Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit lehet kezdeni a tavalyi...

Mit lehet kezdeni a tavalyi tankönyvekkel?

Figyelt kérdés
Most még csak másodikos a fiam, de ötletem sincs, hogy mit csináljak a könyveivel. Ha minden évben újakat kapnak 4.-ig, rengeteg össze fog jönni, és mivel ingyenes, adományozni sem tudom... Valakinek valami ötlete?

2018. nov. 2. 21:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Miert nem tudod adomanyozni, ha ingyenes? Akkor vidd vissza az iskolaba.
2018. nov. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Leadod a suliban.

Elteszed emlékbe.

Mindhárom gyerek összes könyve és fuzete megvan.

10, 15 és 18 évesek.

2018. nov. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát én sajnos nem tudom tárolni, nincs helyem. De ha a suliban visszaveszik, akkor majd visszaviszem.
2018. nov. 2. 21:22
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
Papírgyűjtéskor beviszed.
2018. nov. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk minden évben vissza kell adni az ingyenes könyveket. Év elején mondják a gyerekeknek és a szülőknek is, hogy a könyvekbe nem szabad beleírniuk, mert az iskola tulajdona és vissza kell adniuk.
2018. nov. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
96%
én úgy tudtam, hogy kötelező visszaadni, legalább a tankönyveket (valahol a munkafüzeteket is, ezért a gyerekek nem is írhatnak bele...)
2018. nov. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
29%
tankönyveket vissza kell adni ,csak a munkafüzeteket ,tarthatjuk meg.
2018. nov. 3. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Tőlünk nem kérték vissza, írtak is bele. Ezek szerint nagyon változó ez a rendszer.
2018. nov. 3. 16:49
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálunk vannak tartós könyvek, azokat kell visszaadni, talán ha 2 db. Azt is mondta a tanár, hogy teljesen felesleges, mert csak kétszer lehet kiadni, utána már ők sem tudnak vele mit csinálni.
2018. nov. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Alsóban a legtöbb könyv olyan, hogy muszáj írni bele, főleg az elsősöknél, másodikosoknál, úgyhogy azok sokszor nem tartós könyvek. Később már több lesz az olyan, amiben ott van a suli pecsétje, és év végén vissza kell adni.

Adományozni tényleg nem lehet, hiszen ingyenes, minden gyerek kap tankönyvet általánosban, úgyhogy nincs kinek odaadni. Meg ha amúgy is írt bele, akkor nem is venné hasznát más.

Szerintem az elsős könyvek közül 1-2 elfér emlékbe (én legalább is eltettem az első matek és magyar könyveit), a többi meg mehet papírgyűjtésre, vagy készítsetek belőle valamit (papírmasé, papírfonás, stb). Rendeltetésszerűen felhasználni már úgysem lehet.

2018. nov. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!