Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hány %-os tejet szoktatok...

Hány %-os tejet szoktatok adni iskolás (nekem jelenleg 8 éves, lány) gyereketeknek?

Figyelt kérdés

Mi mindig 3,5%-os tejet szoktunk venni, mert nincs lehetőségünk rendszeresen házi tej beszerzésére.

Tejfölből is min. 20, de leginkább 25%-ost szoktunk venni.

Igazából minden tejtermékből a lehető legmagasabb zsírtartalmút próbáljuk meg fogyasztani.


Viszont "megszóltak" úgymond (anyós :-) ), hogy ez nagyon egészségtelen, el fog hízni a lányom, és hogy felesleges pénzkidobás, hiszen ezek drágábbak is.

( Megjegyzem, egyáltalán nem kövér a lányom. )


Én viszont úgy gondolom, minnél magasabb egy tejtermék zsírtartalma, annál több hasznosabb tápanyag marad benne.


Ti hogy látjátok ezt a kérdést?

Figyelembe szoktátok venni a zsírszázalékot?


2018. dec. 4. 14:15
 1/4 anonim ***** válasza:
49%

Ugyan jóval kisebb a fiam, de mindenből a magasabb zsírtartalmút veszem. Jobb az íze, nem fogyokurazunk, az ara is belefér.


Szetintem ne anyosodnak akarj megfelelni, hanem a saját csakadidnak

2018. dec. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
49%

1,5-öset iszunk otthon, tehát azt... bár úgy 2éves kora óta nem iszik tejet szinte egyáltalán, kakaót is talán ha 2havonta 1x.


Sajt és joghurt formában fogyasztjuk otthon a tejet, de sosem nézem a százalákokat, nem gondolnám, hogy pont a tejtermékek zsírtartalmán múlik az egészséges étkezés.

2018. dec. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
58%
2,8% alatti tejet soha nem veszek az már kb vízízű. Nem is issza meg a fiam. Mi is mindenből a legmagasabb zsírtartalmút vesszük a tejtermékekből, és ha néha sikerül, akkor házi tejtermékeket.
2018. dec. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
55%
Ne foglalkozz anyósoddal. A zsírtartalmat úgy szabályozzák, hogy a teljes tejet felvizezik, tehát a 1,5-ös tejnek jó része víz. Én is mindig a leg magasabb zsírtartalmút veszem, vagy ha van lehetőség házit, kézműves joghurtokat. Nem ettől fog elhízni a gyerek! :)
2018. dec. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!