Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Az általános iskolákban már...

Az általános iskolákban már hétfőtől nincs tanítás? Mindenhol ilyen lazaság van?

Figyelt kérdés

Első osztályos a gyerekem. Tudomásom szerint június 15-ig tart az iskola. Hétfőn már kaptuk az e-mailt az osztályfőnöktől, hogy nem kell menni, ügyelet lesz, csak az menjen, akinek nagyon muszáj. Szóval nem elég, hogy 2,5 hónap a nyári szünet, a szülő dögöljön bele a táborok fizetésébe, de még 1 héttel hamarabb abba is hagyják. Persze az osztály 90%-a így már nem jár, hiszen szülő vagy otthon van, vagy van nagyszülő, a többi kis elsős meg mehet az ügyeletbe 1 héten át.


Mégis mióta van ez a nagy lazaság? Az óvodában ugyanez a helyzet. Állandóan ki van írva, hogy ebéd után kell elvinni a gyerekeket, mert most épp kirándulunk és utána nincs alvás, vagy mert beteg az óvónő, vagy mert épp ballagásra készülnek. Az oviban kb. április óta ez megy, vidd el ebéd után, vagy ne is hozd, mert ügyeletben lesz.


Ez másnál is így működik, vagy csak a mi városunkban van ez a nagy lazaság?


A másik ilyen dilemmám, hogy merjek-e szólni, hogy jó lenne, ha néha kapnánk egy korrekt elszámolást a csoport- és osztálypénzekről. Mert befizettünk a két gyerekre 15 ezer forintot, mégis ha mennek kirándulni, vagy fagyizni, mindig kell fizetni pluszba, ezekből a közös pénzekből semmit soha nem állnak. De ha szólok, akkor én leszek a bizalmatlan, vagy kötözködő szülő. Én úgy érzem, hogy az lenne a korrekt, ha év végén lenne egy elszámolás a szülők felé, mégis mire megy el a közös pénz.



2018. jún. 14. 10:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
72%
Nézd ezt a gyerekek szempontjából. Szegények egész évben tanultak, du 4-ig bent kell lenniük, mert kötelező a napközi. Szerintem felüdülés lehet, hogy már nem kell menni. Persze nehéz megoldani a nyári felügyeletet, de ez az 1 hét annyira már nem oszt/szoroz. Úgysincs 3 hónap szabid.
2018. jún. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
94%
A másik fele. Nálunk én szedem az osztálypénzt. Jóval kevesebb, mint amit te írtál. Most év végén szó nélkül csináltam egy elszámolást. Szerintem nem gáz erre kérni a felelőst.
2018. jún. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
99%
Az én kisfiam is elsős, és ők bizony még tanulnak, és az egész osztály bejár. (Pest megyei kisváros). Annyi a kedvezmény, hogy ezen a héten házi feladatot nem kapnak, de tanulnak (ismételnek, gyakorló feladatokkal)
2018. jún. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
kérdésed másik fele: mi év végén tételes elszámolást kaptunk az osztálypénz állásáról.
2018. jún. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk már múlt héten sem tanultak, csak játékos feladatok voltak.

a héten volt tanítás nélküli munkanap (osztályozóértekezlet napja), DÖK nap, és sokan mostanra időzítették az osztálykirándulást.

Mivel már nem tanulnak, nem kötelező a napközi, ügyelet van, aki tudja, elviheti ebéd után a gyereket. Én nem viszem. Sőt, nyaralás után megy nyári napközibe is, csak hogy gyerekek között legyen.


Osztálypénz: nálunk 4000 ft volt egész évre. ezen felül nyilván kellett ezt-azt fizetni, pl gyereknapi fagyizást.

Ennyi pénzről nem várok elszámolást.

2018. jún. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
42%

Alapvetően a gyerek pénzbe kerül, és amikor vállaltad, akkor is pontosan tudtad, hogy ingyen nem gondozza senki nyáron. Igen, ez a te dolgod és felelősséged. Olyan, mint a karácsony: minden évben van, de sokan novemberben döbbennek erre rá.


Tételes osztálypénz elszámolást pedig írásban kell kérni, és akkor kapsz. Ennyi. Nem értem ezt az "én leszek a bizalmatlan vagy kötözködő szülő" kitételt. Mondott ilyet rád valaki?

Mennyiben befolyásol bármit, ha valaki ilyet mond?

Vagy csak nem mersz elszámolást kérni, mert félsz valamiféle konfliktustól és itt puffogod ki magad?


Nálunk nincs otthon a szülők 90%-a, mert az emberek dolgoznak. De ha így is lenne, akkor sem érdekes azok számára, akik ügyeletbe viszik a gyereket. Miért ne vinnék? Az egy lehetőség, ami adott, miért ne élnének vele?


Egyébként kiváló magánintézmények vannak. Való igaz, az is pénzbe kerül. Ám kapsz tételes elszámolást.

2018. jún. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk ma az 3lso nap,hogy nem nagyon kellett tankonyvet vinni.

2.as es 5.es a ket nagyfiam.

