Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Elsős kisfiam nagyon gyorsan...

Elsős kisfiam nagyon gyorsan halad az olvasással, lehet belőle gond ha előre elmondom a betűket és gyakorolja összeolvasást?

Figyelt kérdés
9 betűt tanultak már, ezeket felismeri, összeolvassa őket egyre többet akar olvasni.
2018. okt. 28. 17:30
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok - en nagyon örülnék ha magától gyakorolna. Nálunk csak az olvasás izgatja, a leckeírás és szorgalmi feladatokhoz győzködni kell. Mennyivel egyszerübb lenne, ha magától akarná. :-) Irígyellek, tartson ki sokáig ez a lelkesedése.
2018. okt. 29. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha szeretné akkor nyugodtan tanulgassatok :) De csak akkor ha szereti, erőltetni nem kell.

Az enyém 4 éves lesz decemberben, autista. Nem látják rajta csakhogy félénkebb, meg egy kicsit furi, de egyébként nyílt, vidám gyerek. Teljesen rávan kattanva a betűkre. A memoriája penge, megnézett 2x egy betűs videot és megtanulta az összes betűt. Mostmár ott tart hogy elkezdi összeolvasni őket. Doki szerint nem kéne hagyni, inkább azokat gyakorolja amiben levan maradva, de ha nem veszek részt a dologban akkor is gyakorolgatja, szóval hagyom és segítek neki.

2018. okt. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

3-as vagyok:

A 7-es válaszolót sokan lepontozták, ha most csak 18%-on áll, pedig jaj de nagyon igaza van!!!

Talán éppen pedagógus.

Érdeklődjetek csak utána a tanítóknál, aki kis elsősöket tanít, hogy mi a véleménye az "előre szaladókról"! Elhiszem, hogy nem minden gyerek zavarja emiatt az órát, de többsége igen, mert a foglalkozás őt nem érdekli, mert már tudja, ezért unatkozik.

Nem azt mondom, hogy ne adjatok választ a gyerek kérdésére, meg is dicsérhetitek, de ne ömlengjetek az ő j e l e n l é b e n arról, hogy már mi mindent tud. Ha nincs jelen a gyerek - örömmel mondjátok el.

2018. okt. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó -az előre szaladókról az a véleményem, hogy adok nekik másik feladatot amivel simán elvannak, sőt büszkék rá, hogy már meg tudják csinálni. Az érdeklődést, a tudást nem elnyomni kell a gyerekben, hanem támogatni, akkor is ha ez egy kicsit több meló nekem. A tapasztalat egyébként az, hogy ezek a gyerekek sem tudnak mindent, így inkább ara kell nagyon figyelni, hogy azokat a részeket velünk együtt vegyék.
2018. okt. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
43%

van ovónő a családban, és ő is mondta hogy nem jó hogy 4 évesen ír...ezért nem is tanítom rá, sőt újabban kerülök olyan játékokat venni neki amikkel számolni kell vagy betűkről szól...viszont nem fogom megtiltani hogy a meglévő játékaival játszon, és azt sem fogom megtiltani hogy naponta kétszer háromszor odaüljön és leüljön egy mondatot a nagyanyjának a messengerben.

Nincs tablete se, nem néz tévét egyáltalán, azt sem tudja mi az Elza, Anna micimackó és társai, ellenben rengetszer diavetítek neki (azt is ő akarja felovlasni...) mindennap 4-5 olvasott mese a minimum. Rendszeresen járunk könyvtárba, és még egy halom játéka van ami nem tanulós és szereti. Szóval ha azt gondolnod hogy itt akarok bárkinek is dicsekedni hogy a lányom számítógépezik - hatalmas öngól. Éppenséggel el sem merem mondani senkinek a környezetemben, mivel nem vagyok egy dicsekedős fajta...az ovónő rokonnal beszéltem erről egyedül, és a nagyszülők, akik érintettek, és tudják, hogy gyakorlatilag ír és olvas...az óvodában a többi gyerek közt mindig "babát" játszik, vegyes csoportba jár, és nem tudom hogy szándékosan e, de direkt csak firkálgat, nem rajzol és nem ír, amit nem is bánok, mert valószínű tőlük is kapnám a savat hogy okítom a gyereket. Pedig eszemben sincs. De ott pl nem is tudják hogy le tudja írni a nevét, vagy hogy ki tud vonni stb.

