Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Más iskolákban is hetente...

Más iskolákban is hetente kéregetnek pénzt a szülőktől?

Figyelt kérdés

A fiam egy vidéki általános iskolába jár. Nem múlik el úgy hét, hogy ne kéregessenek a tanárok a szülőktől az évi 6000 Ft-os osztálypénzen felül: függönyre, csapra, szekrényre, festésre, szegény családok segítésére és még sorolhatnám. Ezek mind több ezer forintos tételek, amit hetente bekérnek, semmiféle elszámolást még nem láttunk. Van az iskolában egy tíz fős intézkedő csoport, akik persze minden tanárral nagy haverok, ők kéregetik mindenkitől a pénzt, ha valaki nem akar adni, akkor húzzák a szájukat és megy a szöveg, hogy persze fodrászra telik, de a gyerekekre nem....

Nagyon kellemetlen, már hülyét kapok, amikor jön valamelyik nyalizó szülő a mappájával és kérdezi, hogy ebbe vagy abba mennyit adok, mert xy is beleadott ötezret...



2018. okt. 11. 09:24
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

Nem.Volt "szerencsem" ehhez a rendszerhez meg amíg Magyarorszagon éltünk. Ott rendesen bepróbálkoztak ezzel. Én az első szülőin mondtam, hogy a csoportpenzen és a fizetős programokon kívül semmire nem vagyok hajlandó pénzt kiadni, ezekre is csak akkor, ha látom az elszámolást.

Már jóideje külföldön élünk, itt a nyariszunetben kapunk egy levelet, hogy menni az egész éves szülői hozzájárulás összege és az miből tevődik össze. Általános iskolában ez kemény 20 euŕo volt egész évre és nem volt kötelező fizetni senkinek, ha pedig önkénteskedett valamit az ember a suliban meg levelet se kapott róla. A középiskolában ez évente változó összeg- minél magasabb évfolyamba jár a gyerek, annál alacsonyabb. Elsőben majdnem 300 euro volt, másodikban 200 alatt van. Ebben benne vannak a munkafüzetek arai -A könyveket kolcsonzik-, diákigazolvány, kirándulás, eszközök és alapanyagok díja, szekrenyberles.

2018. okt. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

A szülői értekezleten megbeszéltük, mennyi lesz az osztálypénz (500 ft/hó), ezen felül kérte még az osztályfőnök a szülők hozzájárulását az iskolai sportkörhöz és a diákönkorményzathoz. ezek nem voltak kötelezőek, mint ahogy az osztálypénz sem lehet az (és van is, aki nem fizeti).

függöny, csap, szekrény, festés, stb ezekre adjon a fenntartó! Persze a szülő is hajlamos beszállni, hogy szebb környezetben legyen a gyereke, de minimum rendkívüli szülői kellene hozzá és pontos elszámolás a végén.

A szegény családokra ott van a dök és az iskola alapítványa... illetve nálunk az osztályfőnök is gyakran mélyen a zsebébe nyúl.


Szóval heti rendszeresség nincs, de 1-2 havonta van valami, amire kell pénz (színház, korcsolya, elveszett, pótlandó labda -bár azért ezt igyekeznek megoldani osztálypénzből) vagy természetbeni hozzájárulás (vásárra tárgyak, sütemény, szendvics, stb)

2018. okt. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, és akkor mi van, ha húzzák a szájukat? Ha meg beszólnak, akkor el kell nekik magyarázni, hogy semmi közük a más pénzéhez.

Ennyi. Az eszem megáll, hogy minenki csak birka módra tűr mindent, önérvényesítés meg nulla.


Egyébként nem, nincs. Tandíjas intézménybe járnak a gyerekek.

2018. okt. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ugye ez egy kis közösség, mindenki ismer mindenkit, rettentő kellemetlen nemet mondani, kész tények elé vagyok állítva. Sokszor a folyosón kapnak el és több szülő előtt kérdezik egyszerre, ki mennyit ad, mindenki veszi elő a pénztárcáját, én mondjam azt egyedül, hogy nem adok?
2018. okt. 11. 11:17
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

4

3-as válaszoló vagyok. Igen, mondd azt. Én is kis közösségben élek, és képes vagyok anyagi és nem anyagi ügyekben IS másoktól függetlenül dönteni.