Meg holnap is be kell menni fel 11 ig,aztan delutan 5 kor az evzarora vissza.11 kor a ballagasok vannak,ezert kell oket olyan koran elhozni.

Tavaly pl erre a fel delelottre nem volt muszaj bemenni,iden kotelezo....

Az o.penzrol minfket gyereknel mimden evben mar ev vegen fent van az elszamolas az o.penzrol a face csoportban.es szeptemberben az elso szuloin is ott a papir,amit lehet nyalazni ha az ember keszzetest erez ra.

De nalunk mondjuk az o.penzbol volt a kirandulas,a 2.nal a mikulas es husveti csomag is.es meg jopar busz koltseg erre/arra.

Volt,hogy kellett plusz penzt bevinni,fagyira pl.de sztem ez belefer.

2.as gyerkocnek az eves o.penz 5000ft volt.a nagynal iden mar nem szedtek,igy 8000ft volt a 2 kirandulas amire mentek,az egyik ott alvos volt.

Szerintem alap az eves elszanolas,azert megsem mindegy,hogy az szmk-s szulo hova teszi azt a nem keves penzt.

2018. jún. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

6-os válaszoló, nyilván érintett vagy ebben a kényes témában, azért nem tudtad megállni, hogy írj.

Tudom, hogy a pedagógusoknak igen kényes téma ez. Képzeld, négy gyereket nevelek és tudom nagyon is, hogy pénzbe kerülnek... Szerinted csak annak van joga gyereket vállalni, aki jómódú és dobálja a tízezreseket, vagy magániskolát fizet? Mert ezek szerint igen.

Mi szerényen élünk, de nem szenvedünk hányt semmiben. Viszont azt nyilván te is tudod, hogy pokoli nehéz egy szülőnek 2,5 hónapot úgy megoldani egyben, hogy év közben is ugyanez a lazaság megy. Őszi szünet, téli szünet, síszünet, tavaszi szünet, nevelésnélküli napok stb. Szerinted hány munkahely tolerálja ezt? Kinek van évi 80 nap szabadsága arra addig, amíg egy gyerek önálló nem lesz? Ez nagyjából a gyerek születésétől jó 14 év, de ha testvérek is vannak, akkor akár 20 év is lehet.

Képzeld el, hogy nekem azért mélyen a zsebembe kell nyúlni, ha 4 gyereket bízok bébiszitterre, vagy ha négyen mennek 1 hétre táborba, az nekem 100 ezer forint.

2018. jún. 14. 11:50
 9/21 A kérdező kommentje:
Ja az lemaradt, hogy az elszámolást meg pont az olyan emberek miatt nem merem elkérni, mint amilyen te is vagy! Mert tudom jól, hogy én leszek kellemetlen helyzetben azért, ami egyébként kötelesség lenne!
2018. jún. 14. 11:52
 10/21 anonim ***** válasza:
73%

Én értelek, kérdező, legalábbis abból a szempontból, hogy valóban furcsa, nem megszokott jelenség, hogy az utolsó héten már nem kell suliba vinni a gyerekeket, ha mégis, már csak ügyelet van.

Én tanár vagyok, több suliban tanítottam, a férjem szintén tanár, évekig suliigazgató is volt, egyik intézményben sem tapasztaltam ilyet, hogy az utolsó héten szó szerint szabadulnának a gyerekektől. Viszont ilyenkor szoktak lenni valóban a sulin kívüli közös osztályprogramok. A férjem ma például lézerlövöldözésre vitte a saját ballagós osztályát (nyolcadikosok). Van olyan kolléga, aki (nyilván más nevelővel összefogva) strandra vitte az osztályát tegnap, azelőtt, amikor kánikula volt. Az biztos, hogy próbálják a kollégák a minimálisra csökkenteni a tanteremben töltött időt, de ez nem jelenti azt, hogy nem kell a suliban lenniük a gyerekeknek. Az utolsó héten ugyanúgy iskolakötelesek, mint a tanév során bármikor. Persze, az iskolák saját hatáskörükben rendelkezhetnek néhány napról, de ez összesen 5 tanítási napot érinthet. És mivel év közben biztosan tartottak nem egy nevmentes napot, hogy a tantestület értekezhessen, sehogy sem jön ki, hogyan engedhetik el a gyerekeket az utolsó 5 tanítási napról. Biztosan megvan a válaszuk, de én azért utánajárnék.

Az oviról pedig azért van tapasztalatom, mert a fiam ovis 5 éves. Nálunk havi 1500 ft csoportpénzt kell befizetni, ebből állnak minden év közben felmerülő költséget. A karácsonyi ünnepségre ebből vásérolnak be, a családi napi közös kézműveskedést ebből finanszírozzák az összes papír-írószer, textil alapanyaggal, mindennel. Sőt, az óvónők minden ajándékát abból veszik. És félévkor, év végén kapunk részletes elszámolást.

Szval nekem a te általad leírtaknak ez a része is furcsa. Igenis, kérdezz rá nyugodtan! Ezek jogosan felmerülő kérdések, nem leszel attól kötözködő, hogy választ szeretnél kapni rájuk.

2018. jún. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!