Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mi a vélemény a digitális...

Mi a vélemény a digitális tábláról? Van olyan suli, ahol már első osztályban használják.

Figyelt kérdés
Miközben ez lényegében egy nagy tablet, és az okostelefont meg inkább kivennénk a gyerek kezéből. Nekem kicsit ellentmondásos.

2018. dec. 5. 21:08
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Elsős fiamék minden órán használják rendes táblát nem használnak.

Másodiktól kezdve a tabletet kötelezően használját is. Alapítványi iskola egerben.

2018. dec. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
97%
Nekem is. Nem szeretem ezt a túltolt digitalizálást. Nem ettől lesz jó az iskola, és nem is a tabletről.
2018. dec. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
87%
Fiam elsős. Van digitális tábla. Felváltva használják.
2018. dec. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
5%
áldom az eszem, hogy olyan iskolába irattam a gyerekemet, ahol nincs ilyen, sőt, filctcollas tábla sincs, csak krétás.
2018. dec. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy aki oda járatja, az azt mondja jó, vagy nem tudom mit mond. Aki meg nem oda járatja, az áldja magát, hogy nem oda járatja. De ebből semmit nem tudtam meg igazából. Jó vagy sem? Miért? Van aki össze is tudja hasonlítani? Pl jár ide is oda is, avgy egyik gyereke ilyen a másik olyan helyre?
2018. dec. 5. 23:29
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

a fiaim általános iskolájában van ilyen tábla és a gyerekek sokal szivesebben tanulnak,gyakoroltak,igy .

nagyobb fiam már középsulis,ott most csak filctolas tábla van ,kislányom sulijába van tablet,de azt nem mindig használják,de mikor igen az mindig nagy őröm gyerekeknek,

nincs ellentmondás itt ezeket az eszközöket tanulásra,és gyakorlásra használják,nem játékra,

2018. dec. 6. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

A fiam osztálytermeben is van, alsóban is volt.

Nem látok benne problémát, hisz ezt tanulásra használják. Ezen van kivetítve a tankönyv, a munkafüzet, a tanár ott tölti ki, sok videó, kép van az olvasmányok mellett, stb.

Most pl. történelemből az ókori Athént járták körbe a segítségével, így a fiam csak sorolta itthon, hogy melyik volt az Akropolisz, mi volt az agórán.

Természetismeretbol a vázlatot írják le csak, ott más funkcióját nem használják.

2018. dec. 6. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is van, sőt minden gyereknek névre szólóan laptop is van.

Szívesen használják a gyerekek, érdekes nekik.

Van hagyományos tábla is, a laptop sem kerül elő minden órán.

Ebben a digitalizált világban, jónak tartom, hogy megismertetik a gyerekekkel.Nem érzem hátránynak.

2018. dec. 6. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Van, használják első osztályosok is. Egy tök jó dolog, megkönnyíti a tanéár munkáját és érdekesebé teszi a gyerek számára a tanulást.


A tablettal sincs gond, ha ellenőrizve van, hogy mi és mennyit megy rajta.

2018. dec. 6. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez is csak ez eszköz, attól függ, hogy jó vagy rossz, hogy mire és hogyan használják. A gyerek kezében akkor rossz, ha a mozgástól, tapasztalati élményektől, társaságtól veszi el az időt. De az iskolában úgyis ülne és ha a tananyag érdekesebb lesz tőle, akkor véleményem szerint inkább jobb. Persze fontos és fejlesztő az is, hogy elképzelje el meg a kezével is írjon, de prezentációs funkcióként illetve, hogy megtanulja kezelni kreatívan és magabiztosan a digitális eszközöket megint csak hasznos. Egyébként nehéz ez a 30-as, pláne 40-es szülőknek, ha belegondolsz, mi vagyunk az utolsók, akiknek a gyerekkorában még nem volt internet és a számítógép is inkább még valami varázslat volt, úgyhogy generációs szakadék is lapul a féltés mögött.
2018. dec. 6. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!