A válasz, amit keresel: ez nagyon érdekes, ám most nem kívánom támogatni, köszönöm. Mosoly, továbbmész.

2018. okt. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt még ilyen.


Falusi iskola, most elsős a kislányom. A havi osztálypénzen felül (500 Ft/fő) eddig csak annyi volt, hogy színházbérlet, de az is csak annak, aki szeretné (oda csoportosan viszik az arra befizetett gyerekeket).

2018. okt. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt még ilyen, pedig 3.-os a fiam.

Év elején befizetem az éves osztálypénzt (5000 Ft), éves filharmónia koncertek árát (1400 Ft 3 előadás), tanulmányi vetélkedő árát (5500 ft/félév). Év közben már csak a fotózás van, ha kérem.

Az osztálytermet, iskolát a fenntartó festeti, javíttatja, most nyáron pl. új bútorokat kapott minden terem, valamint tetőcsere zajlik, ill. wc-k felújítása és fűtés korszerűsítés volt még nyáron. Ezeket mind-mind pályázati pénzekből finanszírozzák.


Nem is lennék hajlandó egyébre pénzt adni, mármint ha pl. függöny kellene a terembe, megmondanám, hogy szétnézek otthon, hátha akad, ami nekem már nem kell és felhasználható. Nálunk az osztályban szerencsére 3 anyuka is varrónő, így még a farsangi jelmezt is ők készítik, minimális anyagköltséggel. Szegény gyerekek segítése: Szétnézek otthon, összeszedem a gyerekek kinőtt, de még használható ruháit, azokat szívesen odaadom, de pénzt soha. Ha tényleg szegény gyerekeknek gyűjtenek, annak is fognak örülni. (Én a védőnőnek adom le a ruhákat, ő mindig tudja, hogy kinek van rá szüksége.)

Állj a sarkadra, csak frappánsan. Aztán hogy ki hogy néz, hát ki bánja...

2018. okt. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%
A szegény gyerekek segítése szerintem ezesetben abban merül ki, hogy pl nekik is színházbérlet, vagy osztálykrándulás, kiscsacsi akármilye... amire a többi fizet, de ők nem (tudnak vagy akarnak -utóbbi is van bőven). nálunk ezeket finanszírozza az alapítvány és a dök.
2018. okt. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Pupusz ***** válasza:
Legalább két nézőpont létezik ebben az esetben (is). Egyrészről az "új" fenntartó, az állami vízfej, semmire sem ad pénzt az iskoláknak, nincs saját kasszájuk nyomtató papírra, patronra, függönyökre, krétára, wc papírra stb., stb. Így nem tudják máshogy megoldani. Másrészről törvény szerint tilos osztálypénzen és kiránduláson kívül bármire is pénzt kérni a szülőktől. Nálunk (Pest megye) szülőin, vagy közösségi csoportban mindig megkérdezik, hogy hajlandók vagyunk-e befizetni egy egy könyvre pluszban, vagy kirándulásra, bármire. Vannak szülők, akik vállalják, hogy kisegítik a szorultabb helyzetben lévőket. De sosem kötelező. Az egy kretén dolog, ha valakit jótékonyságra köteleznek. Abszurd. Ha kötelező, akkor nem jótékonyság. Így veszik el az emberek kedvét az adakozástól. Ahogy egyik hozzászóló írta korábban, a legbölcsebb, ha kedves mosoly kíséretében közlöd, hogy te már adtál, idén nem kívánsz többet adakozni, másképpen oldod meg a jótékonyságot, nem iskolai keretek között. Ugyanis mi van, ha te épp az óceánok tisztítását támogatod egy alapítványon keresztül, vagy a Vöröskeresztet, vagy bármi mást? Senki sem mondhatja meg, hogy a leadózott pénzedet mire költsd. A többi szülő is csak nyalizásból ad, hogy bevágódjon a tanároknál. Ez egy nagyon rossz irány. Szerintem...
2018. okt. 12. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Másrészről törvény szerint tilos osztálypénzen és kiránduláson kívül bármire is pénzt kérni a szülőktől. "


a jogszabály szerint osztálypénz SEM kérhető, fizetős kirándulásra senki nem kötelezhető.

2018. okt. 12. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!