Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mi a helyes szülői lépés ha...

Mi a helyes szülői lépés ha az iskolában testileg/lelkileg bántják a gyerekünket?

Figyelt kérdés
Tudnátok rá példát mondani, hogy hogyan oldottatok meg olyan helyzeteket ahol a gyereketek volt az áldozat?
2017. dec. 6. 15:58
 1/10 anonim ***** válasza:
14%
A rokonok szülők elkapják az elkövetőket és megcibálva megfenyegetik hogy ki lesz csinálva a kölök meg a család ha próbálkoznak . Fordított esetben is volt példa a tanár verte aki nem volt szimpi meg unalmában kínozta gyerekeket erre egy szülő bement kérdezte kicsoda xy az mondta én erre egy állas befutott neki és kiterült a nevelő . Nem volt azóta jogtalan gyerekbántalmazás .
2017. dec. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%

Ha bántják az iskolában, akkor első körben a tanárral fontos beszélned, hiszen ő van ott a gyerekekkel, ő tudja kezelni a helyzetet. Ha ez nem sikeres, lehet fordulni az igazgatóhoz, a bántalmazó gyerek szüleihez, de tapasztalatból mondom, ahol a tanító nem partner, ott kvázi mindegy, mit csinálsz, mert az igazgató nem fog bent ülni, a szülők meg vagy komolyan veszik ezt, vagy nem.


Amennyiben nem sikerül ezt megoldani, intézményváltás. Nagyon sokat foglalkoztam a bántalmazás témakörével, és a pszichológus véleménye egyezik az enyémmel: Az új környezet sokkal kevésbé megterhelő, mint a bántalmazás. Nem szabad félni attól, hogy máshová kerül a gyerek, mert sok esetben ettől csak a szülő tart, a gyereknek viszont megváltás.


Még valami: Sosem buzdítanám arra, hogy üssön vissza. Egyrészt az erőszak ellen nagyon következetlen és rossz példa erőszakra biztatni, másrészt nem, egy gyerektől nem várható el, hogy kezeljen egy ilyen konfliktust, ez a felnőttek dolga még kisebb korban.


Tehát első körben igyekeznék megszüntetni az okot, és ha máshogy nem megy, iskolát váltanék.

2017. dec. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Kulturált megoldásra gondoltam, nem bunyózásra.
2017. dec. 6. 16:08
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi is ilyen kisfiú szülei vagyunk.

Első osztály első napjátók fogva két fiú piszkálta a fiamat a magassága miatt. Nem szalajtós, így éppen 6 évesen 4 naposan kezdte a sulit 7-8 éves nagyobb fiúk között. Volt akire azt hittem felső tagozatos.. rászálltak a fiamra elsőnek szóban bántottak, utána tönkre tették a ceruzáit, rugdosták. Hiába mentem már az igazgatóhoz, a gyerekek szüleihez semmi sem történt. Félévkor sulit váltottunk ahol több vele egykorú volt, nem ilyen 7-8 éves elsősök.

Az első suliban szerzett pár ismerőstől hallottuk miután elmentünk újabb célpontott találtak.

Neked kell lépned ha a tanárok semmit sem csinálnak

2017. dec. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
40%
Ostoba embernél nincs lehetőség kultúrált viselkedésre , a tanár vagy eltussolja vagy a szülők vesznek össze ami nem megoldás . A kölkök szóból nem értenek , aki arra nevel hogy ne védekezzen egy idióta , áldozatot tesz az utódjától aki mindig veszt és a rosszat válassz . Ha nem akkor tépelődik a szülői parancs elmulasztása végett ...
2017. dec. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
56%
Elvinni a gyereket. Aki ilyen kisgyerekkorban piszkalodik, az mindig azert teszi, mert otthon ezt latja, vagy komoly probleamak vannak otthon stb. Nem fog semmitol se javulni a helyzet, csak ha elviszed. Az osztalyfonokkel azert beszelnek, hogy amig nincs masik iskola, ne bantsak a gyereket.Ha nem valtoztat(gondolom ezen tulvagytok) akkor iskolaigazgatoval beszelni.
2017. dec. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%

A kérdésedről az merült fel bennem elsőként, hogy vajon mire gondolsz: a gyerek vagy a tanárok által elkövetett bántalmazás érdekel?

