Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Akinek kéttannyelvűbe jár a...

Akinek kéttannyelvűbe jár a gyermeke, lenne néhány kérdésem?

Figyelt kérdés

Miért választottatok kéttannyelvű iskolát?

Mikor kezdett az adott nyelven tanulni a gyermeked?

Milyen volt a felvételi? Kell már akkor is beszélnie?

Hogy veszi az akadályokat, milyen így tanulni?

Szerinted jól választottatok?


(A III. kerületben a Krúdy-t néztük, ha esetleg van konkrétan erről információd, megköszönöm, ha megosztod velünk.)



2018. dec. 2. 20:16
 1/5 anonim ***** válasza:

1. Nincs másik (sváb falu, német nyelvű)

2. Óvodás kortól

3. Értelemszerűen nincs felvételi

4. A tesit, rajzot és hasonlókat tartják németül, a fő tárgyakat magyarul. Így nem okoz gondot, hogy boldogulni tudjon.

5. Összességében nem rossz, de egyéb okból nyolc osztályos gimibe mentek át. Ott is tanulnak németet, sokat segít, hogy nem a nulláról indultak. Elég sok versenyen sikerül is tovább jutni.

2018. dec. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én nem szülő vagyok, de idén májusban végeztem kéttannyelvű gimnáziumban (Egerben).


8.-ban még nem igazán tudtam biztosra, hogy pontosan milyen irányba szeretnék majd elindulni. Apukám ekkor hozta fel az ötletet, hogy így nem sok értelme lenne szakgimnáziumba járnom, a nyelvtudás és biztos nyelvhasználat viszont mindig jól jön,érdemes lenne főként ebbe fektetni az energiát. A döntést az is segítette, hogy látszott, hogy a nyelvérzékem jó.


Magyar-angol gimibe jártam, angolul 3. osztályban kezdtem el tanulni, azonban ey 1500 fős falu kis általánosába jártam, ahol a tanítás szintje nem volt valami magas. A másik nyelvem a német lett, azt újonnan kezdtem 0.ban.


Az írásbeli felvételi az előbb említett okokból kifolyólag nekem kissé nehézkes volt, de 8.-ban végig jártam magántanárokhoz, így végül jól sikerült, megérte. A szóbeli felvételin egy keveset kellett angolul beszélnem, de nagyrészt magyarul folyt a beszélgetés. Félénk vagyok, nagyon megszeppenten mentem be, de a tanárok nagyon kedvesek voltak. A nyelv egyébként iskolánként változik, voltam sima NyEK-es felvételin is egy gyengébb suliban, emlékszem ott végig angolul kellett beszélni.


Az 5 év nekem tele volt akadályokkal, nem volt kifejezetten jó átlagom soha (4-es körül) . Ez azonban abból adódott, hogy én otthon sosem tudtam tanulni, így az iskolában hallottakból gazdálkodtam mindig. Nyilván ha otthon tanultam volna akkor nem lett volna különösebb nehézségem.


Ezekkel szemben azonban az érettségimmel teljesen meg vagyok elégedve, összesen 6 érettségi vizsgát tettem (2 emeltet), az emelt angol melett két tárgyból még angolul érettségiztem, amivel megkaptam ingyenesen a felsőfokú angol nyelvvizsgát. A jegyeimet tekintve egy 4-esem lett, a többi pedig 5-ös lett. A közép, majd az angol érettségimet is előrehozottan tudtam letenni, így a májusi érettségi időszakban a többi tárgyra jobban tudtam koncentrálni.


Én nagyon örülök annak, hogy apukám ebbe az irányba terelgetett anno, így volt lehetőségem Angliában tanulni egy hónapig, az első nyelvvizsgámat 0. végén szinte a semmiből felépítve 98%-os eredménnyel le tudtam tenni. Viszonylag sok tárgyat tanultunk angol nyelven, és ez által egy nagyon magabiztos nyelvtudást szereztem, ami egy ilyen iskola nélkül nem sikerült volna.


Bevallom őszintén eleinte kicsit nehezteltem apára amiért ilyen nehéz iskolát "választott nekem", azonban hamar rájöttem, hogy jót fog tenni, és mostmár tudom, hogy örökké hálás leszek neki érte.

2018. dec. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azért választottuk, mert ez volt a körzetes iskola.

Csak akkor kezdett tanulni idegen nyelven, amikor kezdte a sulit.

Felvételi nem volt. Pár foglalkozást tartottak a gyerekeknek még az iskolaválasztás előtt és utána javaslatot tettek, hogy érdemes-e a kéttannyelvű tagozatra íratni vagy inkább a sima tagozatra.

Simàn veszi az akadályt, majd negyedik osztálytól lesz nehezebb, amikor már nem csak a készségtárgyak lesznek idegen nyelven. Ha nem bírja a gyerek, akkor kap alaptanterves órarendet, szóval nem sok veszítenivalója van.

Úgy gondolom, hogy nagyobb leterhelés ez a nyelv miatt,több az óraszámuk, de ha bírja akkor csak jól jár vele. Valószínű, hogy itt nem lesz szín ötös tanuló, mint egy gyengébb iskolában lehetne. Hogy jól választottunk-e, majd csak évek múlva fog kiderülni.

2018. dec. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Miért választottatok kéttannyelvű iskolát?

Mert anyanyelve nem magyar.


Mikor kezdett az adott nyelven tanulni a gyermeked?

Születésekor.


Milyen volt a felvételi? Kell már akkor is beszélnie?

Nem kell, van osztálytárs, aki nulláról kezdte elsőben. Nem volt felvételi (alsós még).


Hogy veszi az akadályokat, milyen így tanulni?

Szuper. Élvezi.


Szerinted jól választottatok?

Igen.

2018. dec. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
www.krudyiskola.hu/
2018. dec. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!