Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ne pánikoljak...

Mit tegyek, hogy ne pánikoljak, ha beteg a gyerek? (krupp)

Figyelt kérdés
Most kezdte az ovit, alig járt már itthon van 'betegszabin". Ezzel nincs is gond, de kezdődnek nála a "krupp előjele", pl. rekedtség. Ugye az én feladatom megnyugtatni, és ellátni. Az utobbival nincs gond, rutinos vagyok. Viszont akárhogy igyekszem mkndig elsírom magam,gyomorgörcsöm van, "alig kapok levegőt". Nem hisztizek, nem kapkodok, teszem amit kell, de úgy érzem ilyenkor mintha valami iszonyatosan nagy baj történne... Hogy legyek ezen úrrá? Lehet nem jó kategóriában van a kérdésem... de szeretném hasznos tanácsokat kapni. Esetleg egy-két taktika, hogy megelőzzem a fulladást? Igaz, tudom h nem lehet... meg mi a menete, de hátha valami ötlet.
2018. szept. 14. 22:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudod, hogy mit kell tenni és teszed is, akkor miért pánikolsz be?

Én is kruppos voltam gyerekkoromban, és nekem anno nagyon sokat segített, hogy a szüleim olyan nyugodtan kezelték az egész helyzetet. Fontos, hogy tudatosítsd magadban, hogy tudod mit kell csinálni, ha ellátod rendesen, es nem pánikol be a gyerek, nem fog belehalni. Ez csak egy betegség, ami már 20 éve az én gyerekkoromban se volt komolynak mondható dolog, az életünk része volt októbertől márciusig. Gondolom egy hányós hasmenéses vírusnal nem sírsz mellette amíg tartod a fejét. Így csak beleneveled a gyerekbe hogy félni kell valamitől ami pár évig még az élete része lesz. Nekem 12 évesen még volt krupp rohamom éjszaka pl.

2018. szept. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem tudom miért panikolok. De amúgy a gyerek nem látja, mindig sikerült megnyugtatni. Csak közben érzem h mindjárt megőrülök.. Most is volt egy "rohama" , de kb 5 perc alatt túlestünk rajta. Szóval ezzel nincs gond. Csak egyszerűen megvisel. Ja és ha hány, akkor utána én is. Bár legalább nem panikolok. :D

Nem, nem nevelem belé h félni kell, a többi téren bátran állok hozzá, csak ha hallom h reked be, már minden bajom van.. Bár most nagy erőt ad, hogy ma szuperül túllendültünk rajta!

2018. szept. 16. 13:14
 3/7 A kérdező kommentje:
Uhh 12 évesen is még? Az igen. Pedig általában hamarabb kinövik. Arra emlékszel, hogy milyennek élted meg?
2018. szept. 16. 13:15
 4/7 anonim ***** válasza:
Ilyen típus vagy, ez teljesen természetes. Mindenki megijed, ha a gyereknek valami baja van. Az a lényeg, hogy a gyereket meg tudod nyugtatni és segíteni tudsz neki. Egy kruppos roham amúgy is ijesztő lehet, te így reagálsz a stresszre.
2018. szept. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Xar a krupp.

Egyik kislányomnál sokáig tartott, és ugye minden légúti betegségnél előjött a dolog.

A sós vizes inhalátor csodákra képes.

Mi kétszer voltunk vele kórházban a krupp miatt, és akkor azt mondtuk hogy soha többet, mi is tudjuk otthon kezelni, és így is lett.

Keb 8 éves korától már nincs igazi rohama, de nagyon csúnyán tud köhögni így is. (Most 11).

Az első köhögésre indul a párázás (értsd úgy hogy napi 5x10 perc, és éjjel mellé tesszük ha alszik).

Ha kell, akkor Rectodelt kúp.

A mi orvosunk mindig azt mondta, hogy ne szenvedjen, nyugodtan adjunk neki kúpot, mert jobban gyógyul, ha alszik.


Elhiszem hogy nem bírod jól, de nincs választásod. Én a vért nem bírom. Nem bírok ránézni a sebeikre, meg a kieső fogaktól is kivagyok, csak borzongok. Ez van. :)

2018. szept. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Lehet hogy köze van a stresszhez... Ha valami extra dolog történik akkor is így érzek. Ebbe még bele sem gondoltam. Akkor szerintem utána nézek valami stresszoldásnak, vagy hogyan kezeljem, mert ez hosszú távon nem jó.

Hm ezeket mind csináljuk a fiammal, mikor kezdődik nála, eddig most az első alkalom hogy elkerültük a kórházat. De azert is tartok tőle, mert hiába adtam neki első alkalommal a kúpot és ráadásul január is volt, bőven hideg, nem segített. Akkor azt mondta a doki, hogy nagyon jó h bevittük, mert nagyon súlyos volt az állapota. Lehet ez is közrejátszik. Köszi a válaszokat és azt is hogy nem néztetek teljesen szerencsétlennek. :)

2018. szept. 20. 15:37
 7/7 anonim ***** válasza:

Mi az első alkalommal úgy jártunk, hogy soha addig nem is találkoztunk ilyennel és nagyon megijedtünk, mert mint egy fóka úgy vette a levegőt.

Péntek éjjel volt. Ki akartam hívni az ügyeletet. Telefoban mondtuk, hogy nagyon rosszul veszi a levegőt, hogy lázas és rosszul van. Ők meg mondták, hogy nyissunk ablakot (tél volt), és hogy nem jönnek ki.

Nekünk akkor még nem volt autónk...

Szombat reggel 7-kor hívtuk őket megint, azt mondták nem jönnek, vigyük be ha gondoljuk Apósom bevitt.

Iszonyat mennyiségű ember volt a tömött váróban, egy kisfiú épp kidobta a taccsot. Amikor kijött az aszissztens, lányom köhögött mint egy fóka. Mondtam neki hogy mi telefonáltunk. Bejutottunk így soron kívül. A doktornőnek az volt az első mondata, hogy miért nem hívtuk az ügyeletet, meg is halhatott volna... (Azonnal maszkot kapott, gyógyszeteket stb. Aztán mentünk a kórházba.)

Én 15 hetes voltam tesókával, jó móka volt...

De belejöttünk. Te is bele fogsz!

2018. szept. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!