Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Néptáncot válasszuk?

Néptáncot válasszuk?

Figyelt kérdés
Szeptemberben kezdjük az iskolat. Nem tudom eldönteni válasszuk-e a neptancot. Mennyi idejét veszi el a gyereknek?
2019. márc. 17. 13:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mennyi idő, nem abba az iskolába járatom a gyerekem. Komolyan ennyiből mit vársz? Esetleg kérdezd meg van-e kedve...
2019. márc. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nalunk a beiratkozaskor kell dönteni erről. Fellepesekre gondoltam pl-ul, hogy akinek elsős, masodikos kisgyereke van mennyi idejüket veszi el mondjuk hetvégente.
2019. márc. 17. 13:16
 3/16 anonim ***** válasza:
82%

Mi más közül lehet még választani?


Nos, én tanultam néptáncot és egyértelműen gyülöltem. Végigjártam a tánciskolát anyu kedvéért, de sose szerettem, folyton izomlázam volt, heti 4-5 próbával, hétvégén fellépéssel.

1-4. osztályig ez jó volt, mert semmit nem kell tanulni otthon ha a gyerek odafigyel órán és iskolában napközibe megírja a leckéit.


Na de amikor már jön a töri, fizika stb. Akkor bizony volt hogy éjjel tanultam 10-12 éves fejjel a fizika tz-re mert a tánc miatt nem volt időm rá.


Aztán végigjártam a 8 osztályt, anyámnak leraktam a bizonyitványt oszt' örüljön.


Nos, mi is idén kezdjük az iskolát kisfiammal, de én őt kérdeztem meg, hogy mit szeretne. Talán te is kérdezd meg a gyereked, mondta hogy ö szeretne járni?


Illetve érdemes lenne tudni mennyi próba, fellépés van.


Nálunk lehet sport, zene vagy tánc. Itt van egy hét, minden gyerek belekóstolhat mindenbe és szeptember második felében kell eldönteni.

2019. márc. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Balett a másik. Pont ezért gondolkoztam rajta, mert en is ugy gondolom, hogy ez első, másodikban csak népi játék, amikor nagyobb és többet kell tanulni pont akkor jön majd a hétvégi leterheltseg.Ő szivesen táncol, de ezt nem tudja meg felmerni elsősként mennyire lesz fárasztó, mert nem engedik csak ugy abbahagyni a tancot. A nyilt napon lehetett kiprobalni.

Köszönöm a válaszod!

2019. márc. 17. 13:24
 5/16 anonim ***** válasza:
Inkább a balett, ha muszáj ebből valasztani.
2019. márc. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
63%
Nem járatnám egyikre sem, de ha nagyon muszáj inkább a balett, a néptáncnak semmi értelmét nem látom, de amúgy nyilván arra járna, ami neki tetszik, ami szerintem fontosabb: nyelv, úszás, sport.
2019. márc. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Lányom elsős, néptáncra jár, szereti.

Semennyi idejét sem veszi el, mert heti háromszor van, de mindháromszor tesióra helyett. Tehát amíg a többieknek tesi óra van, addig nekik néptánc, a lányom örül hogy inkább néptáncolhat tesizés helyett. A tanáruk nagyon jó, táncolnak is körjátékokat is játszanak, sok dalt tanulnak.

Év végén van 1 db fellépés, illetve januárban volt egy bemutató óra. Később sem lesz minden második hétvégén fellépés.

Érdeklődd meg hogy nálatok ez hogy van!

2019. márc. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen, közösségben végzett mozgás jó, ha a gyerek szereti csinálni. Ez a kulcsa az egésznek. Beszélj vele, mutass neki táncos videókat youtube-on, hogy tudja is, kábé miről van szó.
2019. márc. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
70%

15 èvig nèptàncoltam, akkor hagytam abba, mikor terhes lettem. Èletem egyik legszebb időszaka volt! Rengeteg ideje elmegy az embernek vele, hètvègèn fellèpèsek, sok lemondàs, stb. Viszont megszàmlàlhatatlan èlmènyben lesz rèsze, sok utazàs, külföldi turnèk, arròl nem is beszèlve, milyen jò, ha az ember tartozik valahovà. Van egy csapat, amit a sajàtjànak èrez, akikre szàmìthat, akikkel èletreszòlò baràtsàgok köttetnek. ❤ A nèptànc rèvèn ismertem meg a pàromat, èn tàncoltam, ő zenèlt nekünk. Sok-sok közös belföldi/külföldi turnèra mehettünk a nèptànc àltal együtt. Ràadàsul ingyen! 😉 3 gyerköcünk van azòta, a legnagyobb 9 èves, nèptàncol, mint az anyukàja ès hegedül, mint az apukàja. A kèt kislànyunk mèg kicsi, de ők is fognak tàncolni.

Szòval èn azt mondom, nèptàncoljon, sokkal termèszetesebb mozgàsforma, mint a balett. Erőnlètet fejleszt, csapatszellemre tanìt. Szuper dolog. 😊 Most màr ùjrakezdenèm èn is, csak most nincs a közelemben megfelelő együttes, utazgatni 3 gyerek mellett meg nem igazàn szeretnèk. 😞

2019. márc. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!! A beiratkozásig van meg egy hónap, addig érdeklődök meg olyan szülőktől akik ebbe a suliba járnak, hatha tudnak infokat. Általában a nyilt napokon probaljak az iskolak a pozitiv oldalukat bemutatni, nem árt felkészülni.
2019. márc. 17. 20:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!