Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Elsőben elkönyvel a tanítónő...

Elsőben elkönyvel a tanítónő nemtörődöm szülőnek egy félreértés miatt?

Figyelt kérdés

A kisfiam elsős. Van egy nagyobb tesója ( 2 évvel) ő is abba a suliba jár. A nagyobb szülőijén is már elmondták rögtön az elején, hogy két hét után már a szülő ne lépjen be a tanterembe, pár hónap után pedig legyünk kedvesek elköszönni a folyósó előtt (ott van egy ajtó). Mindegy hogy ez nekem tetszik e egyetértek e, ezt kérték, akkor ezt is csinálom. (más kérdés hogy mindig látok más szülőket akik erre tesznek nagy ívben és 3.-4 es gyereket is bekísérnek, percekig búcsúzkodnak puszizkodnak -hangsúlyozom, ez nem baj, csak nem értem, egyesek miért tehetik meg, mások meg nem de mindegy ez nem tartozik a tárgyhoz).

Szóval a kisfiam első szülőijén is ugyanezt elmondta a tanítónő. Két tanítónő van , mindkettő tanít fő tárgyakat is.

Nagyjából egy korúak.

Hangsúlyozták már az elején, hogy ez nem az ovi , sajnos 31 gyerek szülőjével nincs idő reggelente az ajtóban csevegni. Fél 4 előtt nem tudok menni a gyerekért (én nem tudom másoknak biztos marha rugalmas munkahelye van hogy hamar tudnak menni, én ha 4 után 10-15 perccel megyek, már alig vannak az osztályban....)

Októberben 2 szer sikerült úgy 10-15 percet beszélgetnem a tanítónőkkel.

Aztán dec elején betegek voltunk, majd jött a szünet. Februárban jelezte a másik tanítónő hogy beszélnünk kéne mert a magatartása változó lett a gyereknek.

Kértem találkozót, meg is beszéltük hogy majd megbeszélik egymással, de azon a héten volt a farsang így áttettük köv hétre de végül nem jeleztek vissza hogy jó e nekik .

Erre múlt hét pénteken vmiért véletlen pont a másik tanítónő volt ott délután 4 kor, elkapott, lekapott a 10 körmömről hogy engem nem érdekel a gyerek, nem érdeklődök felőle, nem telefonálgatok rájuk , pedig elsős gyereknél ez mennyire szükséges . Hirtelen azt se tudtam mit mondjak, ott magyarázkodtam mint egy hülye hogy hát én úgy értelmeztem hogy azonos iskola azonos elvárások, meghát a másik tanítónővel beszéltem mivel ő van ott mikor megyek.

Vajon bekerültem a "kategóriába" nála most akkor 4 évre?

Kezdjem el hivogatni iskola idő után? Nem értem mi a megoldás .


2019. márc. 11. 08:50
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
9%

"Kiváncsi vagyok/lennék még másokra is, hogy mennyire milyen gyakorisággal érdeklődnek rendszeres tájékoztatás jellegűen az elsős gyerekről."

Ha nem is napi szinten, de heti 2-3x egészen biztosan beszélek a tanítónénikkel, azzal, aki aktuálisan a napköziben van. Másodikos a gyerek, felmérők után minden esetben (ha volt hibája, ha nem) megnézem a felmérőt, hogy mit csinált, hogy teljesített (tanítónénik szerint ez alap, ha sok volt a hiba, rá is kérdez a szülőre, hogy kíváncsi-e rá), de még azt is megbeszéljük időnként, hogy evett-e rendesen... sőt, még azt is elmondja a tanítónéni, ha valamelyik osztálytárssal összetűzése volt.

2019. márc. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
77%

"Ez a tanítónő pl. elmondta az elején,neki nagy kihívás a számítógép" -azért ez elég nagy gond egy olyan korban, ahol már digitális táblát használnak a legtöbb iskolában.

Mondjuk ez nem ment fel az alól téged, hogy igenis rámenősebbnek kell lenni néha, még akkor is, ha te nem gondolod, hogy olyan nagy baj lenne (mondjuk szerintem a változó magatartás az elég nagy baj), mert a tanítónéni azt gondolja, és ebben ilyenkor bizony az ő értékrendje számít. Neki biztosan. Igen, van, hogy a gyerek miatt olyat is meg kell csinálni, végi kell hallgatni, amivel nem értünk egyet...

Azt azért nem gondolom, hogy ezért beskatulyáznának, de semmiképpen nem lehet károtokra, ha egy kicsit "tepersz" ;)

2019. márc. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Akkor nálatok hol egyik hol másik van a napköziben?

Hány órakor érsz oda?

