Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » 2. -os gyermekednek mennyi...

2. -os gyermekednek mennyi tantárgya van? Hogyan látod, mennyire van túlterhelve?

Figyelt kérdés

2.-os gyermekemnek 11 tantárgya van, és úgy látom túl van terhelve. Napközis, ott inkább csak az írásbeli házi feladatra jut idő, a szóbelit itthon kell megtanulni és ahhoz már nincs kedve sajnos (mindennap 13-ig van órájuk, 14-ig ebéd, 15-ig udvari játék, 15.45-ig tanulás)

Heti 3-4 dolgozatot írnak. Jövő héten pl.kedden környezetből, olvasásból, rajzból dolgozat, szerdán etikából.

Ti hogy látjátok? Nálatok hogy van?


2019. jan. 27. 17:32
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

1-4.-ig nem volt itthonra lecke, dolgozat se nagyon. Oké, alternativ suli.

Most 5.-be jar, itthon jo ha 20-30p tanul azt se minden nap, figyel az oran, okos, igy kítűnő. De mindent az alsos tanitónőnek köszönhetünk, jol motivalta őket, hogy legyen kedvük tanulni. Lanyom is itt tanult 8-ig, végig kitűnő volt, erős gimibe vették fel es 4,6 lettmost.

2019. jan. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Tanárfüggő, gyerekfüggő.

A lányomnak minden órára 100 szót feladott nyelvtanból a tanár, hogy itthon gyakoroljuk. Lecke soha nem volt kész, így este 5-kor még azt írtuk. Naná, hogy a nyelvtant már nem gyakoroltuk. Teljesen ki voltam akadva, hogy én tanítsam meg itthon a gyereknek azt napi 2 órában, amit a suli egész nap nem?! Kivettük a napköziből, ha már mindenképp nekem kell vele itthon tanulni, nem mindegy, hogy 2-kor vagy 5-kor. Aztán kiderült, hogy figyelemzavaros. Ja, mindennek a gyerek az oka, nem tud figyelni. Elvittem másik iskolába, hát azért itt sem kitűnő tanuló, de messze nem adtak annyi leckét.

A fiam is figyelemzavaros, nála már korábban észrevették. Mindenre fel voltam készülve. Jó, ő sem napközis, itthon írom vele én a leckét. De nyelvtanból pl. 1-2 feladat, max 10 szó, nem ám 100!!! Ő teljesen jól elvan, pedig ugyanaz a tananyag, mint ami 2 éve volt. Kiváncsi leszek a félévijére, de remélem kitűnő!

Szóval nagyon tanáron múlik az egész. Most már látom, hogy lehet, hogy a lányom figyelemzavaros, de akkor is túl volt terhelve.

2019. jan. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

12tantárgy, átlagos iskola. Napköziben az estek jelentős többségében megcsinálják a házit.

Én a matek versenytől dobtam egy hátast. Fiam jelentkezett a Zrinyi versenyre és kaptunk hozzá gyakorló lapot. Mint naív szülö, azt gondoltam a tananyagra épül a vizsga, de nem. Megemelem a kalapom az előtt a 2.-os gyerek előtt, aki szülői segítség nélkül elvégzi a feladatsort....

2019. jan. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Matek

Környezet

Sakk

Torna

Etika

Rajz

Technika

Olvasás

Nyelvtan

Német


Rajz, etika, technika ének nincs dolgozat. Amit az órán dolgozik, azt osztályozzák. Félévi felmérők, igen sok volt. 3 hétig felmérőket írtak, hangos olvasásos felelések... stb. Ez így természetes.

2019. febr. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!