Mivel úgy látom, mindenki a gyerekek közti konfliktusokról ír, most én is erről írok.

A fiamnál alsóban volt az osztályában két gyerek, akik elég vadak voltak, amit nem értett. Mivel úgy neveltük, hogy még a csúfolódás sem „normális” dolog, és hogy verekedni sem szabad, egy ideig a „kerüld el” elvvel próbálta magát megvédeni, de persze ez nem működött.

Ahogy az sem, hogy szóljon a tanítónőknek, mivel azok konkrétan le***ták a gyerekek közti konfliktusokat (kizárólag az érdekelte őket, velük szemben legyenek a gyerekek „problémamentesek”, hogy egymást ölik, az tök rendben volt szerintük). Persze beszéltem a tanítónőkkel, de a vállukat vonogatták, mondván, ilyenek a fiúk.

A gyerek szüleivel is próbáltam beszélni, de semmi nem változott.


Mivel viszont szerintem a normális fiúk nem olyanok, hogy „poénból” hátbarúgják a másikat, ha elmegy mellette a folyosón, eljött egy pont, amikor azt mondtam a fiamnak, oké, ha még egyszer Pistike megüti/-rúgja, akkor üssön vissza.

Nem örültem, hogy ezt mondom, de tényleg nem láttam már más megoldást. Így eshetett, hogy a fiam egyik nap azzal jött haza, hogy „földre vitte” Pistikét, ráguggolt, és megmondta neki, ez lesz, ha folytatja a bántását. S milyen érdekes, Pistike a következő 3 évben (míg egy osztályba jártak) nem bántotta a fiamat – illetve csak egyszer, de akkor megint kapott tőle.

Nem vagyok erre büszke, és nagy mázli, hogy elég nagy növésű a fiam, így nem okozott gondot neki az agresszor megregulázása. Hozzátartozik az ügyhöz az is, hogy ez a verekedés annyira távol áll a személyiségétől, hogy elég sokáig gyakran emlegette, látszott rajta, hogy fel kell dolgoznia.

És nem lett belőle „vadállat”, azóta sem bánt senkit.


Szóval én nem értek egyet azzal – amit magam is sok évig gondoltam –, hogy az erőszaknak sosincs helye, lehet olyan szituáció, olyan szerencsétlen sérült lelkű gyerek, akinél csak az jön be, ha látja, hogy a másik lenyomhatja.

2017. dec. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
7, gyerekek közti konfliktusra gondoltam.
2017. dec. 7. 13:06
 9/10 anonim ***** válasza:
48%
A gyerek lássa hogy a szülők a tanárok előtt kiállnak érte , ha nem segít akkor kell elinni és önvédelemre küzdősportra járatni . Az a hozzáállás hogy nagy bj velünk nem történik meg mindenhol van rendőr és a bűnözők lapulnak nagy tévedés . A rögtön másik iskolába járatás menekülés , azt tanulná hogy minden baj esetén szaladjon meghátráljon .
2017. dec. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a tanár bántotta a gyerekeket, a gyerekek meg egymást. Gáz volt az egész helyzet, volt pár kipécézett gyerek (csak fiúk), azokon volt leverve minden probléma. Én hiába szerettem volna megoldást találni, a tanár nem volt partner, ott alázta meg a gyerekeket, ahol tudta. Úgyhogy én elvittem onnan másik iskolába. Nem bántam meg, ott semmi gond nincs. Három éve jár az új suliba (első osztály után váltottunk), szereti.
2017. dec. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!