Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti figyeltek arra, hogy a...

Ti figyeltek arra, hogy a gyerekeitek előtt mindig vidámak és pozitívak legyetek?

Figyelt kérdés
2019. febr. 16. 19:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2019. febr. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
Nem mert egyáltalán nem lenne hiteles. És a gyerek, ha nem is tudja mi történik, azt érzi, hogy valami nem oké. Szerintem rosszabb neki nem egyértelműen viselkedő szülőkkel, mintha ne adj Uristen kiderül a számára, hogy néha nekünk is van szar napunk..
2019. febr. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%
Nem. De ha te ezt csinálod, az egyenes út ahhoz, hogy megnehezítsd egy életre a gyerekeid életét és lelki nyomorékokat nevelj belőlük.
2019. febr. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem! De ha rossz napom van szólok hogy a rosszkedvem nem miattuk van csak hagyjanak kicsit lenyugodni
2019. febr. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A gyereknek fontos, hogy lássa, az ember minden érzelmi állapotát és lássa, hogy nem baj, ha szomorú, vagy haragos, vagy fél, vagy bármi, ami nem mese világ béli öröm része, azaz fontos, hogy a valóságot lássa és abban éljen és tudja értelmezni és kezelni az érzelmeit és ne legyen érzelmi analfabéta, hanem kifejlődjön az EQ nála. Bár magyarok ezt nagyon nem szorgalmazzák. :( szerintem fontos.
2019. febr. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem rólam van szó, én is így gondolom. De most mondta egyik távolabbi barátnőm, hogy ők sosem mutatnak negatív érzelmet vagy feszültséget a gyerek felé, mert szerint ettől beteg lesz (akár rákos), aztán kicsit elgondolkodtam, hogy ez mennyire gyakori vajon.
2019. febr. 16. 20:01
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
16 hónapos a fiam, amire figyelek, hogy kétségbeesettnek ne lásson, de szomorú, dühös többször is voltam már előtte. Volt, hogy anyukám annyira megbántott, hogy elsírtam msgam, akkor hozta a cumijat és odaadta, hogy ne sírjak
2019. febr. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg a sok szőnyeg alá söpört, agyon hallgatott negatív érzés és konfliktus az, ami rohadtul megbetegiti az embert.

És a rossz hangulat rossz érzés netán agresszio igenis létező dolgok, még ha manapság ezeket mindenki lenezi és próbálja titkolni.

Gyereknél is az az elvart hogy kedves mosollyal csendben rajzolgasson vagy uldogeljen a sarokban, minden más már nehéz eset, rokonságnak, pedagógusnak egyaránt..

Szóval a kérdésre visszaterve : alapvetően igyekszem az élethez pozitívan állni és arra törekedni hogy a jót vegyem észre vagy örüljek annak amim van.

Ezt látja a gyerek és remélem némi hatással van rá.

De önazonos is próbálok lenni, nem tagadom le ha rossz napom van vagy rossz kedvem, és talán ezt is megerti

2019. febr. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem
2019. febr. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem.

Viszont a gyerekeim nagyon jókedvre tudnak hangolni, tehát szinte mindig jókedvű vagyok a társaságukban. De ez ne megjátszott, hanem ők hozzák ezt ki belőlem.

2019. febr. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!