Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egy 18 éves lány, aki most...

Egy 18 éves lány, aki most érettségizett (iskolás) és babát vár. Fog kapni valami állami támogatást a terhesség vagy a gyermeknevelés során?

Figyelt kérdés
2011. szept. 18. 16:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Terhesség során senki nem kap állami támogatást.

GYES-t fogsz kapni, ha megszületik a baba, ami nettó 25000 Ft/hó, és egyszeri anyasági támogatást a baba születését követően kel igényelni, de ehhez szükséges a terhességi kiskönyv, benne ha jól emlékszem 4x-i vizsgálatról szóló igazolás. Ez kb. 64000 Ft most.

2011. szept. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Terhesség során semmi nem jár senkinek. Amit kaphatsz az egyszeri anyasági támogatás, feltéve ha járt terhesgondozásra, a családi pótlék és a gyes.
2011. szept. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Be kell gyűjteni a kismamakönyvbe a pecséteket orvostól és védőnőtől egyaránt, majd ha a baba megszületett igényelni kell az anyasági támogatást, tavaly 65000 volt, ha jól emlékszem. Családi pótlékot is kell igényelni, az egy baba után 12200, ha egyedül neveli 13000 körül. A GYES nem tudom mennyi, de mivel nem munkából megy babázni, ez fog járni.
2011. szept. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%
Ezeken kívül adókedvezmény. Régebben a várandósság alatt is járt, most már talán csak a gyerek születésétől. És persze gyerektartás az apukától, ha külön éltek.
2011. szept. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
18%
Hozzád vágnak egy felújitott házikot mert 18 évesen a nagy semmibe potyantasz egy kölyköt.
2011. szept. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
36%
Utolsónál a pont. Annyi támogatást remélhetsz, amennyi adót befizettél, vagy amennyit dolgoztál a társadalomért. Hacsak nem vagy kisebbség, akkor minden jár.
2011. szept. 19. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
95%

Nem kellene szerintem bántani a kérdezőt, ő sem mondott rólatok semmi negatívat, csak feltett egy kérdést. Iszonyatosan bunkók vagytok, nem a véleményeteket kérdezte a terhességéről (amihez mellesleg semmi közötök, hogy mikor vállalja, mikor nem, mit, miért, hogyan csinál), hanem a támogatásokról! Vadbarmok!


Azokat kapod, amiket felsoroltak. Anyasági - ha jártál gondozásra rendesen, gyes vagy gyed - nem tudom mi a pontos neve, alanyi jogon jár, nem munkától függően, családi pótlék, gyerektartás apától - ha nem vagytok élettársak vagy házasok. De természetesen mindnek utána kell járni sajnos, nem úgy megy, hogy megszületik a baba, és ott a pénz a számládon.....

2011. szept. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
16%
Azért van közöm, mert az én adómból is fizetik mások felelőtlenségét!! Azért nyílt ki a bicska a zsebemben, mert még meg sem született a kicsi, de már segélyért kuncsorog, mi vagyunk a hülyék, akik dolgozunk ebben az országban. Először kéne magát megtanulni eltartani, utána gyereket vállalni. Én nem vadbarmoztam le senkit veled ellentétben.
2011. szept. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem kuncsorgok semmiféle segélyért egyszerűen csak megkérdeztem, hogy mi járna, ennyi az egész.
2011. szept. 20. 16:07
 10/11 anonim ***** válasza:
92%
A köpködőknek csak annyit, hogy van ám ennek másik oldala is. Én pl igen jól kerestem, mégis lóf.sz a GYED, amit kapok (a fizumhoz képest, ami bejelentett volt az utsó fillérig), mert bizony maximálva van. Na akkor én most kit köpködjek arcon? A kérdezőnek is szépen, normális hangnemben válaszoltam, még zöld kezet is kaptam :). Nem kellene ennyire rosszindulatúnak lenni állandóan bizonyos embereknek.
2011. szept. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!