Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig nem kell fürdetni a...

Meddig nem kell fürdetni a babát? Ez miért jó/jobb?

Figyelt kérdés

Igazából én úgy voltam vele, hogy majd mindig este altatás és etetés előtt fürdetjük a picit (még csak terhes vagyok). De van egy instaoldal, és ott írták, hogy sokkal jobb, ha a kórházban egyáltalán nem fürdetik meg és nem éri víz, és otthon is elég hetente egyszer, kétszer. Ezt eléggé furcsának gondoltam így hirtelen, megnéztem a kommenteket, és kb mindenki azt írta, hogy a kórházban ők sem engedték a fürdetést, és csak 1, vagy 2 hét után fürdették meg a babát először... De ez nekem annyira furcsa. Még császárnál sem patyolat tiszták a babák, és hiába nem "koszolódik" úgy, mint egy felnőtt, azért mégiscsak lehetne a fürdetés az estének egy fix pontja.


Vagy tényleg felesleges és ártó a babára nézve, ha minden nap fürdetve van?

Nem vitát szeretnék, kíváncsi vagyok erre egyszerűen.


2019. febr. 6. 09:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%
Na igen, az instaoldalak, meg a gyakori is aztán hihetlenül megbízható, szakértői forrás.
2019. febr. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nem kell lekezelőnek lenni. Feltettem egy kérdést, úgy gondolom, lehet rá normális stílusban is válaszolni.
2019. febr. 6. 09:50
 3/18 anonim ***** válasza:
82%
Valóban így van, ennek ellenére én mindennap fürdettem a kislányom kivéve az első napot itthon. Másnap jött a védőnő és elmondta, hogyan kell, azóta az esti rutin része (már 4 hónapos). Sok baba nagyon szereti, bajuk nem lesz tőle.
2019. febr. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Valóban nem szükséges minden nap fürdetni, akár 3-4 naponta is elég, DE a napi rutin kialakításában sokat segít, ha kezdetektől minden nap be van ez is iktatva.

Decemberi a fiam, ott a nagy hidegben még a gyerekorvos is mondta, hogy nem muszáj feltétlen minden nap... mondjuk szerintem ez úgy az első 4-6 hétre vonatkozhat. Utána már sok a látogató, sok a séta, tehát talán már szükségszerű is a dolog.

2019. febr. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
61%
A bor az immunrendszer resze. A furdetessel csokken a vedekezokepessege, ezert nem javasoljak a teljes testes furdest a koldokcsonk leeseseig (termeszetesen az arcat, nyakat bukas eseten, illetve a feneket igen), utana is csak heti 1-2x, akkor is lehetoleg tiszta vizben, esetleg mandulaolajjal. Nemetorszagban szultem, itt ez az ajanlas, a korhazban egyaltalan nem furdettek meg, rogton ram tettek, es onnantol vegig velem volt. A furdetest a vedono mutatta meg kb. 10 napos koraban (nem, egyaltalan nem volt budos, a magzatmaznak edeskes illata van), nagyon ovatosan, lassan engedte bele a kis kad vizbe, a gyerekem pedig nagyon elvezte, azota is nagy vizimado.
2019. febr. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
80%
Szia! Mind a hàrom gyerkőcöm ugyanabban a kòrhàzban született. Első kettőt minden nap fürdettèk, a harmadikat picit lemosdattàk születèsekor gyorsan, hogy a magzatmàz ne jöjjön le, a vèrt, stb. lemostàk ès ennyi. Aztàn többet nem fürdettèk. Mondtàk, hogy àrt a bőrüknek a mindennapi fürdetès. Ìgy èn magamtòl ùgy csinàltam, ahogy nekünk jò volt. Nem fürdettem minden nap, kèt-hàrom naponta csak. Egy hònapos koràig. Utàna màr minden este pancsizott, hogy a napi rutin kialakuljon. Ès valòban jobb volt. A kèt nagyobb bőre nagyon szàraz, hàmlò volt, nem győztem kenni nekik. A legkisebbnek semmi ilyen baja nem volt. Gyönyörű volt a bőre, pedig nem kentem semmivel. Szòval tènyleg lehet benne valami, hogy jobb nekik ìgy.
2019. febr. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
A kórházban nálunk is minden este fürdették, mi itthon csak kétnaponta, nyáron minden nap (és persze ha nagyon leizzadnak vagy koszosak lesznek). Nekünk az orvos és a vèdőnő is ezt javasolta, főleg mert igencsak hajlamosak a gyerekeim az ekcémára. Anyukám is ki volt akadva, hogy mi az hogy nem fürdetem meg minden este, őt a gyógyszerész nyugtatta meg, hogy nem is kell.
2019. febr. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
77%

