Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan közöljem a tanárral,...

Hogyan közöljem a tanárral, hogy tegyen rendet?

Figyelt kérdés

Az van, hogy egy borzalmasan neveletlen osztályba járok. Ez persze egy ideig elviselhető, ha a tanár valamilyen szinten rendet tart. Csak éppen a helyzet az, hogy a tanár NEM tart rendet. Történetesen nagy ívben tesz az egész bagázsra, szerintem azt hiszi, hogy majd idővel kinövik. De ez a degenerált emberhorda nem fogja kinőni.

Én úgy hiszem, hogy egy tanárnak addig nincs tekintélye, vagy ha úgy tetszik "hatalma", amég nem fitogtatja egy kicsikét az erejét. Persze nem arra gondolok, halomszámra veri péppé a tanulók fejét. Nem. Ha legalább egy kicsit felemelné a hangját, vagy mittudomén, esetleg finoman rákoppintana a gyerek fejére, talán abbamaradna, vagy legalábbis csitulna a káosz. Sanda gyanúm van arról, hogy titkon attól fél, hogy ha ránk szólna, akkor kivívná a haragunkat, ami nem egy kellemes dolog, szóval csak tűri a tűrhetetlent.

Nem én vagyok a jólneveltség és az mintatanulás iskolapéldája, csak szeretném, ha egy kis rend lenne. Persze az elején még poén volt, ha valaki böfögött órán, vagy nekiállt dobálózni stb., de a dolgok elfajultak. Tegnap is mi történt...

A srác feláll óra közepén, komótosan odasétál az első padban ülőhöz és a dezodorral egy jókora adagot belefúj a srác fülébe. A tanár pont ott volt előtte, de nem, azaz NEM tett semmit sem. Aztán még ezen az órán egy fiú csak azért az egy nyomorult okért fejelte le teljes erőből a társát, mert az oda merészelt ülni a helyére.

Senki ne értse félre a dolgokat, nem én vagyok az áldozat, bevallom az elején még én is ilyen szivatós kedvű voltam, de amint megláttam a viharfelhőket, tudtam, hogy ideje visszavenni.

Tudjátok mi a pláne az egészben? Ezzel a papírf*szú, bocs, hogy ezt írom, de ez van, vagyunk legalább heti 7 órát.

Naszóval, várom az ötleteket!


2011. okt. 4. 16:25
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

Azért nem tesz rendet, mertmár leszarja, belefásult abba, h ilyen idiótákkal kelljen küzdenie.

Képzeld el, h ti heti hét órában vagytok vele, ő viszont heti harmincegynéhány órában van ilyenekkel, mint a te osztályod. Az sem egy hatalmas öröm, szerintem te is sejted.

2011. okt. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
39%
Az ötlet annyi, hogy ha már így elrontottátok, próbáljátok meg helyrehozni. Attól,hogy a tanárotok esetleg nem odavaló, még Ti maradtok hülyék, ha heti 7 órán nem vesztek részt. A tanár akármit csinál megkapja a fizetését, de ha Ti nem fogtok tudni levizsgázni, nektek miből lesz? Gondolkodjatok kicsit!
2011. okt. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
MElyik évfolyam? Hány évesek vagytok?
2011. okt. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Másodikosok vagyunk. Ha annyira kíváncsi vagy az életkoromra akkor megmondom, hogy 16.

Az a legnagyobb gond ezekkel a marhákkal, hogy csak viccnek veszik az egész iskolai ottlétüket.

2011. okt. 4. 17:14
 5/8 anonim ***** válasza:
Én már nem vagyok iskolás de nekünk is volt ugyanilyen tanárunk akinél bármit megtehetett az osztály.Ezt sajnos ki is fogják használni.Esetleg akiket ez zavar szolhatna az igazgatonak de javaslom hogy inkább beszéljétek meg vele hogy ne emlitse a panaszosok nevét mert ezért még esetleg rátok is szállhatnak.Vagy pedig probáltok beszélni a többiekkel hogy viselkedjenek egy kicsit.Ha őket nem is érdekli az óra az az ő bajuk de ti tudjatok figyelni.Lehet csendben is nem oda figyelni.Adj nekik egy kockás papirt és mehet az amőba:))))
2011. okt. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Kerítsetek a suliban egy másik tanárt, aki jófej, és mondjátok el annak. NEKÜNK BEVÁLLT
2011. okt. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
és te mit vergődsz ezzel? ha téged nem piszkálnak? mi vagy te önjelölt rendőr? törődj a magad dolgával, tanulj, a többi gyökér meg majd megbukik és kész
2011. nov. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Te diák vagy, nem pedig tanár. Aki előttem adott neked választ, annak tökéletesen igaza volt. A tanárod szabad ember, ráadásul felnőtt, joga van eldönteni, mire hogyan reagál, sőt: joga van engedékenynek is lenni, ha neki az esik jól. Neked semmi közöd ahhoz, hogy ő milyen fegyelmezési módszereket használ vagy éppen nem használ. Neked csak egy dolgod van: a tanulás. Nem értem, mit fontoskodsz itt. Nincs neked szerepzavarod? Te akarsz diktálni felnőtt embereknek? Te akarod megmondani felnőtteknek, hogy mi lenne a helyes? Majd ha felnősz, diplomát szerzel és tanár leszel, akkor gondolkodj fegyelmezési módszereken, addig töröld a fejedből ezt a témát, mert nem rád tartozik.
2012. ápr. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!