Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ki is akkor a felelős?

Ki is akkor a felelős?

Figyelt kérdés
7 éves első osztályos fiam beleesett egy hányásos hasmenéses vírusba hétvégén. Ezen a héten nem mehet iskolába. Ma amikor mentem a leckéért a tanárnője nem túl szépen közölte hogy ha a gyerek meg van fázva nem fogadják el az igazolást! Mondtam nem megfazva van hanem járványba esett bele. ( 2 osztàlyfőnöke van a másik tudja mi történt)Jó mert ha az iskolában kimegy szünetre egy szál pólóban sapka nélkül (????)akkpr azért nem mi vagyunk a felelősek hanem a szülő aki nem magyarázza el a gyereknek hogy fel kell öltözni! Ők nem mondják a gyerekeknek hogy mit vegyenek fel ha kimennek! Oké... a fiam tudja hogy hogyan kell oltozni de nem a tanárok felügyelnek rájuk szünetben IS? Nem vagyunk velük mi szülők egész nap addig a tanároknak kellene vigyázni rájuk nem? Tehát ha most meg lenne fázva és nem vírus lenne akkor az én és a gyerekem hibája hogy nem vesz föl sapkát szünetbe és megfazik?Nyilván van annyi esze hogy felveszi ( pici kora óta fulfajos tudja hogy a sapka kötelező mèg mielőtt leoltanátok engem is)...7 éves gyerekek. Biztos van olyan hogy sietnek ki az udvarra és egy réteggel kevesebbet vesznek föl de a tanárnő rájuk se szól hogy sapit vegyenek.. mert nem az ő felelőssége..
2019. márc. 26. 16:24
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem normális a tanítónő, ha tényleg ezt mondta...


És ha egy gyerek felmászik a fára, leesik, eltöri a lábát, akkor sem fogadja el az igazolást? Mert a gyerek hibája, hogy felmászott és leesett?


Ez nem így működik. :)


1. Ha esetleg később tényleg megfázás miatt hiányzik a gyerek: olyan nincs, hogy nem fogadja el az orvosi igazolást, szóval ezzel ne is törődj, csak fenyeget.

2. A legtöbb megfázás nem az alulöltözöttség miatt van. :)

3. A tanítók vigyáznak a gyerekekre és felelnek értük, amíg az iskolában vannak, egyértelműen az ő feladata rászólni, ha szerinte nem megfelelően van öltözve.

2019. márc. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!