Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nektek az ovis gyereketek...

Nektek az ovis gyereketek apja mennyit segit, ha a gyerek beteg?

Figyelt kérdés

Lanyom 2 hete jar oviba osszesen 5 napot jart. Most 2 napot ment es egybol beteg lett. Ezt nem sok munkahely toleralja.. mert ha neha beteg 3-4 napot akkor azt mondom az kibirhato. De nem az, hogy 3 nap ovi 2-3het betegseg. Ezt senki sem fogja elnezni. Erre ferjemnek ma kibogtem (volna) magam de leorditott, hogy mindenki jar dolgozni es mindenki megoldja ha beteg a gyerek. Es ne rinyaljak mert ha mas megoldja akkor oldjam meg en is.

Epp ezaz h en a megoldasom torom a fejem es o nem tars benne. Igaz mondta h neha elmegy majd tappenzre de olyan a munkahelye h egy napot sem lehet kimaradnia.

Szoval ugy erzem nem tars a bajban a ferjem, nem lehet vele semmit megbeszelni, terveket szoni. Csak a hulye WOW (szamitogepes jatek) de a csalad alig erdekli.

Egy anyanak vagy meloznia kene vagy a beteg gyereket kellene gyogyitania otthon. Nem lehet 100 bort lehuzni egy anyarol. Erremegkaptam, hogy en itthon csak lébecolok ez nem igazi munka, de ha akarok mondjak fel es akkor legyek ingyenelo.

En pedig csak annyit kertem, hogy oldjuk meg mert en nagyon rettegek, hogy igy ki fognak rugni vagy egesz egyszeruen nem fogom birni testileg/idegileg a beteg gyerek hazimunka 3 ora utazas 9 ora melo buvkoret..


2018. szept. 20. 17:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
55%
Gratulalok a parvalasztashoz, ne haragudj , hogy ezt irom, de edd meg amit foztel.
2018. szept. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem erre voltam kivancsi..
2018. szept. 20. 17:36
 3/17 anonim ***** válasza:
88%
Az én férjem teljes jogú szülő. Kiscsoportos a lányunk,már egy éve nem volt beteg,de mikor a bölcsit kezdte,akkor ugyan ez volt. Felváltva maradtunk itthon,éppen amelyikünk meg tudta oldani. Sosem volt téma,hogy csak az anya gondozhatja a gyereket.Ő is épp úgy vigyáz rá és ellátja mint én.
2018. szept. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%

Férjem 10 éve dolgozik ugyanott, nem nélkülözhető. Őt 1000%, hogy nem rúgják ki. Így három esetből kétszer ő van vele otthon táppénzen. Én örülök, hogy kisgyerekkel visszavettek, nem lehetek otthon gyakran.

Ezenkívül jó viszonyt ápolunk a szomszéd nénivel. Neki fizetünk akkor, ha másképp nem megoldható. Nyugdíjas, a gyerekek imádják, de nem lehet nagyon terhelni.

Ha mindig én lennék táppénzen, már rég nem lenne munkám.

A férjeddel beszélgess el, hogy nem a TE a gyereked, hanem KÖZÖS. De ha ebben nem partner, akkor fizethet gyerektartást válás után, és akkor te csinálsz mindent. Legalàbb lesz esélyed találni apát a gyereknek, mert most nincs.

2018. szept. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
64%
Sokat. Szerencsére ritkán beteg(évi 1-2), de olyankor eléggé. Az első két-három durvább napon én maradok vele otthon, utána váltjuk egymást. Ha épp üzleti úton van és nem tud váltani, akkor pedig bébiszitterrel oldjuk meg a "lazább" napokat.
2018. szept. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
67%

Én tartósan beteg voltam gyerekként, apám mégis megoldotta a dolgot a munkája mellett, anyámnak nem volt olyan a munkája, hogy hiányozhatott volna.

Szervezés kérdése az egész.

Nagyszülő sem volt, mégis sikerült.

Sokan egyedül nevelik a gyereket, ők is megoldják.

2018. szept. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
49%

Mi is közösen oldjuk meg. Ha beteg a gyerek, összedugjuk a fejünket, hogy ki mennyit tud vállalni ( sajnos a nagyik nem tudnak segíteni). Volt, hogy végig egyikőnk volt itthon, de volt, hogy szerdától váltás volt. Ezt meg kell beszélni.

Egyébként ha ennyit beteg, valami kis immunerősítés nem ártana.

2018. szept. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
44%
Miért szültél neki gyereket, ha ennyire nem érdekli az egész család-téma?
2018. szept. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
75%
Az én férjem jó apa és férj, soha nem mondana olyanokat, mint a te férjed, de tény, hogy ebben sokat nem tud segíteni. Multinál felsővezető, időnként egy-egy napot megold, ha nagyon kell (az is home office, nem táppénz) ,de többet egyszerűen nem tud. Én és a nagyszülők oldjuk meg nagyrészt (én vállalkozó vagyok, legfeljebb alkalmazottal megoldom).
2018. szept. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Hiaba erositem az immunjat megis beteg.

Eddig soha nem volt mar vagy 2 eve..

2018. szept. 20. 19:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!