Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt valakinek a környezetében...

Volt valakinek a környezetében olyan, hogy meghalt a babája? 30 hetes vagyok és egy tavalyi eset nagyon lesújtott, folyton erre gondolok.

Figyelt kérdés
Annyira rossz ez így :(
2017. okt. 27. 15:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%

Igen, 26. Héten halt meg pocakban a babája , meg kellett halva szülnie a munkatársamnak

Barátnőm ikreket várt, és szülés közben orvosi mulasztás miatt az egyik baba meghalt.


Igyekszem ezekre nem gondolni... Hideg ráz a gondolatra....


Vetéléseket is olvastam tegnap... Aggódó kismamák átka az internet azt hisszem


Próbálok pozitívan gondolkodni....te is tedd ezt

2017. okt. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Igyekszem, de a tavalyi eset minden nap eszembe jut. Állítólag orvosi mulasztás volt, egészséges 38 hetes baba volt. Azt mondták elvékonyodott a köldökzsinór, ezt észre kellett volna venni. Annyira sajnálom :(
2017. okt. 27. 16:01
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen, anya munkatársa pár éve. Ő mindenáron otthon akart szülni, de komplikáció lépett fel, elakadt a baba a szülőcsatornában, nyakán a köldökzsinórral. Mire észrevették és beértek a kórházba már nem élt.
2017. okt. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Nah ez az, hogy meghitt az otthonszülés meg minden, de kb 100 évvel ezelőtt is mennyi baba és anya veszett oda. Akkor csak az a lehetőség volt.
2017. okt. 27. 16:06
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad ilyenekre gondolni!!!! Ritka esetek ezek, a kzs nem tud elvékonyodni amúgy, max.rög keletkezhet benne, ami elállja az oxigén útját , de ez is nagyon- nagyon ritka !! Szülés közben meg amit meg tudnak tenni az orvosok, megteszik , nekem is beszorult a babám, esett a szívhangja, de vákummal kihúzták. teljes egészséges.
2017. okt. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 ildibrexy ***** válasza:
100%

Nekem 35. hetes terhesen halt meg a babám. Mentem a ctg re és ott mondták hogy már nem is él. Előtte lévő nap mozgott még.


Ennek ellenére azt mondom, hogy nem szabad ilyenekre gondolni nagyon ritkán történik ilyen. A következő terhességem már rendben volt.

2017. okt. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Úristen , én még csak 30 hetes vagyok :( Mi történt ?
2017. okt. 27. 16:22
 8/21 anonim ***** válasza:
93%
Miért sokkolod magad ilyenekkel szánt szándékkal?! Vasalgass, rendezgesd a babaszobát, énekelgess. Ne tunningold magad feleslegesen.
2017. okt. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Van példa mindenre a környezetemben. Baba, anyuka halálra is. Ráadásul én hármas ikrekkel vagyok terhes és kerek-perec megmondták,hogy 10% esély van rá, hogy legalább egy gyerek meghal méhben, szülés közben, vagy szülés utáni napokban. De nem idegesítem magam vele. Tisztában vagyok ezzel, de mindent kivédeni nem tudok. Amit lehet, megteszem én is, az orvosom is. Voltam nemrég egy hetet kórházban, többek között azért jöttem haza saját felelősségre, mert elegem volt abból, hogy minden nap kétszer végighallgattam, hogy mennyire veszélyes és milyen kicsi az esély rá, hogy egészséges 3 baba szülessen (és azért annyira nem kicsi az esély rá, mint ahogy ott ijesztegettek).

Tudni kell, hogy milyen jelekre kell figyelni, mikor kell orvoshoz fordulni, de ennyi. Ennél több figyelmet erre nem kell szentelni.

2017. okt. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de szerintem sincs semmi értelme ilyenekkel stresszelni magad.

Próbálj meg inkább arra gondolni, hogy évente több ezer gyermek születik mindenféle gond és probléma nélkül.

Szülészeten dolgozom, rengeteg horror sztorit tudnék mondani, de minek? Azért, hogy még inkább stresszeld magad?

2017. okt. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!