Az nem fér a fejembe, ha mind a 31 szülő heti 2, 3 x megbeszéli mindezt amit írtál, az hogy fér bele az időbe? Reggel 8 kor ugyanazt a 2-3 szülőt látom csak ott beszélgetni a tanítónővel vagy bemenni az osztályba. Délután 2-3.30 ig nem lehet zavarni, mert írják a házit.

Én fél 4 re ha megszakadok se érek oda, hiszen kirúgnak.

4 után már nincsenek ott...:(

2019. márc. 11. 11:01
 14/27 A kérdező kommentje:

Persze így belegondolva, lehet csak én tartom be a 3.30 előtt nem zavarunk témakört, vagy mindenki fél 4 és 4 között megy beszélgetni.

Ezt ugye nem tudom, mert egyszerűen nem érek oda.

2019. márc. 11. 11:02
 15/27 A kérdező kommentje:

Szerintem is probléma a magatartás , ezért is gondoltam hogy akkor kérem a fogadóórát .

Sajnos történt egy rossz dolog is a családban (haláleset) de ezt is elmeséltem nekik és tudtam hogy a gyerekekre is hatással lesz.

Persze nem várom el az empátiát tőlük, mert az én gondom nem az ő gondjuk. De azért lehet némi sejtésük , mi a gond.

2019. márc. 11. 11:06
 16/27 anonim ***** válasza:
63%

Akkor nálatok hol egyik hol másik van a napköziben?


-igen, 2 osztálytanító van (reál és humán) és felvátlva napköziztetnek.


Hány órakor érsz oda?


-változó, általában 4 előtt vagy után pár perccel esek be (f4-4-ig dolgozom). 4-ig van napközi, utána f5-ig ügyelet. de mivel 4-ig napköziben van a tanítónéni, még visszamegy a tanáriba, összeszedi magát, esetleg beszélget, megesik, hogy 10-15 perccel később is még ott van a suliban.


Az nem fér a fejembe, ha mind a 31 szülő heti 2, 3 x megbeszéli mindezt amit írtál, az hogy fér bele az időbe? Reggel 8 kor ugyanazt a 2-3 szülőt látom csak ott beszélgetni a tanítónővel vagy bemenni az osztályba. Délután 2-3.30 ig nem lehet zavarni, mert írják a házit.


-reggel 8kor nem tudom, ki van ott, 7 körül az én gyerekem az egyik legelső a suliban (csak ha szabin vagyok, akkor megyünk olyan későn, akkor ott van 6-8 szülő, bent a teremben, akár becsöngetésig is, és bizony beszélgetnek a tanítóval is). f4 előtt itt sem lehet zavarni, addig tanulnak. Utána, ha uzsonnázni mennek, amíg a gyerekek esznek, megesik, ha sürgős dolog van, akkor kijön a tanítónéni és beszél a szülővel. Illetve utána is a terembe visszatérve, addigra már sokan ott lebzselünk.

de akár reggel, akár délután is el lehet kapni a pedagógust, ha véletlen ő az ügyeletes...


Én fél 4 re ha megszakadok se érek oda, hiszen kirúgnak.

4 után már nincsenek ott...:(


-f4-4 között azért sok idő van. nem kell sok, a legtöbb dolgot 2-3 perc alatt meg lehet beszélni.

2019. márc. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
"Persze nem várom el az empátiát tőlük" -hát ezt szerintem rosszul teszed. azért egy alsós (elsős!) tanítónak igenis a lelket is tudnia kell ápolni.
2019. márc. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm. Nálunk másképp van. Egyik tanítónő heti 1 szer van napköziben, a többi 4 napon a másik van.

Ezek szerint nekem szabadságot kell kivennem heti 1-2 szer ha beszélni akarok velük, hiszen nem érek oda fél 4 és 4 között .

2019. márc. 11. 11:15
 19/27 A kérdező kommentje:

17 es de látod, ezek szerint nem tud és nem akar. De mindegy, ezen túllépek , nekem esik rosszul nyilván emberileg (mert még gyászolok, tekintve hogy nagyon közeli hozzátartozóról van szó) de túllépek rajta,

engem ez zavart most meg, hogy nem értettem, ha betartoma kéréseiket, akkor hogyan tudnék ennél jobban -erősebben- erőszakosabban érdeklődni.

2019. márc. 11. 11:17
 20/27 anonim ***** válasza:
92%
Ezek szerint legalább heti 1x bármelyik elérhető délután is. Ha jelzed, hogy sietsz, mert beszélni akarsz vele, legyen kedves megvárni, az szerintem megfelelő. Fogadóórát is úgy szoktak adni, hogy jellemzően f5-5 körülre, hiszen pont az a lényege, hogy a dolgozó szülő is tudjon kommunikálni a pedagógussal.
2019. márc. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!