Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Etika vagy Hit-és erkölcstan...

Etika vagy Hit-és erkölcstan első osztályban?

Figyelt kérdés
Beiratásnál dönteni kell, mit oktatnak egyik vagy másik választásnál?

2019. ápr. 10. 19:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%

Ha vallásosak vagytok akkor hit és erkölcstan, ha abszolút nem hívők, ateisták vagytok akkor erkölcstan.


Miért tetted fel a kérdést? Miért nem tudtál dönteni? (Hátha így árnyaltabb választ adhatok, nem tudom mit szeretnél tudni )

2019. ápr. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
47%
En azert iratom majd hittanra (bar nem vagyunk vallasosak) mert szerintem nem baj ha megismer ilyesmit is. Ezt tolem nem tudná megtanulni, mert en sem igazan "ertek hozza". Bar addig meg nekem sok ido van, de elso nekifutasra most igy gondolom ha mar megkerdezted.
2019. ápr. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
25%
Hittan, az legalább az aminek hívjak. Hallottam van ahol etika semmiről nem szól-ezért felesleges iskolába jarni, nem tudom miből gondolja sok tanár hogy gyerekfelvigyázás a feladata. Van ahol komolyan veszik és butaságokkal tömik gyerek fejét. Mint hazafias neveles, gender propaganda, no meg hittan hiszen kereszteny ország vagyunk.
2019. ápr. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
95%

Hittanra csak akkor írasd, ha hívők vagytok, és jártok templomba, különben bele fogsz gebedni, hogy a kérdéseire válaszolgass odahaza.

Olyasmik szoktak lenni etikán, hogy beszélgetnek arról, hogy szabad-e bántani, csúfolni egymást. A családról sztorizgatnak. Rajzoltak már képregényt valami tanulságos témáról. Igazából tölteléktárgy, jegyet se kapnak rá.

2019. ápr. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi nem vagyunk vallásosak, de a református lelkésznő már az oviba is kijárt, és ott járni akart a lányom hozzá. Mert Jézuskáról szóló képeket színezgettek meg énekeltek és járt mindenki, ő sem akart kimaradni. Amúgy tényleg nagyon kedves a lelkésznő. Elsőben meg senki nem kérte az erkölcstant az osztályban, így nem akartunk kilógni a sorból, hát legyen református hittan. Amúgy az valóban igaz, hogy azért ez az alapműveltség része, erkölcstanon nem sok értelmes van.

A fiam erkölcstanra jár, őt nem tudtuk semmi másra rábeszélni. Van egy tankönyvük, de voltaképp azt néztem, hogy ott is vallásos témák vannak, de felekezeteken kívüli. Az ofő tartja, amúgy inkább osztályfőnöki órára hasonlít. Beszélgetnek, azért ő neveli őket, szerintem egynek elmegy, addig is pihennek, nem írnak, nem számolnak. Szerintem közelebb került a gyerekekhez a tanárnő, bár ők most csak 4-en vannak, de nagyon jó véleménnyel lett a fiamról, azt mondta, hogy nagyon fejlett erkölcsi érzéke van. Egyébként a hittanon is beszélgetnek ilyesmikről, hogy mit illik, mit nem,

2019. ápr. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
93%

Soha nem voltam hívő, templomba járó, azt se tudom eszik-e vagy isszák. De az unokatesómék gyerekei hittanra járnak és tök rémísztő, ahogy egy 8 éves mondogatja ezeket a szövegeket.

Én úgy vagyok vele, hogy ha én nem mennék magamtól felnőttként templomba, nem járok gyülekezetbe, akkor a gyerekemtől sem várom el/nem kényszerítem rá ezt. Itt nálunk kötelező templomba járni a hittanos gyereknek... Úgyhogy erkölcstan.

2019. ápr. 11. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
88%
Etikára írattuk a lányom 4 éve, ma íratjuk be a kicsit szintén az etikát választjuk.
2019. ápr. 11. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha az ember nem vallásos, felesleges hittanra küldeni a gyereket. A legtöbb iskolában a hittan része a vasárnapi misére járás is, ha nem is minden vasárnap, de legalább 1-2x havonta (kolléganőmtől félév végén kérték az igazolást róla, ő meg csak nézett, hogy mi van? erről nem volt szó!).

Ha a családnak nincs semmiféle ilyen affinitása, akkor csak macera, nyűg, hiszen egy 6-7 évest egyedül nem engedsz el, menni kell vele...

2019. ápr. 11. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
79%

A fiam amúgy erkölcstanra jár (végtelenül távol áll tőlem a vallás, nem is értem, hogy intelligens, művelt emberek hogy tudják feltétel nélkül elhinni, ha meg nem hiszik, hogy tudják prédikálni), olyan témákat vesznek, mint pl születésnap, ajándékozás, köszönés, ki mit ehet, mit nem, ünnepek (karácsony és más vallások ünnepe helyette), mire vágyik, stb. Most pl másodikban volt olyan témájuk, hogy ki milyen "fesztivált" szervezne lakóhelyén. 8évesem Sabaton koncertet rajzolt egy kalózhajóra :D


a hittan messze nem a "vallással ismerkedés". Én is azt gondolom, hogy alapműveltség része a világvallásokat és ezen belül is -mivel tradicionálisan/területileg érintettek vagyunk- a Bibliát ismerni. De ennek is megvan a maga helye a tanmenetben. Nem gyerekkönyv. Amikor már érteni tudja, majd tanulják irodalomból, történelemből.

2019. ápr. 11. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
70%
Én utána néznék, hogy melyiken mit tanítanak a konkrét intézményben. Mi buddhisták vagyunk, szóval messzebb nem is állhatna tőlünk a hittan, de ha amolyan “ismerkedés” és nem áhítatra-járós hitgyülizés akkor miért ne? Itt Európában a keresztény kultúrkör domináns, ezt kár lenne tagadni, megismerni pedig az alapműveltség része. Ugyanakkor ha az etikát jó témák jönnek fel, azt hasznosabbnak gondolom. Ellenben ha a tanár agymosás és használja akármelyik irányba (gender elmélet vagy éppen elmebeteg szintű hazafiasság pl) akkor kizárt...
2019. ápr. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!