Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Beiratnatok a gyereketeket...

Beiratnatok a gyereketeket egy 2 millios maganiskolaba?

Figyelt kérdés

Mashogy fogalmazok: Mennyi evi keresettol fizetnetek be a gyereketeket egy 2 millios gimnaziumba?

Ne irjatok kerlek olyanokat, hogy semmikepp sem meg ha 300M-t keresnetek evente.


Pl 10 m-nal. Vagy 30. Egyszeruen csak kivancsi vagyok. Egyik ismerosom 10-12 t mondott de en annyitol biztos nem iratnam be a gyerekemet. 30 milliotol talan



2018. dec. 3. 16:51
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
31%
Nem mindenhol 6-7 évesen kezdik az iskolát. Itt ahol élünk 3-4 évesen mennek suliba
2018. dec. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
78%
de hol vannak "nagyon durva elvárásaik egy 2,5 évestöl"
2018. dec. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

Sok másik országban. De a durvát nyilván úgy értem, hogy nekünk a magyar rendszerhez szokottaknak elsöre durvának és tulzónak tünhetnek az elvárások. De az ittenieknek nyilván nem, hanem ez a természetes. Nekem fura, hogy a 2,5 éves egyedül öltözik teljesen, tízóraira, uzsira magának kell beosztani, hogy eszi meg a beküldött ételt, természetesen, csak ha sikerült mindent kibontania, kinyitnia. Ha nem, úgy járt. Esöben is kimennek az udvarra, az ö dolguk, hogy megáznak, pocsolyába lépnek, vagy óvatosak. Ha nem sikerült wc-zés után begombolnia a nadrágját, akkor úgymarad. Reggel a gyülekezö az udvaron van, a terembe már nem lehet bekisérni, kint állnak az iskolatáskáikkal a 2,5 évesek és várják a tanárokat. Ebéd után nem alszanak.

Nekem ezek sokkolóak voltak eleinte, heti 3x ebéd után haza is hozzuk aludni. Viszont a gyerek nagyon boldog, elsö perctöl imádja, nem volt egy könnycsepp se elsö nap, rengeteget tanul és fejlödik, 3 nyelven kommunikál. (Beszoktatás se volt, egyszer csak egyiknaptól oda jár a gyerek és kész, elsö 2 nap 5 perc búcsúzkodást engedtek.) Ez konkrétan Belgium egyébként.

2018. dec. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 babyboom567 ***** válasza:
83%

Bocsi ,utolsó, nem kötözködés, de te nyugodt szívvel hagyod ott a 2,5 évesedet,egy ilyen helyen, amikor tudod, hogy lehet egész nap nem eszik, és vizes sáros,pisis,kakás begombolatlan ruhában van egész nap?

Ez agyrém szerintem.

2018. dec. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

Én is aggódtam eleinte, és elsö 2 hétben minden nap 1-kor hoztuk haza, tehát 4,5 órát volt ott. Itthon reggelizett, a tízorai amit csomagoltunk neki az elfogyott, ebédre meg 3 fogást kapott délben (leves, föétel, desszert) a tanárok meg mondták, hogy jól evett ebédet. De ha nem is evett volna bármi okból jól, akkor itthon 1-kor bepotolhatta volna. Még mindig heti 3x csak fél napra megy, ezt így is tervezzük (de kb ufóként néz rám mindenki, amikor megyek érte, hogy miért), 2x marad 5-ig. A vicc az, hogy 99%-ban makulátlan ruhában kapom vissza, esetleg egy-egy pici foltból tudom a polóján, hogy milyen leves volt, pedig festenek, gyurmáznak is minden nap. A kabátján eddig kétszer volt picit sáros folt. A gombos nadrág ügyböl tanultam, azt hétvégén hordja, a suliban csak olyat, amit könnyen fel tud huzni. Egyetlen egy pisis baleset volt, akkor természetesen teljesen átöltöztették a pót ruháiba. Nem tudom, hogy csinálja, de azt látom, hogy a gyerek boldog, kiegyesúlyozott, tiszta marad a ruhája, a beküldött étele többnyire elfogy és azt mondják általában jól eszik ebédet is. Szóval most már kezdek egyre kevésbé aggódni én is, és sokkal nyugodtabb is vagyok. Szerintem a gyerekek sokkal többre képesek, mint gondolnánk, csak hagyni kell öket kibontakozni. De ezt a fajta szemléletet még nekem is szoknom kell.

Bocsânat kérdezö, hogy ennyire eltértünk a kérdésedtöl, csak nem akartam megválaszolatlanul hagyni a többiek közben felmerült kérdéseit.

2018. dec. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
83%
És te ezért még fizetsz is? Én is külföldön élek, Kanadában, egy általános iskolában dolgoztam napközisként, de még a 6-7 éves gyerekeknek is segítettünk kibontani az ebédet, kinyitni a dobozokat, bíztatni, hogy egyék meg a zöldségeket, gyümölcsöket is, rendesen felrakni a sálat, megkeresni a kesztyű párját. Mondjuk a gyerekek a szünetben nyugodtan fetrenghetnek a földön az udvaron, senki nem várja el tőlük, hogy makulátlan legyen a ruhájuk.
2018. dec. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
55%
Attól nem lesz okosabb a gyereked , hogy drága iskolába iratod.
2018. dec. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
52%
én fiam alapitványi gimnáziumba jár ,havi 50 ezer /hó tandíj szeret ide járni .jók tanárok is .elég sok program is van .én nem keresek milliokat még is ilyen helyre járatom mert az állami középsulik nagyrésze nem valo minden gyereknek.
2018. dec. 4. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Alapitvány általános iskola Budapesten. Most 130/hó jövőre emelik 150re. Felső tagozat és a gimi drágább. 10hónapot kell fizetni. A gyerekeim imádják. Évi 30nál jóval magasabb a bevételünk.
2018. dec. 13. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!