Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Azokat miért bántják, akik jó...

Azokat miért bántják, akik jó vagy jobb tanulók? Veletek volt ilyen?

Figyelt kérdés

Általánosban is, de nekem szigorú szüleim voltak... Pedig ott nagyon nem is tanultam semmit.


A gimnáziumban meg maga lett a pokol, mert nekem 4-es vagy 5-ös jegyeim voltak, ők meg beadták üresen és jobb esetben összeszedtek pár kettest. És mivel kollégista voltam nem tudtam minden este inni menni velük, nem is akartam. A másik, hogy oda is számított, hogy milyen az átlagod, mert különben ki sem engedtek. Mondjuk ez kettősség, mert a szüleim ez tragédia volt, ők azt hitték, ott mindenki kitűnő és én vagyok a "rossztanuló" a 4,5-4,7-el....


Pedig nem voltam egy "stréber" gyerek, mindenben benne voltam, alig tanultam, teljesen normális voltam szerintem, mindenkivel beszéltem... De hát, aki nem adja be üresen... Voltak olyan osztálytársaim, akik tényleg senkivel nem kommunikáltak. De komolyan még én éreztem rosszul magam, hogy engem aztán ne sajnáljanak a tanárok...


2019. febr. 20. 11:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Könnyebb lenézni valakit mint teljesíteni. Irigységből néznek le, mert ők is megtehetnék, mégis a lógást választják. A tanulás a nehezebb út.
2019. febr. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy inkább a nemivás volt az oka? Ha elmész inni és ugyanolyan jegyeid vannak, akkor is "lenéznek"? Ha elmész velük inni, az rontott volna a jegyeiden?
2019. febr. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azért menjen inni hogy bevágódjon?!?

Mi van ha nem a jegyei miatt nem ment? Csak nem volt kedve menni nem?


"Pedig nem voltam egy "stréber" gyerek, mindenben benne voltam, alig tanultam, teljesen normális voltam szerintem, mindenkivel beszéltem... De hát, aki nem adja be üresen... " - itt írja hogy valószínű a jegyek miatt.


Szóval valószínűleg az irigység miatt. Jól szórakozol és még a jegyeid is jók. Nekik választaniuk kell.

2019. febr. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Kollégiumban nem engedték a ki- be járkálast, ha jó jegyeid voltak 7-ig kint lehettél de tovább nem. Ha rosszak, csak suliba mehettél el és 4 után sehova...

Plusz a szüleim sem engedték meg, vidéki is voltam...


De nagyon durva dolgokat műveltek, papírgalacsinnal dobálas, rágó, kaja a hajadba kenve. Már rosszul érezted magad, ha 3-asnal jobb jevyet kaptál, meg nem kellett pótvizsgára menned... Szánalmas amúgy, a tanárok sajnálata meg pluszba végképp nen kellett, de látták.


Már nem odajárok, úgy "köszöntünk" el, hogy bedrogoztak a banketton, úgy hogy az italomba tették, mert milyen vicces szivatás lesz.

2019. febr. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!