Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit jelent a pontosan, ha egy...

Mit jelent a pontosan, ha egy iskola az ELTE gyakorló gimnáziuma? Pl. Radnóti, Trefort?

Figyelt kérdés
2019. máj. 7. 13:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A tanárnak készülő hallgatók oda járnak "gyakorolni", azaz ott szereznek gyakorlatot.
2019. máj. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Jól mondja az első. Én tanárszakot végeztem az ELTE-n. Akkoriban mindkét szakunkon két tanítási gyakorlatot kellett végezni, egy rövidebbet (4 hét) és egy hosszabbat (fél év).

A rövidebb gyakorlatokat kötelező volt az ELTE valamely gyakorló gimnáziumában végezni. Így tehát egy félévben nagyon sok hallgató végzi ott a gyakorlatát, erre a gimnázium fel van készülve, vannak erre kiképzett mentortanáraik, akik segítik a hallgatók munkáját. A diákok szempontjából annyit jelent, hogy gyakran tartják hallgatók ("kistanárok") az órákat.

2019. máj. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

És ezek erôs gimnáziumok? Jók?

2019. máj. 8. 13:15
 4/5 anonim ***** válasza:
94%

Erős,„elitgimiknek” tartják őket, igen. Jól megrostálják, kiket vesznek fel, hogy motivált gyerekek járjanak oda, akik jó eredményeket is hoznak nekik (versenyeken, felvételin), tovább öregbítik a suli hírnevét.


Szubjektív véleményem: előnyük lehet, hogy sok vezetőtanár dolgozik ott, akiknek kevesebb órájuk van, így talán nyugodtabbak egy „közepes” gimi agyonhajszolt tanáránál. Plusz szerintem jobban meg is tudják tartani a tanárokat (bár annak, aki elhiszi, hogy nincs ma tanárhiány hazánkban, ez nyilván nem szempont ;)), mert presztízst jelent ott tanítani + könnyebb a tanítás a jó gyerekanyag miatt.


Ilyenbe jártam (igaz, még a 90-as években), és azt gondolom, nem minden gyereknek valók. Voltak osztálytársaim, akik végigkínlódták a 4 évet közepes eredménnyel, baromi sokat tanulva, és kihagyták a normális kamaszkori közösségi életet. Olyanok is voltak, akik okosak voltak, de menet közben eltanácsolták őket, mert volt saját véleményük. Érdekes, hogy sok régi osztálytársam nemhogy nem ilyen suliba adja ma a gyerekét, hanem egyenesen alternatívba.

2019. máj. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szia! Eggyértelműen erősebb gimik.

Felvételiző vagy? Mert én az egyikbe járok és nagyon jók a tapasztalataim :)

2020. máj. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!