Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Néptáncot válasszuk?

Néptáncot válasszuk?

Figyelt kérdés
Szeptemberben kezdjük az iskolat. Nem tudom eldönteni válasszuk-e a neptancot. Mennyi idejét veszi el a gyereknek?
2019. márc. 17. 13:03
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
78%

Tavaly volt, elsős a fiam, de hátha segítség lesz: nálunk foci van és kosár a suliban. Mindkettő napközi ideje alatt. Itt azt javasolta az osztályfőnök, hogy amihez kedve van a gyereknek, mindre jelentkezzünk (vagyis írjunk "engedélyt", hogy járhat), mert menni nem kötelező, de ha nem iratkozik fel a gyerek, hiába szeretne, nem mehet.

Mindkettő a napközi "játék" idejében van, vagyis amíg játszótéren, udvaron vannak ebéd után. tanulásra, házi feladat írásra visszaérnek az osztályba, mindig meg is várják őket.

Ennek ellenére néhány hónap után a fiam megunta a focit, szólt, hogy nem megy többet... viszont becsatlakozott a felsősök röplabda-edzésébe (nem is értem, hogyan, kis elsős törpe, de az edzőt nem zavarta, járhatott egészen év végéig), az nagyon tetszett neki.


Mondjuk azt nem értem, miért kellene a beiratkozáskor dönteni? hacsak nem arról van szó, hogy az egyik kötelező tesit váltja ki a héten. Ebben az esetben én inkább a néptáncot választanám, mint a balettot, kevésbé kötött, szórakoztatóbb és talán csapatépítőbb...

2019. márc. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Lányom is jår nėptåncra de ez tesi óra helyett van ,heti 1x
2019. márc. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod kedves utolsó. A nyilt napon mondták, hogy a beiratkozáskor már tudni kell, néptáncos lesz-e a gyerek. Még mindig nehéz ügy, mert lesz belőle néptáncelmélet óra, a Városi Művelődési Házban ev végén mindig vizsga,a néptánc maga nagyon szimpatikus, csak a hozadékai nem, nekem eléggé kötöttnek tűnik igy, ebben a formában.
2019. márc. 18. 18:33
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
#9 vagyok! Az èn kisfiamèknak is van vizsga èvvègèn mindig. Az nem kifejezetten vizsga. Az egèsz èvben tanult elemekből összeàllìtott koreogràfiàt adjàk elő egy fellèpès formàjàban. A gyerekek èlvezni szoktàk. Legalàbbis nàlunk ìgy van. Egyèbkènt nàlunk is be van èpìtve a napközibe a nèptànc, sosem kell amiatt tovàbb suliban maradnia vagy külön bemenni. Ezeket èrdemes előre megkèrdezni, hogy az adott suliban mikènt oldjàk meg ezeket a dolgokat?!
2019. márc. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!!!
2019. márc. 19. 19:49
 16/16 anonim válasza:

Már lehet késő a válasz, de szívesen leírom szerintem miért jó mindkettő.


Én most 16 éves vagyok, elég sok táncban volt részem, mazsorett, modern, zumba és néptánc. Ezek közül a néptánc az ami még most is tart, már 7 éve.

A neptanc inkább erőnléti lesz a későbbiekben, így szerintem nem hátrány az sem, de a balett pedig hajlékonyság, rugalmasság, a tartás pedig mindkettőre vonatkozik. A balettet ha elkezdi, lehet a későbbiekben felhagy vele, ha nincs a közelben valami olyan csoport ami megfogja. A néptánc pedig ha ebbe nő bele, akkor szerintem hihetetlenül jó társaságba fog kerülni, jó táborok, fellépések. Fegyelmet tanul, fejleszti a teherbíró képességét hisz egyszerre kell majd énekelni és táncolni. Mindkettőben van valami jó.

2019. jún. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!