Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Alsós gyerek az iskolapszichol...

Alsós gyerek az iskolapszichológusnál?

Figyelt kérdés

Hogyan működik a dolog? Egy 8-9 éves nem fog egyedül menni, benne fel sem merül, hogy szükséges. Szülőjeként én reggel otthagyom, délután megyek érte, azt sem tudom, ki a pszichológus. Ha úgy érzem, szükség volna rá, akkor ki felé kell jelezni? Osztályfőnöknek, ha szólok, akkor ő rendezi? Vagy védőnő?

Tényleg érdekel.



2019. ápr. 1. 08:46
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

"Ami miatt az iskolapszichológusra gondoltam, az az, hogy sok helyzetben nagyon kívülálló a gyerek, viszont a napközit tanulással, játékkal, dsk-val együtt nagyon szereti, nagyon élvezi. Szóval emiatt nem igazán szeretném pont ebben az időpontban kiszedni heti 1-2x a közösségből (ahova nehezen illeszkedett be) és elhordani máshova, ahol majd esetleg elmondják, hogy jót tenne neki, ha sikerülne beilleszkednie :/"


Az iskolapszichológus is kb abban az időpontban foglalkozik majd vele, nem a tanórák alatt, úgyhogy ez a logika értelmetlen

2019. ápr. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Mivel kicsi település, valószínű a szakszolgálatnál vagy egyéb rendelésen is azt a pszichológust találnám, aki iskolába is jár, még ha nem is pont a miénkbe.

Integráló a suli, nem hallottam csúfolódást, pedig vannak gyerekek, akiket elhordanak órákról fejlesztésre, van, aki jár rendszeresen a nev.tanba.


"Az iskolapszichológus is kb abban az időpontban foglalkozik majd vele, nem a tanórák alatt, úgyhogy ez a logika értelmetlen" -de nem kell eljönni egész délutánról, hanem mondjuk elmegy egy fél órára, aztán már mehet is vissza jétszani, tanulni. A tanulás is ezerszer hatékonyabb, ha a tanítónénivel csinálja, mint hogy otthon kínlódunk vele, mert addigra már fáradt, nincs kedve.


Mindegy, utánajárok, ki a pszichológus (aki nem "dilidoki", mert még csak nem is orvos), aztán meglátom.

De az is lehet, hogy az osztályfőnök megoldja külső ember bevonása nélkül.

2019. ápr. 2. 11:01
 13/18 anonim ***** válasza:
0%
A pszichológus szerinted mi ha nem orvos? Tedd tisztába a fogalmakat magadban, mielőtt bármibe belekezdesz, mert egy rossz pszichológus többet árt mint használ. Saját tapasztalat. Az iskolapszichológusok, pedig általában nem a legjobb szakemberek, pont ezért csinálnak ilyen semmire nem jó munkát. Főleg egy kisvárosban.
2019. ápr. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

13!


A pszichológus nem orvos. A pszichiáter az orvos.

2019. ápr. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

"A pszichológus szerinted mi ha nem orvos? Tedd tisztába a fogalmakat magadban, mielőtt bármibe belekezdesz, mert egy rossz pszichológus többet árt mint használ. Saját tapasztalat. Az iskolapszichológusok, pedig általában nem a legjobb szakemberek, pont ezért csinálnak ilyen semmire nem jó munkát. Főleg egy kisvárosban."


ahh, te is tedd rendbe a fogalmakat!

Van gyermekpszichiáter, nála jártunk már korábban. Ő orvos. A pszichológus nem az!

2019. ápr. 2. 11:12
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Az iskolapszichológusnál én is jártam, de ő nem tart egyéni terápiát a suliban. Mi ezért megyünk a nev. tan-ba.


És igen a pszichológus nem orvos és nem is dilidoki. Én nem reklámozom, hogy járunk, de nem titok. Szerintem nem szégyen ha az ember ápolja a lelkét. Fodrászhoz is elmegyünk. Mégsem csúfoljuk egymást, hogy hű megint lenőtt a hajad..

2019. ápr. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Andi80018 ***** válasza:
100%
Nálunk az elsős fiam jár iskolapszichológushoz, mert nehezen bírnak vele, kevés az önfegyelme. Azt mondta a tanítója, hogy ő beszélgetni fog vele párszor, és utána megmondja, milyen fejlesztés kell, ha kell. Jár hozzá a fiam heti egyszer, pl énekről, ami lájtosabb óra. Mivel én nem látok olyan nagy problémát, és nagyon jól is tanul, értelmes gyerek, ezért én nem megyek külsőshöz. Viszont, ha komoly baj lenne, biztos magánba járnék. Egyébként nálunk minden 2. gyereket elküldenek:-)Ha pedig te szeretnéd, akkor simán megadják a suli pszichológusnak az elérhetőségét, csak fel kell hívni, és időpontot kell tőle kérni. Egyébként nálunk van vagy négy doktornő itt a gyerekszakrendelésen is. Nálatok is biztos van ilyen, ami tb alapú.
2019. ápr. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is :)

Egyelőre megoldotta az osztályfőnök a dolgot.

2019. ápr. 19. 13:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!