Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit lehet kezdeni egy nem...

Mit lehet kezdeni egy nem magyarázós tanárral?

Figyelt kérdés

Olykor csak tölteti a munkafüzetet, önálló munka oszt slussz.


Nekem már nem fér bele este az időmbe és az energiámba...


2019. máj. 4. 22:11
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
A gyerkőc azt mondja, hogy csak néha magyaráz. (Utólag egy kicsit). Ahogy a munkatankönyvet nézzük, az egész zöldellik, semmi közös munka, amit megoldanák együtt, levezetve egy közöset és majd utána önállózni... Így nekem sem lenne f*ngom sem hozzá, hát még egy 9 évesnek. 😕 Még szerencse, hogy van egy nyelvvizsgám, de akkor sem vagyok pedagógus.
2019. máj. 5. 14:24
 12/19 anonim ***** válasza:

Az, hogy a gyerek mit mond egy dolog. Elsőként a többi szülővel beszélnék, hogy mi a helyzet. Tényleg nem magyaráz vagy a gyerekek nem értik, hogy éppen a magyarázatot hallják, mert nem érthető.

A többieknek mennyi otthoni segítségre van szükségük? Egyedi eset a tiéd és a többiek értik kis magyarázatból is vagy ez a többieknek is probléma?

A többi szülő fontos, ohgy ne egy kettő legyen hanem lehetőleg minél több, úgy teljesebb a kép. Ha a probléma általános akkor beszéd a tanárral, ha nem változik ofővel ha szükséges rendkívüli szülőin, ha akkor sem akkor pedig az igazgatóval. Az már nem valószínű, hogy az idei tanévben megoldódik, de jövőre mindenképpen meg kellene oldani ezt a helyzetet.

2019. máj. 7. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Idei tanév már biztos, hogy nem. Ma is, kettőből is írnak 🥵 és hétvégénk meg a tegnapi napunk teljesen odacseszett...
2019. máj. 7. 05:53
 14/19 anonim ***** válasza:
Megkérdezted már a többi szülőt? Csak akadnak páran, akikkel harmadikban már ismerősebbek vagytok. Mert ha nekik is problémájuk van a tanárral, akkor akár közösen lehet fellépni, ha meg nem, akkor lehet, hogy a gyereked szorul ebből az egyből segítségre. (És ha ennyire nincs hozzá energiád, írasd be délutáni vagy hétvégi különórára.)
2019. máj. 7. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Kérdeztem más szülőt is, nekik is épületes probléma... (persze nem mindenkinek, aki ő maga is pedagógus...)
2019. máj. 10. 21:01
 16/19 anonim ***** válasza:
Gyermekem 2.osztályos. Az osztályfőnök tanít szinte minden tantárgyat. Illetve mi szülők tanítunk meg mindent a gyerekeknek.Az iskolában szinte semmi nem ragad rá...Minden áldott nap estig tanulunk első osztály első napjától. Ez nem csak az ém problémám hanem szinte az összes szülőé is.. Osztályfőnök nem az az ember akivel ezt meglehet beszélni, ill. megbosszúlná. Iskola igazgatóval rokonok, a tanárok nagyon védi egymást. Nagyon elfáradtunk ezért a 3.osztályt másik iskolában kezdjük. Osztályfőnök lóg nekem 20havi fizetésével....
2019. máj. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Megértem, akkor mi szuper helyzetben vagyunk (bár ez is kikészít), de szerencsére az Ofő “kinyalja (jó értelemben) a hátsó fertályt”. Ha még az angol mellett a többire is tanulni kellene, akkor már rég felmondtam volna a munkahelyen.
2019. máj. 11. 21:34
 18/19 anonim ***** válasza:

Érdeklődjetek a tanár végzettsége felől. Akkor a a pedagógus hiány, hogy esetleg odaállítottak egy nyelvvizsgával rendelkező tamónítót, akinek nincs angol szaktanári képesítése.

Ettől még csinálhatná jól, de ha munkafüzet kitöltésből áll az óra, akkor nem úgy csinálja. Éneklés, játék, beszélgetés kéne legyen az idő nagy részében, nem nyelvtanozás.

2019. máj. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Én is oktatok felnőttképzésen nulla pedagógusi végzettséggel és “mentségemre” legyen szólva, nem csinálhatom rosszul, hogyha a Hallgatóim többsége elsőre átment az éles vizsgán (mérlegképes könyvelők). Előfordult, hogy nekem sem sikerült elsőre átadnom a tudást, mert annyira speciális volt a téma, de otthon magyarázó jegyzetet írtam hozzá és megküldtem nekik.


Azt nem tudom, hogy a tanárnak pontosan milyen végzettsége van, de az angolt anyanyelvi szinten keni, dolgozhatna nagykövetségen vagy SSC-ben is.

2019. máj. 27. 18:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!