Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A szurikátás kisfiú ügyében,...

A szurikátás kisfiú ügyében, most csak jogilag nézve, ki a felelős?

Figyelt kérdés

Nekem még felsőben, szinte minden nap elmondták, hogy nem tehetem ki a lábam az épületből, mert az iskola felel értem jogilag, ha elüt a kocsi, vagy elrabolnak stb. Hiába vagyok egy neveletlen kölyök, ha hülyeséget csinálok, akár kiránduláson is, a suli felel értem. Ezért is hagytunk otthon pár osztálytársamat év végén sokszor. Persze, kérdezheted, hogy egy tanár hogy tudja biztosítani egy osztálynyi gyerek biztonságát.


Na most csak jogilag nézve. Ha a szurikátás gyerek szülei kapnak bármilyen büntetést, azt nem a tanárnak kéne kapnia? Hiszen az ő feladata, hogy vigyázzon a kölykökre. Ha meg képtelen rá akkor vinni kell szülőket, vagy egy két tanárt segíteni. Értem, hogy állat kert, és mindenki menjen amerra lát, és majd találkozunk a bejáratnál 2kor, deeeeee ha ilyen gyerekek járnak oda, akkor nem kellett volna jobban figyelnie a tanárnak?



2018. máj. 22. 09:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem amire te gondolsz, ott a nevelő a kiskorú testi épségéért felelős. Tehát ha a gyerek nem a szülővel van, hanem a tanárral, vagy ha a testvérem a gyerekét rám bízza és akkor éri valami, akkor a törvény engem von felelősségre. Szerintem más elbírálás alá kerül, amikor a gyerek kárt tesz.
2018. máj. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
78%
Nem.18 éves koráig a szülők felelősek a gyerekeik tetteiért.Ha a gyerek kárt csinál,az a szülőket terheli.Egy példa: A gyerek betör egy ablakot sz iskolában.Bár a suliban történt,a kár kifizetése a szülőket terheli. Amúgy szerinted hány gyerek jut egy ilyen kiránduláson ehy tanárra?
2018. máj. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
jó de amikor mi kirándulni mentünk mindig volt velünk + 2 szülő vagy tanár (de inkább szülő mert ők ráértek) és akkor 8fő/ember volt a létszám
2018. máj. 22. 10:08
 4/21 A kérdező kommentje:

amúgy az igen, jogos, hogy ha betöri az ablatok, akkor a szülő fizet, de hogy ha közben megsérül, azért a tanár a felelős, és ezért ugye a lényeg, hogy ne is kerüljön olyan helyzetbe ahol meg tud sérülni.


De itt a kissrác az állatok kifutójába nyúlkált és őt is megharapták. Most az, hogy megölte az szurikákát az csúnya dolog, deeee hogy hagyhatta a tanár, hogy ilyen veszélyes helyzetbe kerüljön.

2018. máj. 22. 10:11
 5/21 anonim ***** válasza:
24%

Az érrepedést maga a lélegeztetés is okozhatta. Itt a felelős igazábol lehet pont az ujraélesztő. Csak arrol hallgat mindenki. De csecsemőujraélesztésnél ill állapot stabilizálásnál tanultuk, hogy irto pici levegőt szabad befújni, ki tudja ezt betartották e


A szurikáta haláláért csak közvetve lehetne felelősségre

2018. máj. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
45%

Folyt

vonni a gyermeket vagy szüleit.

Kérdés. Mi lett volna ha teszem azt, mérges skorpiohoz nyul be a gyerek.


Az állatok védelme az állatkert felelőssége, a gyereké pedig a tanár és szüleié

2018. máj. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
76%

Úgy hagyhatta a tanár, hogy nem tudja minden gyerek kezét fogni.


Már, ha abból indulsz ki, hogy amikor anyuka otthon vagy az 1 szem gyerekével és csak egy pillanatra néz félre és a gyerek máris magára rántotta tejbegrízt, ebből kiindulva hogy gondolod, hogy hogyan tud egyszerre egy ember többfelé figyelni úgy, hogy ahány gyerek, annyi felé szélednek el.


Lehet, hogy Zolika épp húzta Sárika haját, és a tanár Zolikát szidta éppen, miközben Pistike benyúlt a szurikátához. Ott áll 20 saját gyerek plusz ezer másik látogató a szurikáta üvege/ketrece vagy mije körül. Szerinted mennyire van annak előjele, hogy Pistike be akar nyúlni? Semmi. Gondol egyet, és benyúl. Ha a tanár közvetlen állt volna mellette, valszeg akkor is későn veszi észre, mert ő is egy másik szurikátát figyel, vagy épp a mellette lévő gyereknek magyaráz vagy bármi.


Azért már egy 12 évestől el lehet várni, hogy ne kelljen a kicsi kezét napi 0-24-ben fogni, mint egy 3 évesnek (igazából még annak sem fogom, így otthon is simán történhet vele valami, amíg elmegyek wc-re).

2018. máj. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
83%

Sajnos vannak gyerekek akiket nem úgy nevelnek, pl bármit csinálhat csak ne zavarja anyut vagy aput. Bármi szabad, nincsenek érzelmei.

Olvastam az apuka nyilatkozatát, még az állatkert a hibás..

Én az ilyenekért szigorúan büntetném

2018. máj. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

De ha ilyen egy gyerek, azt miért viszik kirándulni?


Nálunk is volt egy csomó gyerek akiket nem volt hajlandó szülői felügyelet nélkül elvinni az ofő.

2018. máj. 22. 10:48
 10/21 anonim ***** válasza:
85%

Valószínűleg elviekben nem volt rossz a gyerek.

Előre nem látható volt amit tett.

Én itt inkább a szülőket hibáztatnám. Egy ötödikes fiúnak tudnia kellene hogy állatkertbe nem nyúlkálunk be az állatokhoz, főleg ha ki is van írva, ezt meg nem egy intézménynek kell megtanítania. A tanárokat meg kár ezért csesztetni, értelemszerűen nem tud külön-külön minden gyerekre odafigyelni.

2018. máj. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!