbörgő szülő majd betanítja a gyerekét, hogy ne zabáljon a más szendvicsébe. Kutyát is be lehet erre idomítani. Vagy majd az osztály vigyázzba fog állni uzsonnaszünetben?
2018. aug. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Nem tudtuk hová tenni amit csinált mindenki csendben hallgatott.

Ha mindenkinek viszek be sütit akkor persze figyelek rá milyen lesz. De ez a tízórai aggaszt. Mi lesz ha cserélgetnének tízórait? Fiam még mindig szinte fényevő, örülök, hogy eljutottunk oda, hogy gyümölcsöt eszik vagy éppen egy sima szendvicset. Ezek nekünk nagy dolgok.

Remélem nem lesz rögtön elsőben sértődés emiatt

2018. aug. 28. 20:42
 8/29 babyboom567 ***** válasza:
1%
Keresztfiam most lesz 3.-os. Soha semmit nem lehet bevinni,pénzt sem.
2018. aug. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez gáz. Nekem allergiás a gyerekem de az eszembe nem jutna háborogni ilyenen.


Tényleg nem gondolhatja komolyan, hogy majd gluténmentes kenyeret fog hordani minden gyerek. Persze biztos fizetné is ugye? Gluténérzékeny én vagyok, az íze eleinte borzasztónak tűnt (csak nekem muszáj volt megszokni) és az ára se a normál kenyér körül van....


Csomagolj neki nyugodtan azt, amit szeretne vagy enni szokott!

2018. aug. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
89%
Nem a te dolgod odafigyelni más gyerekére, hogy mit eszik. Egy elsős gyerek van már olyan értelmi szinten, hogy megértse, allergiás, és ne egye csak azt amit otthon pakolnak neki. De különben sem szokás beleeszegetni más kajájába. Sajnálom az allergiás kiskölköt, biztos nem egyszerű gyereknek, szülőnek, na de nehogymár egy egész osztály vegye a nyakába az ő gondjukat! Ez a szülő dolga, felelőssége, nem a tiétek mint "nem érintettek".
2018. aug. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!