Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Van még olyan, aki "időben"...

Van még olyan, aki "időben" kezdi az iskolát?

Figyelt kérdés

Januári születésű a lányom és semmi nem indokolja, hogy még egy évet oviban maradjon. Már most unja magát és alig várja a sulit.

Viszont aggódom, hogy sokan 1 majdnem 2 évvel idősebbek lesznek tőle és ez lesz a hátránya.

Megértem azokat, akik még oviban tartják a gyerekeiket, mert nehéz és rossz az iskolai rendszer. De biztos ez a célravezető, hogy lassan 10 éves korukig ovisok maradnak?



2019. jan. 24. 13:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha testileg is fejlett, nincs nagyon lemaradva a többiektől akkor vinném.
2019. jan. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Nincs. Minden zöld jelzést kapott.

Viszont nekem ilyen korban még soknak tűnik az 1-2 év. Ez aggaszt inkább.

2019. jan. 24. 14:05
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Felénk legalábbis, a januári születésűeket jellemzően nem szokták még egy évig oviban tartani.

Ha a lányod januári, akkor aligha lesz a legfiatalabb.

Ezzel csak azt akarom mondani,hogy ne dőlj be az olyan cikkeknek és durva csúsztatásoknak,hogy 10 évesen megy iskolába, stb.

A legtöbben 6,5 max 7,5 éves korukig kezdik a sulit, semmiről nem maradnak le, és nem, nem 21 évesen fognak érettségizni.

2019. jan. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Pont egy cikk és az alatta lévő kommentek rémíettek meg. Sokan írták (büszkén, hogy milyen jó döntés volt részükről), hogy majdnem 8 évesen kezdte a sulit.

A 10 éves kort csak azért írtam, mert lassan afelé haladunk. 😞 Ahelyett, hogy az oktatási rendszer ellen mennénk, behódolunk. 😞

2019. jan. 24. 14:21
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk teljes csoportot szeretnének visszatartani, eleve ezért vezettek be a nagy középső csoportot.

Most megyünk iskolaérettség vizsgálatra, persze magán úton már voltunk, nagyjából tudom, hogy mi a vége.


Januári a lányom, már alig akár bejarni, semmi oka, hogy maradjon.


Óvóneni legfobb indoka is az, hogy az átlag 7, 5 évesen kezdi a sulit.

2019. jan. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
51%

Tudom, nem vagyok már “mai”, de szintén januári vagyok, és időben kezdtem a sulit. A legidősebb osztálytársam nálam 4 hónappal volt idősebb.(Előző év szeptemberi)

Középsuliban volt nagy a szórás. Legidősebb osztálytársam: 1,5 évvel volt idősebb, legfiatalabb pedig 1 év 4 hónappal.


Az egyik unokatestvérem kezdte a sulit idén, ő 2012. márciusi, de vannak nála kisebbek is, nagyobbak is.

2019. jan. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
78%
Ne másokhoz hasonlítgasd
2019. jan. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
*szerintem
2019. jan. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Itt az oviban is középső\nagy vagy sok vegyes csoport van.

És már az óvónő is így látja, az nem oké. 😞


Én nem másokhoz mérem, de a tanító nem lesz elnéző.

Magán iskolára nincs keret.

Nagyon okos, gyorsan tanul verseket, nyugton ül, ha szükséges. De azért egy 7,5-8 éveshez képest úgy gondolom kicsi.

Emlékszem amikor az énekkarban 1.-4. osztály volt és a 3.-4. osztályosok milyen "nagyok" voltak.

2019. jan. 24. 15:31
 10/17 A kérdező kommentje:

Annyi, hogy ők már nagy csoportosok. Mivel betöltött 3 éves korban kezdte, ő 6 éves 8 hónaposan kezdi a sulit. De akit ott tartanak azok már, ha szeptemberben születtek 8 évesen kezdik.

Vagy nem sok az, csak én gondolom így? Csak azt gondolnám nem véletlenül vannak a korcsoportok oviban is.

2019. jan. 24. 15:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!