Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Van még olyan, aki "időben"...

Van még olyan, aki "időben" kezdi az iskolát?

Figyelt kérdés

Januári születésű a lányom és semmi nem indokolja, hogy még egy évet oviban maradjon. Már most unja magát és alig várja a sulit.

Viszont aggódom, hogy sokan 1 majdnem 2 évvel idősebbek lesznek tőle és ez lesz a hátránya.

Megértem azokat, akik még oviban tartják a gyerekeiket, mert nehéz és rossz az iskolai rendszer. De biztos ez a célravezető, hogy lassan 10 éves korukig ovisok maradnak?



2019. jan. 24. 13:56
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam márciusi, 6,5 évesen kezdte a sulit. Van több gyerek, aki tőle fiatalabb (azt hiszem májusi a legfiatalabb), illetve 2-en vannak, akik csaknem 8 évesen kezdték. Viszont őket tényleg indokoltan tartották vissza, kellett neki a plusz 1 év. Amúgy a két legidősebb fiú a legkisebb az osztályban, szóval még méretben sem tűnik fel.

Ha indokolt, akkor jó, ha visszatartja valaki 1 évet, de csak azért, mert más is 7,5-8 évesen kezdi, fölösleges visszatartani.

2019. jan. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

A magad megnyugtatasa miatt kerhetsz kompetencia felmérést.

Pedagógiai szakszolgalatnal erdeklodj

2019. jan. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Lányom januári és most elsős, tehát 6,5 évesen kezdte az iskolát. Nem bántuk meg. 3 januári volt az oviban, ebből egyet tartottak vissza, de ő extrém sírós és érzékeny volt, még nagycsoportban is sokat sírt az anyja után, szóval nála érthető volt hogy még nem ment.

Az iskolában kb 5 januári van, náluk fiatalabb még egy áprilisi és egy júniusi gyerek, viszont sok őszi van, tehát az osztály legnagyobb része a lányommal egykorú.

Van két 8 éves, de ők évet ismételtek,nyilván azért mert tavaly nem ment nekik, szóval a lányom nem érzi magát miattuk "kicsinek", rajtuk kívül még pár tavaszi van, akik 7,5 évesen kezdték az iskolát.

Szerintem januárit csak nagyon nyomós indokkal szabad visszatartani az oviban. Ha a lányoddal semmi gond és már most unja az ovit akkor inkább nem kínoznám még egy évvel az oviban. Ha lesz is pár 7,5 éves majd az osztályban, az nem számít.

2019. jan. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
57%

"de a tanító nem lesz elnéző"

Most akkor félsz, hogy megverik? Gyakran húzgálja az oroszlán bajszát, csínytevő, gyakran keveredik bunyóközelbe? Szerintem már neki így is büntetés lenne visszatartani. Az óvodát már unja, új lehetőségekre, új ismeretekre vágyik. Ráadásul, ha visszatartod, lesz benne egy rakat keserűség, hogy miért szúrtál ki vele, később tud csak a saját lábára állni, és elkezdeni az életét, mert egy év hátrányban van. Nekem is nagyon rosszul esett anno, hogy 7 évesen küldtek iskolába. Én június elején születtem, az óvoda már nem adott semmi újat; és tök szomorú és lehangoló dolog, hogy úgy érzem, vissza lettem tartva. Meg amúgy pl másik kérdés alatt régebben hangsúlyozták az 'évvesztes' szót. Hogy elveszített egy évet. Szóval szerintem, meg amúgyis , ha már minden képessége meg van hozzá, akkor büntetés lenni visszatartani. Nemhogy nem előny, hanem kifejezetten bünti. :S

2019. jan. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Eszembe sincs visszatartani.

Igazából csak megnyugtatására vágytam, hogy nem csupa idősebbek lesznek. De jó olvasni, hogy azért van aki szintén nem tartja oviban a gyerekét.

Ismerőseim is áprilisi születésű gyereket nem visz suliba"hagy legyen még gyerek" és hasonló érveléssel. A cikk alatt olvasott kommentek is azt tükrözték (nyilván nem a teljes valóságot), hogy az a jó döntés ha később kezdi. Már már szinte kikérték maguknak a cikk tartalmát.

Köszönöm a segítséget és a kulturált válaszokat. 😊

2019. jan. 24. 20:35
 16/17 anonim ***** válasza:
23%
márciusi lányomat én sem vittem volna sima iskolába, magánba ment és jó döntés volt. A legjobb barátnője 1 hónappal nagyobb nála és egy fejjel kisebb, ő maradt. A legjobb fiúbarátja egy évvel nagyobb és szintén egy fél fejjel kisebb, ő az osztálytársa. egyénfüggő, ha bizonytalan vagy vidd szakértőhöz. az óvoda ráírja a papírra, behívják és megy a folyamat a maga útján. objektíven eldöntik. plusz menj iskolába nyiltnapokra, akár több helyre is, ahova tudsz, oda is, ahova biztos nem vinnéd, csak hogy láss osztályt belülről és képzeld oda a gyerekedet. ha tudsz, ismerd meg a leendő tanítónőt, és ez is erősíthet a döntésben. és az, hogy a gyereknek mi a szimpi.
2019. jan. 25. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
76%

két nyári gyerekem van, mindkettő ment 6 évesen suliba, egyik nyár végi ráadásul... annyira nem számít a kora, hogy a tanárok is mindig meglepődnek, ha valahova újra be kell írni az adatot, hogy hja, ő fiatalon ment. Semmiben sincs lemaradva, se erőben, se magasságban, se észben, semmiben.


amíg alsós volt, a tanító ugyanúgy kötözködött a nagyobbnak ment gyerekekkel, ha olyanja volt, tök lényegtelen, a kisebbek viszont sokkal rugalmasabban vették a dolgokat, könnyebben alkalmazkodtak az új helyzetekhez.


Később ha mondjuk plusz nyelvi évre akarod adni, vagy akar mesterképzést is, stb, az életkezdéshez minden év hiányzik majd a fiatal felnőttkorból. Nagyon sok önállósodni akaró fiatal felnőtt érzi aztán, hogy ellopták az éveit... Alsóban írni olvasni számolni tanulnak, azt nyugodtan 5 évesen el lehet már kezdeni, simán érettek rá a gyerekek. Aki nem tud megülni a seggén, az 10 évesen se fog tudni nyugiban, hiába tartják vissza. A gyerekek meg egymás közt pontletojják az egy két vé különbségeket.


Én semmiképpen se tartanék issza gyereket, mert jajj fiatalabb. ha várja a sulit, könnyen tanul, menjen. nehézségek mindenképp vannak az életben, attól nem kell félni, megbírkozik vele ha támogatod.

2019. jan. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!