Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Elsős kisfiam nagyon gyorsan...

Elsős kisfiam nagyon gyorsan halad az olvasással, lehet belőle gond ha előre elmondom a betűket és gyakorolja összeolvasást?

Figyelt kérdés
9 betűt tanultak már, ezeket felismeri, összeolvassa őket egyre többet akar olvasni.
2018. okt. 28. 17:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%

Nem


Részemről nagycsoportos óvodában folyékonyan olvastam...

2018. okt. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
41%
Én kérnék egy fogadóórát a tanító nénitől. Lehet, hogy nem ugyanolyan módszerrel tanultál olvasni, mint ahogy a tanító tanít. Minket kèpolvasással tanítottak, pár érdeklődő gyereket a szüleik előre tanítgatták szótagolva olvasni. Vért izzadtak ezek a gyerekek a képolvasással.
2018. okt. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
65%
Több pedagógus is van a rokonságomban. Tőlük tudom, hogy nem jó, ha a gyerek többet tud, mint az éppen átveendő anyag, mert ő már tudja, tehát unatkozik. Ennek következtében zavarja a szomszédait vagy az órát. Viszont - mit tehet az ember, ha a gyerek kérdez valamit, én válaszolok és ő megjegyzi. Meg kell kérni, hogy ne zavarja az óra menetét, maradjon csendben.
2018. okt. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

A betüket nálunk év végéig tanulták, söt idénre jutott még a q vagy x... Még is a gyerek karácsonykor már tudott segitséggel olvasni. Èn is mondtam neki a betüket amit nem ismert és így 20 percet is olvasott.


A kicsi idén elsös, ö meg már egész szövegeket olvas most, mert a nagy most másodikban mint a golyó úgy olvas, szinte napi szinten 2-3 történetet(30 perc naponta).(igen tudom stréber de iszonyatosan)


Nagyobb lányom matekböl is elörébb volt, én amire figyeltem, hogy mindig maradjon az elsös szinten. Ha már annyira akarja akkor gyakorolja azt amit tanulnak. Matekból naponta töltött több oldalt abból amit eklsöben tanultak. De nem mentem 20 fölé mert az már másodikas anyag. A szorzást megmutattam neki de nem engedtem gyakorolni.

2018. okt. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
36%
Nem tenném. Hova rohansz? A gyors tanulás nem vezet stabilabb tudáshoz (sőt!).
2018. okt. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
73%

Ugy mentem iskolsba hogy folyekonyan tudtam olvasni mégse unatkoztam...


Ha kérdez válaszolj. Minden jó amire magàtól kiváncsi...erőltetni nem kell. Az én lànyom 4 éves. Imádja a szám9kat betűket...nem tanítottam soha gépelni....(4 évest????) Csak kerdezgette a billentyuzeten mi mi en meg valaszoltam. Ez odaig fajult hogy 4 év 3 hónaposan önállóan beszélget a messengeren a nagyanyjaval :D leir csupanagybetuvel mondatot (altalaban szokoz nelkul es entert nyom...) pl XYVAGYOKEBÉDELEK elég durva. És sosem kértem hogy írjon. Ma megkért hogy írjak ke szavkat papírra...leìrtam hogy MÓKUS. Elolvasta simán. Matekból még ennél is előbbre van...komolyan nem tudom mit fog csinálni első-másodikban...most szoljak rá higy nem olvashat es ne szamoljon?

2018. okt. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
38%

Amíg szerinted pozitív dolog 4 évesen messengeren gépelni, addig min csodálkozol? Persze, hogy akarja csinálni, hisz anyát utánozza, ki folyton ezt csinálja, örül neki és mindenkinek mondja milyen okos. Minden gyereknek megtanítható ez. Sőt, néhány hét alatt az egereknek is.


Az egészséges lelki fejlődés azonban nem az, hogy milyen hamar csinál egy pici gyerek felnőtteknek való dolgokat, hanem hogy meg tudja élni az életkorának megfelelő életszakaszokat, anélkül hogy előre ugrana (ezért sem tanácsos kihagyni a mozgásfejlődési szakaszokat vagy nemi életet élnj 11 évesen, stb).


A nagyobb képet nézve én nem engedem meg a gyerekeimnek, hogy olyat csináljanak, ami nem koruknak megfelelő. Ezért a 4 éves nem messengerezik, a 6 éves meg nem fog otthon pluszt tanulni előre, az én türelmetlenségem miatt. Az a célom, hogy gyerek legyen és nem az, hogy intellektualizáljam idejekorán, hogy aztán dicsekedhessek vele a játszótéren.

2018. okt. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Nem tudom megtenni ne olvassak fel valsmit amit kér ne mutassak meg betűt mert annyira érdekli. Rendszeresen gyakorol, ami feladat csak van megoldja ahol tartanak.

Órán nem volt még gond vele, remélem nem is lesz. De beszélek a tanító nénivel

2018. okt. 28. 21:15
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyre többet akar olvasni, hát olvasson. Van kifejezetten korlátozott betűkészlettel írt könyv (Ábécéország), amiben aszerint bővül a betűk használata, ahogy tanulják. Vagyis ahogy régen tanulták.


Hogy lehet-e gond? attól függően, hogy tanulnak olvasni, összezavarhatod.

2018. okt. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is elsős, a nyáron magától elkezdett olvasni, írni. Semmi gondot nem okozott, hiszen a nyomtatott nagybetűket ismerte, így nem unatkozik az iskolában. Amikor kezdte a sulit, még nem ismert minden betűt, de azóta már bármit elolvas. Valahogy már a kis nyomtatott betűket is tudja. Az osztályában többen olvasnak már, nem volt ebből még gond. Ne aggódj, ügyesebb ebben a gyereked, legyél rá büszke. A károgókkal nem kell foglalkozni.
2018. okt. 29. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!