Nyugat Európába lakom, kifejezetten javasolják hogy az első időkben NE fürdessük sűrűn, hetente egyszer bőven elég, ezzel is fejlődik az immunrendszere ugyanis nem mossuk le róla bőrön található védő réteget.

Meglehet nézni Magyarországon minden második gyerek bőre problémás, száraz, ekcémás.

2019. febr. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
72%
Előző vagyok, még azt nem írtam , hogy császárral szültem itt a császár után is lehet egyből hazamenni, nem fürdettem meg a babám aznap este , csak a hetedik napon fürdettem. A magzat máz ami rajtuk van aranyat ér, minél tovább van ideje beszívódni a bőrbe annál jobb!
2019. febr. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
62%

A magzatmázból igen sok vitamin szívodik még fel a fejen keresztül. Ezt itt nálunk picit sem mossák meg. A babát pár orával a szülés után mosogatják kicsit le, de fürdetni minek is kelle.


Egy újszülött börének szinte semmi védekezése nincsen. A leggyakoribb probléma a kiszáradt bör és pont ezért is óvják a baákat, és mondják, hogy heti 1x elég megmosdatni.

Ha a popot minden kaki után folyóvizben vagy vizes kendövel átmosod akkor a többi részén ugy sem lesz büdös.


Nekem a gyerekeim csak heti 1-2x mosakodnak télen most 6-8 évesek. Ès nem büdösek. Ugye nyáron ez sokkal gyakoribb mert akkor koszosak is lesznek, és koszosan nem mennek ágyba, de télen hol koszolodnának el. Feneküket foilyóviz alatt a kádban megmossák, de ök nem ülnek bele csak ritkán a kádba.


Kérdezd meg nagyanyádat, hogy ö és az anyukája heti hányszor fürödtek, és, hogy volt-e börpanasza a gyerekkorukban? Lavorban mosakodás volt régen is a minden napos.

Anyukám nyugdíjas már de védönö volt. Erröl beszélgettem vele, miért is alakult ki Mo-n ennyire, hogy a gyerekeket képtelenek az anyukák fürdés nélkül letenni. Ö azt mondta, hogy a védönöi szolgálat azért alakult mert nagyon magas volt a csecsemö halandóság, ennek egyik nagy oka a TBC volt. A betegségek többsége a koszos házakban a koszban élöket súlytotta, vagy onnan indultak el a fertözések. Ezért a védönök elsödleges feladata a koszból kiemelés volt. De közben a házak is komfortosodtak és a fürdöszoba egy státuszszimbolum is lett. Anyukák akik minden nap tudnak gyereket mosdatni. Aztán ahogy egyre jobban keményedett a víz, és egyre több szappan, tusfürdö lett mindenhol már nem a koszbol származó betegségek álltak elö, hanem a száraz bör és azzal járó problémák. Most átesve a ló túloldalára próbálják a börgyógyászok rávenni az anyákat, hogy a fürdetést ne vigyék túlzásba. De ugye a régi berögzöttség, hogy valaki csak akkor tiszta ha minden nap zuhanyzik nehezen levetközhetö.


Èn babának sem fürdettem öket minden nap, és nagyon jól beállt az esti rutin is, mindig is jól alvó babák voltak, 3 hósan mindegyik végig aludta az éjszakát 8-6-ig. Esti elalvással soha nem volt gond.

2019. febr. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!