2018. okt. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
76%

amúgy meg azzal együtt hogy nem vagyok a dicsekvős fajta, határozottan nem értek vele egyet hogy ha valamiben előre van és ügyes azt titkolni kellene - sajnos sokan, köztük én is az a fajta voltam a suliban, aki mindig tudta a jó választ, de sose mert jelentkezni nehogy cikizzék, hogy stréber stb.

Mostanra hiába vagyok jó képességű, okos felnőtt, viszonylat tág lexikális tudással, semmire se mentem vele az életben, mert mindig féltem előre törni...

Őszintén, egyáltalán nem bánnám ha a gyermekem felmerné vállalni hogy okos, igenis írjon, számoljon, menjen előre és legyen rá büszke - mondom ezt, de persze tudom ha tényleg ilyen lenne, akkor meg lenne kövezve hogy stréber - köszönhetően az olyanoknak mint Te kedves 7es.

2018. okt. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
53%
Nálunk vannak évismétlők is. Ilyen is van. Valószínű, hogy ők unatkoznak a legjobban az órákon és az ő lefoglalásuk nagyobb gondot jelent a tanárnak is. De nehogy mar azért ne mondtam volna meg neki, hogy melyik milyen betű, hogy mit szól majd a tanár.. vicc. Nem akartam megtanítani írni, olvasni és mégis elkezdte magától, még nem volt hat és fél éves. Valószínű ő se csak a tévét és tabletet nézte egész nap és igen büszke vagyok rá. Amúgy sose hittem, hogy maguktól meg tudják tanulni, de lám mégis. :-D
2018. okt. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

az enyém a fogkrémen levő betűket kezdte először "olvasni" 2 éves volt kb...kérdezte milyen betű....ne válaszoljak?? mondom D mint Duna (hogy értse) ...kérdezte a másikat..ez? Mondom N mint Nóra..

Utána kapott mágnes táblát betűkkel. Kérte hogy rakjuk ki az ABC-t (mesében találkozott vele mint fogalommal) kiraktam. Imádta...ezerszer ki kellett neki rakni. aztán megtanulta lerajzolni a betűket...A...B...autodidakta kb. nem tanítottam. Aztán egyszer mondja...anya leírtam hogy APA

mondom magamban lekicsinylőn "persze persze" odanézek a papírra. Tényleg leírta (bár a P tükörbe sikerült). És ekkor még 3,5 éves sem volt...na nálunk így kezdődött. a billentyűzet és a gépelés csak pár hete tart nála.de nem érzem hogy elrontottam volna vagy erőltettem volna bármit is.

Egyszerűen erre kiváncsi. A számolás meg...a számokat nyilván ismeri rég...elsorolja őket, megszámol dolgokat ahogy egy 4 évestől illik. Múltkor megyünk a pékségbe: anya, ha 4en vagyunk (annyian voltunk épp) és mindenki kap egy sós meg egy édes sütit 8 sütit kell venni....

4 éves... :) nem tanítom erre. Ez jön belőle állandóan. Amúgy a nagyszülők mat-fiz szakosak így nem meglepetés.

2018. okt. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

ha tényleg az a baja a tnítónéninek, hogy tud olvasni egy gyerek, akkor szégyellje magát. ha az a cél, hogy tudjon olvasni, akkor miért lesz mindenki felháborodott, ha egyszer végre megtanul a kicsi.

komolyan nem értem.

tanuljon nyugodtan, tanulni jó és izgalmas dolog (mióta kikerültem végre a közoktatásból, én is kezdem ezt huszonéves fejjel újra felfedezni)

én nem tudtam leírni a nevem, mikor elsőbe kerültem (sose izgatott a téma picurként), úgyhogy én lettem a "rossz olvasó" az oszályban. aztán még három évig így maradtam, mert nem tűnt föl a tanárnak, hgy nem azért nem folytatom a felolvasást, mert nem tudom, hanem mert lövésem sincs, hol tartunk abban a szótagolt, unalmas szrban, hanem a könyv hátuljában olvastam a rendes meséket.

szerintem segíts neki nyugodtan

2018. okt. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
A fiam nem olvas, viszont 5 éves kora óta számol. Mikor megkértem, hogy számolja meg, mennyi kockát rakunk a dobozba, rávágta, hogy 32, mert 8 sor, 4 kocka. Azóta bonyolult összeadásokat ír magának, és mrgoldja.
2018. nov. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!