Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hiányozhat-e a gyerek 3 napot...

Hiányozhat-e a gyerek 3 napot az iskolából utazásra hivatkozva, ha a gyerek még soha nem volt beteg a tanévben és a szülő igazolhatja-e ezt?

Figyelt kérdés

2018. szept. 26. 16:17
 1/5 anonim ***** válasza:
98%

A szülő 3 napot igazolhat, túlságosan indokolni se kell.

Nálunk mindig 2 féle igazolás volt. “Betegség” amit az orvos igazolt és “Családi ok” amit a szülő.

2018. szept. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
96%
Igen, de akkor is, ha beteg volt. A lányom éveken keresztül elutazott 2 hétre külföldre, az igazgatónak szoktam írni levelet, hogy engedélyezi-e? Mindig mehetett.
2018. szept. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Sülő is igazolhatja ha megvan még a 3 nap,viszont én inkább igazgatótól kérném ki,mert az is lehet,és így nem használod el mind a 3 lehetőségedet.
2018. szept. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
60%

Utazás esetén én is külön kérelmet írnék az igazgatónak, hiszen az a 3 nap még máskor kellhet, pl egy gyomorrontás, vagy temetés vagy akármi más miat.

A 3 napot amúgy leigazolhatod minden különösebb magyarázat nélkül. A "családi ok" pl tökéletesen fedi a dolgot. Én tavaly nem használtam ki a lehetőséget, pedig kellett volna :/ Idén egészen biztosan fogunk szimplán csak "anyanap"-ot tartani.

2018. szept. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen de vigyáz akkor maradék tanítási időre nincs már napod ,3 hét múlva őszi szünet akkor nincs süli.
2018. szept. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!