Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Harmadikos gyermeked egyedül...

Harmadikos gyermeked egyedül jön-megy a suliba?

Figyelt kérdés

Mennyire van messza a sulitól a házatok?

Köszi a válaszokat.



2018. szept. 18. 10:21
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
58%

Bár már 5.-es, 3.-tól jár egyedül.

Kisváros, 3 perc biciklivel 1 forgalmas útkereszteződés beláthatatlan útszakasszal, (lámpa nincs) de ott reggel 7-8-ig polgárőr segíti az átkelést.

Hazafelé általában érte mentünk, mert sokszor volt edzése, de haza tudott egyedül jönni.

2018. szept. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
42%
Nem engedem egyedül és az osztályából senkit se. Nálunk még mindenki viszi és hozza a gyereket. De szerintem ez így a helyes egy 8-9 évesnél.Pedig kertváros és 1 km a suli.
2018. szept. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
46%
A kisfiam elsős. Első héten kísértem, azóta egyedül jár oda is, haza is. Egy parkolón kell átmenni és egyszer egy forgalmas úton. Nagyon okosan, ügyesen közlekedik.
2018. szept. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
34%
Most negyedikes. Reggelente tavaly is volt, hogy elment egyedül. De haza sosem jött, mertnem vagyunk idehaza, ahhoz még kicsinek találom, hogy egyedül legyen órákig. 1km, nyugis kertváros.
2018. szept. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Sietve 20 perc, kényelmesen 30 perc a suli. Kisváros. Ha a többiekkel jön, akkor 40 perc mire hazaér, mert akkor körbe jön, végig a járdás részen. Ha egyedül jön (zene után pl.), akkor a rövidebb úton jön, van egy szakasz, ahol csak az úton tud jönni, mert nincs járda.

Reggel félútig kísérjük, du. egyedül jön haza az esetek 90%-ában. Hív, mikor elindul, meg azt is elmondja, hogy merre, kivel jön. Így be tudom azonosítani, hogy kb. mennyi idő, mire hazaér.

De tényleg kisváros, kb. mindenki ismer mindenkit. Elsőben már tavasszal egyedül járt, másodikban végig, most harmadiktól pedig a reggeli egyedül járáshoz szoktatjuk, azért visszük csak félútig.

2018. szept. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
63%

Kilenc éves a fiam,harmadikos.Megyeszékhelyen lakunk.Még negyedikben sem fogom egyedül engedni suliba és haza.Talán ötödikben.Kiválóan közlekedik egyébként,öt éves kora óta biciklivel is kerékpárúton vagy közúton,jelzőtáblákat is ismeri.Csak tudom,hogy mennyi hülye van,és milyen könnyen megtörténik a baj.Itthon sem hagyom egyedül.Kis létszámú zárt udvaros társasházban lakunk,az udvaron lehet lent egyedül,de az utcára nem mehet ki.

És nem,nem féltem túl,önálló gyerek,csak munkámból kifolyólag elég nagy rálátásom van a balesetekre meg egyéb esetekre is,amik történhetnek.

Én kisvárosban nőttem fel,már elsőben is tesómmal egyedül közlekedtünk,biciklivel is,ugyanúgy két kilométerre laktunk a sulitól,mint mi most.Nyilván akkor más világ volt,nem volt ennyi autó meg főleg ennyi hülye ,meg beteg ember.

Reggel viszi kocsival az apja,délután általában én megyek érte.Én biciklivel,ő rollerral jön haza jó időben.Ha torna van,akkor villamossal megyünk.

2018. szept. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
59%

Nem , egyelőre én kísérem suliba és haza is.Pont a fentebb már említett forgalom miatt nem igazán mertem még egyedül elengedni.

Talán második félévtől,hogy kicsit önállósodjon..nincs messze amúgy a suli.

Csütörtökönként pedig dobolni jár, olyankor is én kísérem a közeli zeneiskolába ,bár férjem felvetette a gps-es okosórát, hogy egyedül közlekedhessen.

2018. okt. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Nálunk egyedül járnak a gyerekek iskolába,legalábbis a nagy többség(vidéken élünk,határ nincs olyan messze),csak az éretlenebbek,elkényeztetettebbek nem.Olyan 5-700 m-re van a suli.

De sok gyerek,a jobb képességűek,a jobb suli miatt, felsőtől városba járnak be suliba.A város kb. 13 km és azért városon belül + 2-4 km ki hova íratja a gyereket be.

2018. okt. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Igen.Gyalog 15-20 perc,bicóval 5-6.Söt egyedül kell fel,reggelizik.Induláskor,érkezéskor mobilon hív.Nincs wattába csomagolva.Boltba is elmegy egyedül.
2018. okt. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!